Справа № 178/2336/23
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 січня 2024 року Криничанський районний суд Дніпропетровської області у складі:
головуючої судді Берелет В.В.,
секретаря Маринич В.В.,
розглядаючи у відкритому підготовчому судовому засіданні позовну заяву ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до ТОВ «Агрофірма «Вишневе» про розірвання договору оренди землі, припинення права оренди, скасування державної реєстрації права оренди та стягнення заборгованості по орендній платі,-
за участю представників: позивача ОСОБА_3 ,
відповідача ОСОБА_4 ,
УСТАНОВИВ:
Позивачі звернулися до суду з позовом про розірвання договору оренди землі, припинення права оренди, скасування державної реєстрації права оренди та стягнення заборгованості по орендній платі.
Оскільки, згідно позовної заяви зазначено три вимоги немайнового характеру та одна вимога майнового характеру, а квитанції про сплату судового збору у матеріалах справи наявні лише за дві вимоги немайнового характеру, суд дійшов висновку про залишення позовної заяви без руху.
Згідно ч.11 ст.187 ЦПК України суддя, встановивши, після відкриття провадження у справі, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених устаттях 175,177цього Кодексу, постановляє ухвалу не пізніше наступного дня, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п`яти днів з дня вручення позивачу ухвали.
Зазначена позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки не відповідає вимогам ст.175 ЦПК України, а саме: не сплачено судовий збір у відповідності до ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання позовної заяви у справах майнового характеру фізичною особою - 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а саме - 1281,87 грн.
Не сплачено судовий збір у відповідності до ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання позовної заяви у справах немайнового характеру фізичною особою - 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, який станом на 01 січня 2023 року становив - 2684 грн для працездатних осіб, а саме - 1073,60 грн.
Відповідно до ч.3 ст.6 Закону України «Про судовий збір» за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру. У разі, коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимоги немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Ураховуючи вищевикладене, те, що виявлені недоліки перешкоджають подальшому рухові позовної заяви, суд дійшов висновку про залишення її без руху та надання позивачам строку для усунення вказаних в цій ухвалі недоліків.
Керуючись стст.175,177, ст.185 ЦПК України, суд-
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до ТОВ «Агрофірма «Вишневе» про розірвання договору оренди землі, припинення права оренди, скасування державної реєстрації права оренди та стягнення заборгованості по орендній платі залишити без руху.
Визначити строк для усунення недоліків, який не може перевищувати 5 днів з дня вручення позивачам ухвали.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: В. В. Берелет
Суд | Криничанський районний суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 29.01.2024 |
Оприлюднено | 30.01.2024 |
Номер документу | 116595476 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: щодо припинення права оренди |
Цивільне
Криничанський районний суд Дніпропетровської області
Берелет В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні