Постанова
від 15.01.2024 по справі 607/9458/23
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

Справа № 607/9458/23Головуючий у 1-й інстанції Герчаківська О. Я. Провадження № 22-ц/817/91/24 Доповідач - Костів О.З.Категорія -

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

15 січня 2024 року м. Тернопіль

Тернопільський апеляційний суд в складі:

головуючого - Костів О.З.

суддів - Хома М. В., Храпак Н. М.,

з участю секретаря - Іванюта О.М.

апелянта ОСОБА_1 ,

представника апелянта ОСОБА_2 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу №607/9458/23 за апеляційною скаргою ОСОБА_3 на рішення Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області від 29 вересня 2023 року (ухвалене суддею Герчаківською О.Я., повний текст якого складено 04 жовтня 2023 року) в справі за позовом ОСОБА_3 до Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Говард2» про зобов`язання вчинити дії,

В С Т А Н О В И В:

У травні 2023 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Говард2» (далі - ОСББ «Говард2») про зобов`язання вчинити дії.

В обґрунтування заявлених вимог позивач посилався на те, що він є власником квартири АДРЕСА_1 та нежитлового приміщення №ХХІ в АДРЕСА_2 . У даному будинку створено ОСББ «Говард2». ОСОБА_1 вважає, що відповідач порушує його права, як співвласника, оскільки не надає для ознайомлення інформацію про діяльність об`єднання, зокрема протоколи установчих/загальних зборів, включаючи додатки до них, з фінансовими звітами та банківськими виписками про рух коштів на рахунку об`єднання, первинними документами.

У зв`язку з наведеним просив суд зобов`язати відповідача надати для ознайомлення наступні документи:

- протокол установчих зборів з додатками ОСББ «Говард2»;

- протоколи загальних зборів з додатками ОСББ «Говард2» за весь період діяльності;

- затверджений кошторис надходжень та витрат на 2021-2023 роки ОСББ «Говард2»;

- банківські виписки про рух коштів на рахунку ОСББ «Говард2» за весь період діяльності;

- фінансові звіти ОСББ «Говард2» за весь період діяльності;

- статут;

- затверджені загальними зборами звіти ОСББ «Говард2» за 2021-2022 роки;

- протоколи засідання правління ОСББ «Говард2»;

- протоколи засідання ревізійної комісії ОСББ «Говард2»;

- затверджений персональний склад членів правління та ревізійної комісії ОСББ «Говард2»;

- реєстр повідомлених про проведення установчих та загальних зборів ОСББ «Говард2»;

- штатний розпис ОСББ «Говард2»;

- накази про прийняття на роботу та звільнення з ОСББ «Говард2»;

- накази про затвердження заробітної плати найманим працівникам ОСББ «Говард2»;

- табелі обліку робочого часу найманих працівників ОСББ «Говард2»;

- відомість про щомісячне нарахування внесків від дати першого нарахування, з розбивкою по житлових та нежитлових приміщеннях ОСББ «Говард2»;

- договори та акти виконаних робіт від початку самостійного управління ОСББ «Говард2»;

- накладні за придбані товари та матеріали ОСББ «Говард2»;

- акт прийому-передачі багатоквартирного будинку, технічної документації; документи на земельну ділянку, передану ОСББ «Говард2».

Визначити місце передачі запитуваних документів для ознайомлення юридичну адресу реєстрації ОСББ «Говард2».

Рішенням Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області від 29 вересня 2023 року у задоволенні позову відмовлено.

Не погоджуючись із вказаним судовим рішенням, ОСОБА_1 подав на нього апеляційну скаргу, посилаючись на його незаконність та необґрунтованість, порушення судом норм матеріального та процесуального права. Вказує, що судом неповно встановлено фактичні обставини справи та дано невірну оцінку доказам.

Апеляційна скарга мотивована тим, що витяг з журналу вихідної кореспонденції ОСББ «Говард2» із зазначенням в ньому листа за вих. №13/02/01 від 13 лютого 2023 року, а також і сам лист не є належними, достовірними та достатніми доказами, які б підтверджували факт надання чи надіслання позивачу відповіді на звернення, оскільки вказаний журнал є внутрішнім документом ОСББ «Говард2», ведеться ним самостійно, не містить жодних відміток підприємств поштового зв`язку про відправлення листа або відмітки адресата про його отримання.

На думку апелянта, судом безпідставно взято до уваги такі докази та встановлено на їх підставі ту обставину, що 13 лютого 2023 року головою ОСББ «Говард2» було скеровано позивачу письмову відповідь за вих. №13/02/01 на звернення від 06 лютого 2023 року.

Також зазначає, що часткове надання запитуваної інформації під час розгляду справи судом не може вказувати на відсутність порушення його права, за захистом якого звернувся позивач до суду, адже надано лише частину інформації.

Крім цього, долучені до відзиву на позовну заяву копії документів з назвою «Фінансовий звіт діяльності ОСББ «Говард2» за період з 01 червня 2021 року по 31 грудня 2022 року, з 01 січня 2023 року по 30 червня 2023 року не можна вважати виконанням обов`язку ОСББ щодо надання для ознайомлення усіх своїх фінансових звітів, адже такі документи не є фінансовими звітами в розумінні норм чинного законодавства.

У зв`язку з наведеним просить рішення Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області від 29 вересня 2023 року скасувати та ухвалити нове рішення, яким позов задоволити в повному обсязі.

03 січня 2024 року на адресу Тернопільського апеляційного суду від ОСББ «Говард-2» надійшов відзив на апеляційну скаргу, який апеляційним судом до уваги не приймається, оскільки він не підписаний головою ОСББ.

В судовому засіданні апелянта ОСОБА_1 та його представник адвокат Костова Н.З. апеляційну скаргу підтримали, зіславшись на мотиви, викладені у ній.

Інші учасники в судове засідання не з`явилися, хоча належним чином були повідомлені про дату, час та місце розгляду даної справи.

Заслухавши доповідача, пояснення сторін, перевіривши матеріали справи, доводи, зазначені в апеляційній скарзі, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга до задоволення не підлягає виходячи із наступного.

За загальним правилом статей 15, 16 ЦК України кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання. Кожна особа за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу має право звернутися до суду, який може захистити цивільне право або інтерес у один із способів, визначених частиною першою статті 16 ЦК України, або й іншим способом, що встановлений договором або законом.

Судом встановлено наступні обставини.

ОСОБА_1 на праві приватної спільної сумісної (?) власності належить квартира АДРЕСА_3 , що підтверджується Витягом з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності № 252751834 від 15 квітня 2021 року.

Також ОСОБА_1 за цією ж адресою на праві приватної власності належить нежитлове приміщення № ХХІ.

ОСОБА_1 звернувся до ОСББ «Говард-2» із письмовим зверненням, яке отримано головою ОСББ «Говард 2» Йонко Р.В. 14 вересня 2021 року, у якому просив у відповідності до ст.14 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» та Статуту ОСББ надати інформацію про фактично понесені витрати ОСББ згідно кошторису надходжень та витрат, що увійшли в суму 378.00 грн, протокол установчих зборів з додатками, усі протоколи загальних зборів з додатками та кошторисами, а також надати підтверджуючий документ, де згідно Статуту ОСББ та Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» ініціативна група/члени правління при підготовці до проведення установчих/загальних зборів повинні повідомити письмово про дату відповідних зборів кожного співвласника житлового та нежитлового приміщення, в тому числі і ОСОБА_1 , як власника житлового та нежитлового приміщення. Відповідь з усіма переліченими документами позивач просив надіслати поштовим відправленням на його адресу: АДРЕСА_4 .

06 лютого 2023 року ОСОБА_1 звернувся із письмовим зверненням до голови ОСББ «Говард 2» Йонко Р.В., у якому зазначив, що станом на 06 січня 2023 року жодної відповіді на своє звернення від 14 вересня 2021 року він не отримав. У відповідності до ст.ст.14, 18 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» та типового статуту ОСББ, ОСОБА_1 просив надати йому наступну інформацію та копії документів:

- протокол з додатками установчих зборів;

- статут;

- протоколи з додатками загальних зборів, враховуючи норму закону, загальні збори проводяться не рідше одного разу в рік;

- щорічно затверджені кошториси надходжень та витрат на 2021 року, 2022 року, 2023 року;

- протоколи засідання правління, враховуючи норму типового статуту засідання проводиться не раніше одного разу на три місяці;

- протоколи ревізійної комісії;

- реєстр повідомлених про проведення установчих та загальних зборів ОСББ;

- список членів правління ОСББ, ревізійної комісії;

- штатний розпис;

- накази по прийнятті на роботу;

- накази про затверджену заробітну плату найманим працівникам;

- табеля обліку робочого часу найманих працівників;

- щомісячне нарахування внесків від дати першого нарахування, з розбивкою по житлових та нежитлових приміщеннях;

- договори та акти виконаних робіт від початку самостійного управління;

- накладні на придбаний товар від початку самостійного управління;

- звіти, затверджені загальними зборами;

- копії виписки про рух коштів на банківських рахунках з дати відкриття рахунку по 01 лютого 2023 року.

Вартість всіх вище перелічених копій ОСОБА_1 гарантував оплатити, або просив повідомити йому дату та час, де можна ознайомитись з даними документами ОСББ по АДРЕСА_2 .

Також ОСОБА_1 просив надати інформацію, яким чином його, як співвласника багатоквартирного будинку АДРЕСА_2 , було повідомлено про проведення установчих та усіх загальних зборів.

Відповідь з усіма переліченими документами просив надіслати поштовим відправленням на адресу: АДРЕСА_4 .

Вказане звернення ОСОБА_1 отримано головою ОСББ «Говард 2» Йонком Р. В. 07 лютого 2023 року, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення № 460100000149.

13 лютого 2023 року головою ОСББ «Говард2» Йонком Р.В. на звернення ОСОБА_1 від 06 лютого 2023 року надано письмову відповідь за вих. № 13/02/01, у якій зазначено, що здійснення співвласником своїх прав не може порушувати права інших власників (що стосується захисту персональних даних, тощо) та з метою задоволення вимог звернення останнього запропоновано попередньо узгодити час та місце для ознайомлення із документами.

Вказана відповідь скерована позивачу 13 лютого 2023 року, на підтвердження чого представник відповідача надав витяг із журналу вихідної кореспонденції.

Надаючи правову оцінку встановленим обставинам справи, апеляційний суд виходить з наступного.

Відповідно до частини першої статті 1 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» об`єднання співвласників багатоквартирного будинку це юридична особа, створена власниками квартир та/або нежитлових приміщень багатоквартирного будинку для сприяння використанню їхнього власного майна та управління, утримання і використання спільного майна; співвласники багатоквартирного будинку (далі співвласники) власники квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку.

Частиною першою статті 4 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» передбачено, що об`єднання створюється для забезпечення і захисту прав співвласників та дотримання їхніх обов`язків, належного утримання та використання спільного майна, забезпечення своєчасного надходження коштів для сплати всіх платежів, передбачених законодавством та статутними документами.

Згідно статті 6 Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» співвласники мають право, окрім іншого, знайомитися з протоколами зборів співвласників (крім конфіденційної інформації про фізичних осіб), власними листками опитування, зведеною інформацією про результати голосування кожного із співвласників (крім конфіденційної інформації про фізичних осіб), а також за власний рахунок робити з них виписки і копії та отримувати їх копії в електронній формі.

Нормою статті 10 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» передбачено, що співвласники мають право знайомитися з рішеннями (протоколами) загальних зборів, затвердженими такими рішеннями документами та робити з них копії.

У статті 14 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» передбачено, що співвласник має право: брати участь в управлінні об`єднанням у порядку, визначеному цим Законом і статутом об`єднання; обирати та бути обраним до складу статутних органів об`єднання; знайомитися з протоколами загальних зборів, робити з них виписки; одержувати в установленому порядку інформацію про діяльність об`єднання; вимагати від статутних органів захисту своїх прав та дотримання співвласниками правил добросусідства; одержувати в установленому статутом порядку інформацію про діяльність асоціації. Об`єднання на вимогу співвласника зобов`язане надати йому для ознайомлення всі свої фінансові звіти. Порядок здійснення прав співвласників визначається законом. Здійснення співвласником своїх прав не може порушувати права інших співвласників. Спори щодо здійснення прав співвласників вирішуються за згодою сторін або в судовому порядку.

Статтею 1 Закону України «Про інформацію» передбачено поняття терміну інформація будь-які відомості та/або дані, які можуть бути збережені на матеріальних носіях або відображені в електронному вигляді, а терміну документ матеріальний носій, що містить інформацію, основними функціями якого є її збереження та передавання у часі та просторі.

Статтею 5 Закону України «Про інформацію» передбачено, що кожен має право на інформацію, що передбачає можливість вільного одержання, використання, поширення, зберігання та захисту інформації, необхідної для реалізації своїх прав, свобод і законних інтересів утримання документів.

У відповідності до наведених вище норм законодавства співвласник багатоквартирного будинку (власник квартири) має право на ознайомлення з протоколами загальних зборів та ознайомлення з фінансовими звітами ОСББ. Такий співвласник має право на отримання інформації щодо діяльності об`єднання, однак законодавство не містить обов`язку надання йому саме копій таких документів, де міститься зазначена інформація. Правильним способом захисту порушеного права співвласника багатоквартирного будинку у цьому випадку буде саме зобов`язання ОСББ надати для ознайомлення протоколи загальних зборів та надати можливість робити з них виписки, а також надати йому для ознайомлення всі свої фінансові звіти.

Аналогічний висновок викладений у постанові Верховного Суду від 05 серпня 2020 року у справі №522/9294/16-ц, від 16 листопада 2022 року у справі №176/1753/19.

Відповідно до частини другої статті 21 Закону України «Про інформацію» конфіденційною є інформація про фізичну особу, а також інформація, доступ до якої обмежено фізичною або юридичною особою, крім суб`єктів владних повноважень. Конфіденційна інформація може поширюватися за бажанням (згодою) відповідної особи у визначеному нею порядку відповідно до передбачених нею умов, а також в інших випадках, визначених законом.

Інформація з обмеженим доступом може бути поширена, якщо вона є суспільно необхідною, тобто є предметом суспільного інтересу, і право громадськості знати цю інформацію переважає потенційну шкоду від її поширення. Предметом суспільного інтересу вважається інформація, яка свідчить про загрозу державному суверенітету, територіальній цілісності України; забезпечує реалізацію конституційних прав, свобод і обов`язків; свідчить про можливість порушення прав людини, введення громадськості в оману, шкідливі екологічні та інші негативні наслідки діяльності (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб тощо (ст. 29 Закону України «Про інформацію»).

Відповідно статті 1 Закону України «Про захист персональних даних» цей Закон регулює правові відносини, пов`язані із захистом і обробкою персональних даних, і спрямований на захист основоположних прав і свобод людини і громадянина, зокрема права на невтручання в особисте життя, у зв`язку з обробкою персональних даних. Цей Закон поширюється на діяльність з обробки персональних даних, яка здійснюється повністю або частково із застосуванням автоматизованих засобів, а також на обробку персональних даних, що містяться у картотеці чи призначені до внесення до картотеки, із застосуванням неавтоматизованих засобів.

Положеннями статті 2 Закону України «Про захист персональних даних» передбачено, що персональні дані відомості чи сукупність відомостей про фізичну особу, яка ідентифікована або може бути конкретно ідентифікована; розпорядник персональних даних фізична чи юридична особа, якій володільцем персональних даних або законом надано право обробляти ці дані від імені володільця.

Згідно із частиною другою статті 4 Закону України «Про захист персональних даних» володільцем чи розпорядником персональних даних можуть бути підприємства, установи і організації усіх форм власності, органи державної влади чи органи місцевого самоврядування, фізичні особи підприємці, які обробляють персональні дані відповідно до закону.

Частиною 2 статті 14 Закону України «Про захист персональних даних» визначено, що поширення персональних даних без згоди суб`єкта персональних даних або уповноваженої ним особи дозволяється у випадках, визначених законом, і лише (якщо це необхідно) в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини. А у частині другій статті 5 цього Закону закріплено, що персональні дані можуть бути віднесені до конфіденційної інформації про особу законом або відповідною особою.

За правилами частин 5, 6 ст.6 Закону України «Про захист персональних даних» обробка персональних даних здійснюється для конкретних і законних цілей, визначених за згодою суб`єкта персональних даних, або у випадках, передбачених законами України, у порядку, встановленому законодавством. Не допускається обробка даних про фізичну особу, які є конфіденційною інформацією, без її згоди, крім випадків, визначених законом, і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини.

Отже, фізична особа, якої стосується конфіденційна інформація, відповідно до конституційного та законодавчого регулювання права особи на збирання, зберігання, використання та поширення конфіденційної інформації має право вільно, на власний розсуд визначати порядок ознайомлення з нею інших осіб, органів держави та органів місцевого самоврядування, а також право на збереження її у таємниці. Воля цієї особи виражається у формі надання згоди.

Статтею 8 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод передбачено, що кожному гарантовано право на повагу до приватного і сімейного життя, до свого житла і кореспонденції. Органи державної влади не можуть втручатись у здійснення цього права, за винятком випадків, коли втручання здійснюється згідно із законом і є необхідним у демократичному суспільстві в інтересах національної та громадської безпеки чи економічного добробуту країни, для запобігання заворушенням чи злочинам, для захисту здоров`я чи моралі або для захисту прав і свобод інших осіб.

Таким чином позивач як співвласник багатоквартирного будинку має право на отримання інформації щодо діяльності об`єднання, однак реалізація такого права не повинна порушувати права, свободи та інтереси інших співвласників, зокрема, в частині отримання конфіденційної інформації щодо їх персональних даних, яка зберігається у відповідача та згода на розповсюдження якої не надавалась у встановленому законом порядку.

Аналогічний висновок міститься у постанові Верховного Суду від 01 грудня 2021 року у справі № 367/1505/20.

Судом першої інстанції правильно встановлено, що бажаючи реалізувати свої права, як співвласника багатоквартирного будинку, відносно отримання інформації щодо діяльності ОСББ «Говард2», ОСОБА_1 06 лютого 2023 року звернувся із письмовим звернення про надання інформації та копій документів.

На вказане звернення 13 лютого 2023 року ОСОБА_1 була надана відповідь, у якій йому запропоновано ознайомитись із фінансовими звітами ОСББ «Говард2», протоколами загальних зборів та зробити з них виписки.

В матеріалах справи відсутні докази, що ОСОБА_1 , як співвласник багатоквартирного будинку (власник квартири), з`явився до ОСББ «Говард2» для ознайомлення з протоколами загальних зборів та ознайомлення з фінансовими звітами, та ОСББ йому відмовлено у цьому.

Колегія суддів погоджується з висновком про те, що ОСББ «Говард2» не перешкоджало ОСОБА_1 реалізувати його право, як співвласника багатоквартирного будинку, отримати інформацію про діяльність ОСББ «Говард2».

З огляду на викладене, суд першої інстанції дійшов обґрунтованого висновку про те, що у даній справі відсутні правові підстави для задоволення позову.

Також апеляційний суд враховує, що, у процесі розгляду справи ОСОБА_1 разом із відзивом на позовну заяву отримав від ОСББ «Говард2» копії протоколів загальних зборів від 15 червня 2021 року, 26 квітня 2021 року з додатками, та фінансових звітів за період з 01 червня 2021 року по 31 грудня 2022 року, з 01 січня 2023 року по 30 червня 2023 року, що свідчить про те, що право позивача не можна вважати порушеним.

Доводи апелянта про те, що долучені до відзиву на позовну заяву копії документів, на думку останнього, не є фінансовими звітами в розумінні норм чинного законодавства, суд апеляційної інстанції відхиляє, оскільки ОСОБА_1 , як співвласник багатоквартирного будинку (власник квартири), не позбавлений права на ознайомлення з протоколами загальних зборів та з фінансовими звітами ОСББ «Говард2».

Твердження апелянта про те, що витяг з журналу вихідної кореспонденції ОСББ «Говард2» з зазначенням в ньому листа за вих. №13/02/01 від 13 лютого 2023 року, а також і сам лист №13/02/01 від 13 лютого 2023 року не є належними та достовірними доказами апеляційний суд до уваги не приймає, оскільки відсутні докази, що ОСББ «Говард2» здійснювало перешкоди ОСОБА_1 у наданні інформації згідно його звернення від 06 лютого 2023 року.

Інші доводи апеляційної скарги є аналогічними викладеним у позовній заяві, які не спростовують правильність висновку суду першої інстанції, яким у повному обсязі з`ясовані права та обов`язки сторін, обставини справи, доводи сторін перевірені та їм дана належна оцінка, а зводяться до власного тлумачення характеру спірних правовідносин та до переоцінки доказів.

У відповідності до ст.ст.12, 81 ЦПК України кожна сторона зобов`язана довести ті обставини на які посилається як на підставу своїх вимог та заперечень. Докази подаються сторонами та іншими особами, які беруть участь у справі. Доказуванню підлягають обставини, які мають значення для ухвалення рішення у справі і щодо яких у сторін та інших осіб, які беруть участь у справі, виникає спір. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.

Згідно з вимогами ст.13 ЦПК України, суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.

Згідно ч.2 ст.78 ЦПК України обставини справи, які за законом мають бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.

Згідно ч.2 ст.89 ЦПК України, жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.

Відмовляючи у задоволенні позову, судом першої інстанції вірно встановлено фактичні обставини справи та дано правильну оцінку доказам.

Доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду та не впливають на їх правильність.

Норми матеріального права відповідно до спірних правовідносин, застосовані правильно.

Порушень норм процесуального права, які б призвели до неправильного вирішення справи, колегією суддів не встановлено.

Відповідно до ст.375 ЦПК України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а судове рішення без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Беручи до уваги всі встановлені судом факти і відповідні їм правовідносини, належність, допустимість і достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у сукупності колегія суддів приходить до висновку про законність та обґрунтованість постановленого по даній справі рішення та відсутність підстав для його скасування з мотивів, викладених в апеляційній скарзі.

Керуючись ст.ст.367, 368, 374, 375, 381-384 ЦПК України, суд апеляційної інстанції,

П О С Т А Н О В И В:

Апеляційну скаргу ОСОБА_3 залишити без задоволення.

Рішення Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області від 29 вересня 2023 року залишити без змін.

Судові витрати, понесені сторонами у зв`язку із розглядом справи в суді апеляційної інстанції залишити в межах, ними понесених.

Постанова набирає законної сили з дня її прийняття, але може бути оскаржена в касаційному порядку, шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня складання повного судового рішення.

Дата складення повного тексту постанови 22 січня 2024 року.

Головуючий О.З. Костів

Судді: М.В. Хома

Н.М. Храпак

СудТернопільський апеляційний суд
Дата ухвалення рішення15.01.2024
Оприлюднено25.01.2024
Номер документу116501285
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із житлових відносин, з них

Судовий реєстр по справі —607/9458/23

Постанова від 15.01.2024

Цивільне

Тернопільський апеляційний суд

Костів О. З.

Ухвала від 01.12.2023

Цивільне

Тернопільський апеляційний суд

Костів О. З.

Ухвала від 14.11.2023

Цивільне

Тернопільський апеляційний суд

Костів О. З.

Ухвала від 07.11.2023

Цивільне

Тернопільський апеляційний суд

Костів О. З.

Рішення від 29.09.2023

Цивільне

Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області

Герчаківська О. Я.

Рішення від 29.09.2023

Цивільне

Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області

Герчаківська О. Я.

Ухвала від 30.05.2023

Цивільне

Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області

Герчаківська О. Я.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні