Ухвала
від 23.01.2024 по справі 634/1209/23
САХНОВЩИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

Справа № 634/1209/23

Провадження № 2/634/51/24

"23" січня 2024 р.

Суддя Сахновщинського районного суду Харківської області Єрьоміна О.В., перевіривши матеріали цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на дитину і визначення місця проживання дитини, -

встановив:

До Сахновщинського районного суду Харківської області надійшла вищевказана цивільна справа.

Дана позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки подана з порушенням вимог ст.ст.175,177 ЦПК України, виходячи з наступного.

Так, ч. 3 ст. 175 ЦПК України передбачено, що позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти

У позовній заяві місце реєстрації відповідача ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зазначено як: АДРЕСА_1 .

Відповідно до ч. 1 ст.27 ЦПК Українипозови до фізичної особи пред`являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або перебування, якщо інше не передбачено законом.

Сахновщинським районним судом Харківської області на вимогу ч. 6 ст. 187 ЦПК України направлено запит до Перещепинської територіальної громади Новомосковського району Дніпропетровській області щодо встановлення зареєстрованого місця проживання відповідача, оскільки у позові йде посилання на його адресу реєстрації: АДРЕСА_1 .

22.01.2024 року до суду надійшла інформація із Перещепинської територіальної громади Новомосковського району Дніпропетровській області, згідно якої ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , зареєстрований з 13.06.2012 року по теперішній час за адресою: АДРЕСА_2 .

Тобто, зареєстроване місце відповідача не відноситься до територіальної юрисдикції Сахновщинського районного суду Харківської області.

Разом з цим, частиною 1 ст. 28 ЦПК України позови про стягнення аліментів, збільшення їх розміру, оплату додаткових витрат на дитину, стягнення неустойки (пені) за прострочення сплати аліментів, індексацію аліментів, зміну способу їх стягнення, про визнання батьківства відповідача, позови, що виникають з трудових правовідносин, можуть пред`являтися також за зареєстрованим місцем проживання чи перебування позивача.

Як вбачається з матеріалів позовної заяви позивач зареєстрований за адресою: АДРЕСА_3 .

Однак, доказів перебування на утриманні позивача малолітньої дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , суду не надано.

Отже, за відсутності довідки щодо наявності на утриманні у позивача малолітньої дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , звернення до суду із вказаним позовом саме до Сахновщинського районного суду Харківської області порушує правила територіальної підсудності, визначених чинним ЦПК України.

При цьому, ч. 1 ст. 44 ЦПК України передбачено, що учасники судового процесу та їхні представники повинні добросовісно користуватися процесуальними правами; зловживання процесуальними правами не допускається.

Статтею 177 ЦПК Українипередбачено, що до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Позивачем одночасно заявлено дві позовні вимоги: стягнення аліментів та визначення місця проживання дитини.

При цьому, позивач звільнений від сплати судового збору при зверненні до суду з позовом в частині вимог про стягнення аліментів.

Разом з тим, за звернення до суду із позовною вимогою щодо визначення місця проживання дитини слід сплатити судовий збір.

Згідно ЗУ «Про судовий збір» за подання до суду фізичною особою позовної заяви немайнового характеру ставка судового збору становить 0, 4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Враховуючи вищевикладене, позивачу необхідно сплатити судовий збір у розмірі 1035, 60 грн. (2589х0,4), та надати суду квитанцію про сплату судового збору.

Окрім цього, відповідно до п. 5 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обгрунтовує свої вимоги, зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.

У п. 4 Постанови Пленуму Верховного суду від 21.12.2007 року указано, що оскільки розгляд справи провадиться в межах заявлених вимог і на підставі поданих доказів, суди повинні вимагати від осіб, що подали заяву, повного викладення обставин, якими обґрунтовуються дані вимоги, й посилання на засоби їх доказування.

У постанові Верховного Суду від 15 січня 2020 року у справі N 200/952/18 (провадження N 61-14859св19) вказано, що "Під час вирішення питання про визначення місця проживання дитини участь органу опіки та піклування є обов`язковою, а позивач до заяви про визначення місця проживання дитини повинен надати висновок органу опіки та піклування про доцільність проживання дитини з одним із батьків, характеристики з місця проживання, роботи, місця навчання дитини (гуртків), медичні довідки (суд обов`язково враховує стан здоров`я і батьків, і дитини), довідки про доходи (інші документи, які підтверджують матеріальне становище заявника), акти обстеження житлово-побутових умов, документи, що підтверджують право власності на житло".

Так як зміст позову - це вказівка позивача на спосіб захисту вже порушеного права (ст. 16 ЦК України), не указано якими діями саме відповідач не визнає, порушує, чи оспорює його права відносно місця проживання дитини. Не роз`яснено в чому саме спір між позивачем і відповідачем в цій частині.

Відповідно до ч. 1 ст. 177 ЦПК України позовна заява та додані до неї документи, необхідно подати відповідно до кількості учасників справи.

Відповідно до ч.ч. 1,2 ст.185 ЦПК Українисуддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях175і177цьогоКодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

За таких обставин, вважаю необхідним залишити позов без руху із наданням строку для усунення недоліків.

Керуючисьст. 185 ЦПК України, суддя, -

ухвалив:

Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 простягнення аліментівна дитинуі визначеннямісця проживаннядитини - залишити без руху, надавши позивачу строк для усунення недоліків позову протягом 10 днів з дня отримання позивачем ухвали про залишення позову без руху, в разі невиконання ухвали суду в зазначений строк позовна заява буде вважитися неподаною та повернута позивачу.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя:

СудСахновщинський районний суд Харківської області
Дата ухвалення рішення23.01.2024
Оприлюднено25.01.2024
Номер документу116495307
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про стягнення аліментів

Судовий реєстр по справі —634/1209/23

Рішення від 28.03.2024

Цивільне

Сахновщинський районний суд Харківської області

Єрьоміна О. В.

Рішення від 28.03.2024

Цивільне

Сахновщинський районний суд Харківської області

Єрьоміна О. В.

Ухвала від 08.02.2024

Цивільне

Сахновщинський районний суд Харківської області

Єрьоміна О. В.

Ухвала від 23.01.2024

Цивільне

Сахновщинський районний суд Харківської області

Єрьоміна О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні