КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
щодо вирішення питання про проведення судового засідання в режимі відеоконференції
26 січня 2024 року № 320/31349/23
Суддя Київського окружного адміністративного суду Марич Є.В., розглянувши у порядку письмового провадження заяву представника позивача про проведення підготовчого засідання у режимі відеоконференції в межах адміністративної справи за позовом ТОВ "ВІНДЗОР ГРУП" до ГУ ДПС у м. Києві про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,
в с т а н о в и в:
У провадженні Київського окружного адміністративного суду перебуває справа №320/31349/23 за позовом ТОВ "ВІНДЗОР ГРУП" (далі - позивач) з позовом до ГУ ДПС у м. Києві (далі - відповідач) про визнання протиправними та скасування ППР від 28.03.2023р. за №00228100704 (збільшено суму грошового зобов`язання на 252 006,00 грн.), №00228160704 (зменшено розмір від`ємного значення суми податку на додану вартість на суму 32 049 153,00 грн.).
Розляд справи здійснюється у порядку загального позовного провадження, чергове підготовче засідання призначено на 14.03.2024р. о 12:30 год.
Канцелярією суду зареєстровано заяву представника позивача про проведення підготовчого засідання в режимі відеоконференції та участь у такому засіданні поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів за допомогою додатку "EasyCon".
Розглядаючи подане клопотання, суд керується наступним.
Згідно з ч. 5 ст. 5 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України), ніхто не може бути позбавлений права на участь у розгляді своєї справи у визначеному цим Кодексом порядку.
Відповідно до п. 2 ч. 3 ст. 44 КАС України, учасники справи мають право, зокрема, брати участь у судових засіданнях, якщо інше не визначено законом.
Частинами 1, 2,3 ст.195 КАС України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.
Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.
Учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та/або положень, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).
Вирішуючи клопотання представника позивача про участь у засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, суд приходить висновку, що така подана з дотриманням правил процесуального закону, відповідає вимогам щодо форми і змісту.
Перешкод для розгляду справи у режимі відеоконференції суд не встановив.
Крім цього, у Київському окружному адміністративному суді наявна технічна можливість провести підготовче засідання у вказаний спосіб, а саме за допомогою програмного забезпечення EasyCon.
З огляду на вищенаведене, з метою забезпечення права позивача на участь у підготовчому засіданні у справі №320/31349/23, суд вважає, що заява останнього про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції є обґрунтованим та належить до задоволення.
Керуючись ст. ст. 195, 243, 248, 250, 256, 293, 294 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
у х в а л и в:
1. Заяву представника ТОВ "ВІНДЗОР ГРУП" про участь у підготовчому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду - задовольнити.
2. Підготовче засідання, призначене на 14.03.2024р. об 12:30 год. у справі №320/31349/23, проводити в режимі відеоконференції з використанням комплексу технічних засобів та програмного забезпечення EasyCon.
3. Роз`яснити ТОВ "ВІНДЗОР ГРУП", що для участі у підготовчому засіданні в режимі відеоконференції його представник (представники) зобов`язаний: зайти та авторизуватися в cистемі відеоконференцзв`язку за 10 хвилин до часу засідання; активувати технічні засоби (мікрофон, навушники та камера) та перевірити їх працездатність, шляхом тестування за допомогою cистеми відеоконференцзв`язку; очікувати запрошення секретаря судового засідання до участі в засіданні.
Також, роз`яснити, що ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
4. Копію ухвали надіслати учасникам справи.
5. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Марич Є.В.
Суд | Київський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 26.01.2024 |
Оприлюднено | 29.01.2024 |
Номер документу | 116578007 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи з приводу адміністрування податків, зборів, платежів, а також контролю за дотриманням вимог податкового законодавства, зокрема щодо адміністрування окремих податків, зборів, платежів, з них податку на додану вартість (крім бюджетного відшкодування з податку на додану вартість, податку на додану вартість із ввезених на митну територію України товарів (продукції), зупинення реєстрації податкових накладних) |
Адміністративне
Київський окружний адміністративний суд
Марич Є.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні