Ухвала
від 25.01.2024 по справі 606/1761/22
ТЕРЕБОВЛЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 606/1761/22

Ухвала

25 січня 2024 року м. Теребовля

Теребовлянський районний суд Тернопільської області в складі:

головуючого суддіМарціцкої І.Б.

за участі секретаря судового засіданняПасько І.Б.

позивача ОСОБА_1 , представника позивача адвоката Сампари Н.М.

відповідача ОСОБА_2

представника відповідача адвоката Молинь Р.Б.

розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні клопотання представника позивача адвоката Сампари Н.М. про застосування заходів процесуального примусу та повторне витребування доказів під час розгляду цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , Головного управління Держгеокадастру у Тернопільській області, Приватне Підприємство Фірма «Матек», третя особа Микулинецька селищна рада про визнання протиправними, скасування та зобов`язання вчинити дії, -

ВСТАНОВИВ:

В провадженні Теребовлянського районного суду Тернопільської області перебуває цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , Головного управління Держгеокадастру у Тернопільській області, Приватне Підприємство Фірма «Матек», третя особа Микулинецька селищна рада про визнання протиправними, скасування та зобов`язання вчинити дії.

Представник позивача адвокат Сампара Н.М. заявила клопотання про застосування до ПП «Матек» заходів процесуального примусу штрафу у розмірі 2 прожиткових мінімумів за неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, або неподання таких доказів без поважних причин. Повторно витребувати оригінали документів.

Позивач ОСОБА_1 підтримала свого представника.

Представник відповідача ОСОБА_5 та відповідач ОСОБА_2 просили відмовити в задоволенні клопотання вказуючи, що вказані оригінали документів не мають значення для вирішення справи, з огляду на предмет спору.

Заслухавши пояснення представника позивача, перевіривши та оцінивши наявні у справі докази у їх сукупності, суд дійшов наступного висновку.

22.08.2023 року судом постановлено ухвалу, в якій витребувано в Микулинецької селищної ради та ПП фірма «Матек» (46027, м. Тернопіль, вул. М.Кривоноса, 14) оригінали матеріалів технічної документації із землеустрою щодо відновлення меж земельної ділянки на місцевості ОСОБА_1 , а саме: оригінал акту погодження зовнішніх меж земельної ділянки та прийомки-передачі межових знаків на зберігання від 29.11.2012 року; оригінал акту прийомки передачі межових знаків на зберігання при встановленні (відновленні) меж земельної ділянки в натурі від 02.08.2013 року; оригінал заяви № 9-02/4 від 12.02.2014 року; оригінал технічного завдання 12-02/14 на відновлення меж земельної ділянки в натурі на місцевості від 12.02.2014 року; оригінал кадастрового плану для будівництва та обслуговування жилого будинку господарських будівель та споруд. Встановлено строк виконання даної ухвали протягом 10 днів з дня вручення даної ухвали. Роз`яснено положення частин 6 - 10статті 84 ЦПК України.

Ухвалу для виконання надіслано Микулинецькій селищній раді та ПП «Матек». Микулинецька селищна рада надала відповідь про неможливість надати докази,вказавши причини.

Як слідує з рекомендованого повідомлення 28.08.2023 ПП фірма «Матек» отримано ухвалу, однак жодної відповіді з приводу виконання чи неможливості виконання вказано ухвали судом не отримано.

Відповідно до частини шостоїстатті 84 ЦПК Українибудь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду.

За положеннями частин сьомої та восьмоїстатті 84 цього Кодексуособи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали. У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом.

Відповідно до частин першої та другоїстатті 143 ЦПК Українизаходами процесуального примусу є процесуальні дії, що вчиняються судом у визначених цим Кодексом випадках з метою спонукання відповідних осіб до виконання встановлених у суді правил, добросовісного виконання процесуальних обов`язків, припинення зловживання правами та запобігання створенню протиправних перешкод у здійсненні судочинства.

Заходи процесуального примусу застосовуються судом шляхом постановлення ухвали.

Заходами процесуального примусу є: 1) попередження; 2) видалення із зали судового засідання; 3) тимчасове вилучення доказів для дослідження судом; 4) привід; 5) штраф.

Застосування до особи заходів процесуального примусу не звільняє її від виконання обов`язків, встановлених цим Кодексом.

Згідно з пунктом третім частини першоїстатті 148 ЦПК Українисуд може постановити ухвалу про стягнення в дохід державного бюджету з відповідної особи штрафу у сумі від 0,3 до трьох розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб , серед іншого, у випадках: неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, або неподання таких доказів без поважних причин.

На підставі викладеного, враховуючи, що ПП фірма «Матек» не виконало ухвалу суду від 22 серпня 2023 року в частині надання доказів, а також не повідомило про неможливість надання таких у визначений строк, що перешкоджає встановленню всіх обставин справи та розгляду справи по суті у встановлені цивільним процесуальним законодавством строки, суд вважає за необхідне накласти на ПП фірма «Матек» штраф у розмірі двох прожиткових мінімумів для працездатних осіб (станом на 01 січня 2024 року), що становить 6056 гривень.

Разом із тим суд роз`яснює, що відповідно до частини шостоїстатті 148 ЦПК Українисуд може скасувати постановлену ним ухвалу про стягнення штрафу, якщо особа, стосовно якої її постановлено, виправила допущене порушення та (або) надала докази поважності причин невиконання відповідних вимог суду чи своїх процесуальних обов`язків.

На підставівищевикладеного такеруючись статями3,84,143,148,260ЦПК України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

Застосувати до приватного підприємства фірма «Матек» захід процесуального примусу у вигляді штрафу.

Стягнути з приватного підприємства фірма «Матек» штраф в розмірі двох прожиткових мінімумів для працездатних осіб, що становить 6056 (шість тисяч п`ятдесят шість) гривень на користь держави в особі Державної судової адміністрації України.

Реквізити для оплати: отримувач коштів: ГУК у м. Києві/Печерс.р-н/21081100, код отримувача 37993783, банк отримувача: Казначейство України(ел. адм. подат.; рахунок отримувача UA118999980313090106000026007, кодкласифікації доходів бюджету: 21081100.

Боржник: Приватне підприємство фірма «Матек», місцезнаходження: 46027, м. Тернопіль, вул. М.Кривоноса, 14, код ЄДРПОУ:14055016.

Стягувач: Державна судова адміністрація України, юридична адреса: 01601, м. Київ, вул. Липська, 18/5, код ЄДРПОУ: 26255795.

Ухвала про стягнення штрафу є виконавчим документом.

Ухвала може бути пред`явлена до примусового виконання протягом 3 (трьох) місяців з дня набрання нею законної сили.

Роз`яснити, що особа, на яку накладено штраф, має право подати клопотання про скасування ухвали про накладення на неї заходів процесуального примусу. Застосування до особи заходів процесуального примусу не звільняє її від виконання обов`язків, встановлених цим Кодексом.

Зобов`язати ПП фірма «Матек» виконати ухвалу Теребовлянського районного суду Тернопільської області від 22 серпня 2023 року в частині витребування доказів.

Витребувані докази надати в строк до19 лютого 2024 року.

У разі неможливості надання витребуваних відомостей - повідомити про причини, які цьому перешкоджають.

Роз`яснити, що у випадку повторного чи систематичного невиконання процесуальних обов`язків, повторного чи неодноразового зловживання процесуальними правами, повторного чи систематичного неподання витребуваних судом доказів без поважних причин або без їх повідомлення, триваючого невиконання ухвали про забезпечення доказів суд з урахуванням конкретних обставин стягує у дохід державного бюджету з відповідного учасника судового процесу або відповідної іншої особи штраф у сумі від одного до десяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана до Тернопільського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Суддя І.Б. Марціцка

СудТеребовлянський районний суд Тернопільської області
Дата ухвалення рішення25.01.2024
Оприлюднено29.01.2024
Номер документу116539028
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них:

Судовий реєстр по справі —606/1761/22

Ухвала від 16.10.2024

Цивільне

Теребовлянський районний суд Тернопільської області

Марціцка І. Б.

Ухвала від 25.01.2024

Цивільне

Теребовлянський районний суд Тернопільської області

Марціцка І. Б.

Ухвала від 22.08.2023

Цивільне

Теребовлянський районний суд Тернопільської області

Марціцка І. Б.

Ухвала від 26.07.2023

Цивільне

Теребовлянський районний суд Тернопільської області

Марціцка І. Б.

Ухвала від 07.10.2022

Цивільне

Теребовлянський районний суд Тернопільської області

Марціцка І. Б.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні