Справа № 219/2061/22
Провадження № 1-кп/229/247/2024
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 січня 2024 р. м. Дружківка, Донецької області
Дружківський міський суд Донецької області у складі:
головуючого судді: ОСОБА_1 ,
при секретарі: ОСОБА_2 ,
за участі прокурора: ОСОБА_3 ,
захисника: ОСОБА_4 ,
обвинуваченої: ОСОБА_5 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у режимі відеоконференції матеріали кримінального провадження № 22022050000000295, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань від 20.04.2022 за обвинуваченням ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого передбачених ч. 3 ст. 114-2, ч. 2 ст. 110 КК України,
ВС Т А Н О В И В:
До Дружківського міського суду Донецької області надійшов обвинувальний акт за обвинуваченням ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м. Олєнєгорськ Мурманскої області РФ, громадянка України, раніше не судимої, проживає та зареєстрована АДРЕСА_1 , увчиненні кримінального правопорушення, передбаченого передбачених ч. 3 ст. 114-2, ч. 2 ст. 110 КК України.
19січня 2024року досуду надійшлоклопотання пропродовження строкутриманняпід вартою ОСОБА_5 ,мотивуючи клопотання,прокурорвказує,щостроктримання підвартоюбулопродовжено діяякогозакінчується 05.02.2024 року.
В судовому засіданні прокурор підтримав клопотання про продовження строку застосування запобіжного заходу.
Захисник обвинуваченої та обвинувачена ОСОБА_5 не заперечували проти клопотання прокурора про продовження строку застосування запобіжного заходу.
Суд, вислухавши думку прокурора, захисника та обвинуваченого, вивчивши матеріали кримінального провадження, вважає, що клопотання прокурора підлягає задоволенню з наступних підстав:
Суд враховує вимоги п. п. 3 і 4 ст. 5 Конвенції про захист прав людини та практику Європейського суду з прав людини, згідно з якими обмеження права особи на свободу і особисту недоторканість можливе лише у передбачених законом випадках за встановленою процедурою, при цьому ризик переховування обвинуваченого від правосуддя не може оцінюватися виключно на підставі суворості можливого судового рішення, а це слід робити з урахуванням низки відповідних фактів, які можуть підтверджувати існування такого ризику або свідчити про такий його незначний ступінь, який не може слугувати підставою для запобіжного ув`язнення. Європейський суд з прав людини в своїх рішеннях у справі «Кудла проти Польщі» та у справі «МакКей проти Сполученого Королівства» констатував, що основною метою ст. 5 Конвенції є запобігання свавільному або необгрунтованому позбавленню свободи. Проте безперервне тримання під вартою є виправданим лише за умови, якщо у справі наявний значний суспільний інтерес, який переважає принцип поваги до особистої свободи особи.
Відповідно до ст. 331 КПК України, захід забезпечення кримінального провадження, обраний відносно ОСОБА_5 під час досудового розслідування, підлягає продовженню на 60 днів - до 24 березня 2024 року, оскільки ОСОБА_5 обвинувачується в скоєнні особливо тяжкого злочину за ч.2ст.110,ч.3ст.114-2 КК України, за який передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п`ти до 12 років позбавлення волі, раніше не судимий, ніде не працює, не одружений, тобто відсутні міцні соціальні зв`язки обвинуваченого, перебуваючи на свободі, може переховуватися від суду, продовжити вчиняти правопорушення, в якому обвинувачується, тобто наявні та не перестали існувати ризики, передбачені ст.177 КПК України. Суд також бере до уваги ту обставину, що на даний час в Україні введений і діє режим воєнного стану, відбуваються бойові дій, ведуться постійні обстріли та руйнування інфраструктури та житла громадян, в тому числі й у місті проживання ОСОБА_5 , що також створює додатковий процесуальний ризик.
Відповідно до ч. 6 ст. 176 КПК України, під час дії воєнного стану до осіб, які підозрюються або обвинувачуються у вчиненні злочинів, передбачених статтями 109 - 114-2, 258 - 258-5, 260, 261, 437 - 442 КК України, застосовується виключно запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.
Будь-яких обставин, які б свідчили про те, що запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з урахуванням наявності наведених ризиків, не виправдовує такий ступінь втручання у права і свободи обвинуваченого, суд на теперішній час не встановив.
За таких обставин суд вважає, що обрання іншого, більш м`якого запобіжного заходу, який би забезпечував належну поведінку обвинуваченого ОСОБА_5 під час судового розгляду та міг би запобігти зазначеним ризикам, не є можливим.
Керуючись ст. 331 КПК України, суд -
УХВАЛИВ:
Клопотання прокурора про продовження строку тримання під вартою по кримінальному провадженню за обвинуваченням ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_1 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст.110, ч.3 ст. 114-2 КК України- задовольнити.
Продовжити обвинуваченій ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_1 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст.110, ч.3 ст. 114-2 КК на 60 діб строк дії запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, але не більше ніж до 24 березня.2024 року включно та утримувати її в Держаній установі «Дніпровська установа виконання покарань (№4).
Призначити судовий розгляд справи на 21.03.2024 року о 09 год. 30 хв.. в приміщенні Дружківського міського суду Донецької області (Донецька область, м. Дружківка, вул. В .Пилипенка, 45) та провести дистанційне судове засідання, у режимі відеоконференції на порталі сайту https://vkz.court.gov.ua.
Про судове засідання повідомити прокурора, захисника, обвинувачену.
Строк дії ухвали суду про запобіжний захід у вигляді тримання під вартою по 24 березня 2024 року- включно.
Копію ухвали вручити захиснику, обвинуваченому, прокурору для відома, направити до Держаної установі «Дніпровська установа виконання покарань (№4).
Ухвала в частині застосування запобіжного заходу може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпровського апеляційного суду протягом 7 днів з дня її проголошення.
Ухвала в іншій частині оскарженню не підлягає.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Дружківський міський суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 25.01.2024 |
Оприлюднено | 26.01.2024 |
Номер документу | 116523715 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти основ національної безпеки України Несанкціоноване поширення інформації про направлення, переміщення зброї, озброєння, боєприпасів в Україну, рух, переміщення або розміщення ЗСУ чи інших утворених відповідно до ЗУ військових формувань, вчинене в умовах воєнного або надзвичайного стану |
Кримінальне
Дружківський міський суд Донецької області
Медінцева Н. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні