Справа № 293/2056/23
Провадження № 2/293/130/2024
УХВАЛА
25 січня 2024 рокусмт Черняхів
Черняхівський районний суд Житомирської області у складі судді Лось Л.В.,
розглядаючи позовну заяву ОСОБА_1
до 1.Територіальної громади села Окілок в особі Оліївської сільської ради Житомирського району Житомирської області,
2. Приватного сільськогосподарського підприємства з орендними відносинами "Окілок"
про визнання права на земельну частку (пай)
УСТАНОВИВ:
08.12.2023 ОСОБА_1 звернулась до суду з позовною заявою до Територіальної громади села Окілок в особі Оліївської сільської ради Житомирського району Житомирської області та приватного сільськогосподарського підприємства з орендними відносинами "Окілок" про визнання права на земельну частку (пай), за змістом якої просить:
- визнати за ОСОБА_1 право на земельну частку (пай), яка перебуває у колективній землі реформованого колективного сільськогосподарського підприємства "Заповіт Ілліча" правонаступником якого є Приватне сільськогосподарське підприємство з орендними відносинами "Окілок" без визначення меж цієї частки в натурі (на місцевості).
Ухвалою від 13.12.2023 суд позовну заяву ОСОБА_1 залишив без руху та надав позивачу 7-деннийстрок з дня отримання цієї ухвали для усунення недоліків позовної заяви, вказаних у мотивувальній частині ухвали.
Залишаючи позовну заяву без руху суд виходив з того, що позивачем подано до суду позовну заяву, яка не відповідає пунктам 3,4, ч.3 ст. 175 ЦПК України, позивач не подала доказів на яких ґрунтуються позовні вимоги.
13.12.2023 ухвалу суду про залишення позову без руху направлено позивачу за адресою, зазначеною в позовній заяві.
Згідно трекігну поштового відправлення , щр міститься на офіційному сайті АТ "Укрпошта" за номером 0600238137745 ОСОБА_1 отримала ухвалу суду від 13.12.2023 "особисто" 02.01.2024.
Згідно п.3 ч.6 ст. 272 ЦПК України днем вручення судового рішення є день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про вручення судового рішення.
Таким чином, усунути виявлені судом недоліки заявник мала до 10.01.2024 (включно).
Проте, з урахуванням строку на поштовий перебіг, визначений наказом Міністерства Інфраструктури України від 28.11.2013 № 958 "Про затвердження Нормативів і нормативних строків пересилання поштових відправлень" позивач станом як на 16.01.2024 так і на 25.01.2024 у встановлений судом строк недоліки позовної заяви не усунула.
Станом на 25 січня 2024 року за даними автоматизованої системи діловодства Черняхівського районного суду Житомирської області, від позивача заява про усунення недоліків позовної заяви не надходила, а тому наявні підстави для повернення позовної заяви.
Згідно з ч.3 ст.185 ЦПК України, якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
З огляду на викладене та враховуючи те, що позовна заява подана без додержання вимог передбачених ст.ст. 175, 177 ЦПК України, зазначені в ухвалі суду недоліки позовної заяви усунуто не було, позовну заяву слід вважати неподаною та повернути позивачу.
За ч.7 ст. 185 ЦПК України повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.
Суд звертає увагу позивача, що недотримання обов`язкових вимог до змісту позовної заяви є перешкодою до відкриття провадження у справі.
Прецедентна практика Європейського суду з прав людини виходить з того, що реалізуючи пункт 1статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод щодо доступності правосуддя та справедливого судового розгляду, кожна держава-учасниця цієї Конвенції вправі встановлювати правила судової процедури, в тому числі й процесуальні заборони і обмеження, зміст яких-не допустити судовий процес у безладний рух. Право на суд не є абсолютним. Воно може бути піддане обмеженням, дозволеним за змістом, тому що право на доступ до суду за самою своєю природою потребує регулювання з боку держави.
У зв`язку з наведеним, вимога суду про усунення недоліків позовної заяви не є порушенням права на справедливий судовий захист.
Керуючись ст.ст. 185, 260 ,261 ЦПК України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заявуОСОБА_1 до Територіальної громади села Окілок в особі Оліївської сільської ради Житомирського району Житомирської області та Приватного сільськогосподарського підприємства з орендними відносинами "Окілок" про визнання права на земельну частку (пай), вважати неподаною та повернути позивачу на підставі ч. 3 ст. 185 ЦПК України.
Роз`яснити заявнику, що повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала може бути оскаржена до Житомирського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення шляхом подання апеляційної скарги через місцевий суд.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Ухвала складена та підписана: 25.01.2024
Суддя Людмила ЛОСЬ
Суд | Черняхівський районний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 25.01.2024 |
Оприлюднено | 26.01.2024 |
Номер документу | 116527358 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: визнання права власності на земельну ділянку |
Цивільне
Черняхівський районний суд Житомирської області
Лось Л. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні