Ухвала
від 24.01.2024 по справі 563/1107/23
КОРЕЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

справа № 563/1107/23

У Х В А Л А

24 січня 2024 року Корецький районний суд

Рівненської області

в складі:головуючого судді Сірака Д.Ю.

секретар судового засідання Литвинчук Л.Л.

за участі:

предстаника позивача ОСОБА_1

представника відповідача ОСОБА_2

провівши підготовче судове засідання в м.Корець у цивільній справі за позовом ОСОБА_3 до ТОВ «Лендком-Симонів» про усунення перешкод у користуванні майном, скасування державної реєстрації права оренди на земельні ділянки,

встановив:

В провадженні Корецького районного суду перебуває на розгляді цивільна справа за позовом ОСОБА_3 до ТзОВ «Лендком-Симонів» про усунення перешкод у користуванні майном, скасування державної реєстрації права оренди на земельні ділянки.

23 січня 2024 року представником позивача подано до суду клопотанння про витребування від ТОВ «Лендком-Симонів» оригіналу договору оренди землі від 10 червня 2019 року на земельні ділянки площею 0,6135 га, кадастровий номер 5623081800:04:003:0325 та площею 0,1644 га, кадастровий номер 5623081800:04:003:0233.

В судовому засіданні представник позивача клопотання підтримав.

Представник відповідача в судовому засіданні клопотанння просив задоволити частково. Підтвердив, що на даний час оригінал спірного договору до товариства не повертався та знаходиться матеріалах кримінального провадження. А тому, просив витребувати такий договір від РРУП ГУНП в Рівненській області

Заслухавши представників сторін, дослідивши матеріали справи суд приходить до таких висновків.

Згідно з ч.1 ст.4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

Відповідно до ст. 12 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності, відповідно до якого кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Суд, зберігаючи об`єктивність і неупередженість сприяє учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених цим Кодексом.

Статтею 81 ЦПК України визначено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.

Статтею 84 ЦПК України передбачено, що учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом.

В підготовчому судовому засіданні з`ясовано, що оригінал спірного договору знаходиться в матеріалах кримінального провадження, дізнання якого проводить дізнавач РРУП ГУНП в Рівненській області. Зворотнього судом не встановлено.

КПК України визначає досудове розслідування як стадію кримінального провадження, яка починається з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань і закінчується закриттям кримінального провадження або направленням до суду обвинувального акта, клопотання про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру, клопотання про звільнення особи від кримінальної відповідальності.

Суд звертає увагу, що згідно з частиною 1 статті 221 КПК України слідчий, дізнавач, прокурор зобов`язаний за клопотанням сторони захисту, потерпілого, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, надати їм матеріали досудового розслідування для ознайомлення, за виключенням матеріалів про застосування заходів безпеки щодо осіб, які беруть участь у кримінальному судочинстві, а також тих матеріалів, ознайомлення з якими на цій стадії кримінального провадження може зашкодити досудовому розслідуванню.

При цьому питання про те, чи може ознайомлення з конкретними матеріалами кримінального провадження зашкодити досудовому розслідуванню, вирішується на розсуд слідчого, дізнавача, прокурора (за винятком ознайомлення із загальнодоступним документом, тобто створеним не у зв`язку зі здійсненням досудового розслідування матеріальним об`єктом, який містить зафіксовані за допомогою письмових знаків, звуку, зображення тощо відомості, що можуть бути отримані із загальнодоступних державних реєстрів, мережі Інтернет або в порядку Закону України «Про доступ до публічної інформації», і не належить до інформації з обмеженим доступом).

Відповідно до статті 222 КПК України, відомості досудового розслідування можна розголошувати лише з письмового дозволу слідчого або прокурора і втому обсязі, в якому вони визнають можливим. Незаконне розголошення відомостей досудового розслідування тягне за собою кримінальну відповідальність, встановлену законом.

Клопотання представника позивача про витребування доказів, а саме з матеріалів кримінального провадження (оригіналу договору) не може бути задоволено судом, оскільки суду не представлено доказів на підтвердження того факту, що досудове розслідування закінчено, що могло б виправдовувати такі дії суду, як витребування від слідчого матеріалів кримінального провадження. Витребування у слідчого матеріалів кримінального провадження, досудове слідство у якому триває, окрім порушень вимог ч. 5 ст. 40 КПК України, становитиме і порушення таємниці досудового розслідування.

Згідно з п. 4 ст. 129 Конституції України однією з основних засад судочинства є змагальність сторін та свобода в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, а відповідно дост. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свободтаке конституційне право повинно бути забезпечене судовими процедурами, які повинні бути справедливими.

З метою дотримання права на захист, з урахуванням основних засад цивільного судочинства, передбачених ст. 2 ЦПК України, принципів цивільного судочинства, таких як змагальність сторін, диспозитивність, суд вважає, що клопотання не підлягає задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ст. 84 ЦПК України, суд

у х в а л и в :

В задоволенні клопотання представника позивача про витребування оригіналу договору оренди землі відмовити.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення і оскарженню не підлягає.

Повний текст ухвали складено 25 січня 2024 року.

С у д д я :

СудКорецький районний суд Рівненської області
Дата ухвалення рішення24.01.2024
Оприлюднено26.01.2024
Номер документу116528359
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: щодо усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою

Судовий реєстр по справі —563/1107/23

Ухвала від 09.10.2024

Цивільне

Корецький районний суд Рівненської області

Сірак Д. Ю.

Ухвала від 05.06.2024

Цивільне

Корецький районний суд Рівненської області

Сірак Д. Ю.

Ухвала від 24.01.2024

Цивільне

Корецький районний суд Рівненської області

Сірак Д. Ю.

Ухвала від 24.01.2024

Цивільне

Корецький районний суд Рівненської області

Сірак Д. Ю.

Ухвала від 24.01.2024

Цивільне

Корецький районний суд Рівненської області

Сірак Д. Ю.

Ухвала від 06.12.2023

Цивільне

Корецький районний суд Рівненської області

Сірак Д. Ю.

Ухвала від 04.12.2023

Цивільне

Корецький районний суд Рівненської області

Сірак Д. Ю.

Ухвала від 30.11.2023

Цивільне

Корецький районний суд Рівненської області

Сірак Д. Ю.

Рішення від 01.11.2023

Цивільне

Корецький районний суд Рівненської області

Сірак Д. Ю.

Ухвала від 27.09.2023

Цивільне

Корецький районний суд Рівненської області

Сірак Д. Ю.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні