Справа № 178/2336/23
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 березня 2024 року Криничанський районний суд Дніпропетровської області у складі:
головуючої cудді Берелет В.В.,
секретаря Маринич В.В.,
розглянувши у підготовчому судовому засіданні в залі суду в смт.Кринички клопотання представника відповідача ОСОБА_1 про проведення судової почеркознавчої експертизи, -
за участю представників позивача Серебрякова Е.С.,
відповідача ОСОБА_1 ,
У С Т А Н О В И В:
У провадженнісуду перебуваєцивільна справаза позовом ОСОБА_2 , ОСОБА_3 до ТОВ «Агрофірма «Вишневе» про розірвання договору оренди землі, припинення права оренди, скасування державної реєстрації права оренди та стягнення заборгованості по орендній платі.
Представник відповідача надав клопотання про проведення судово-почеркознавчої експертизи, яке просить задовольнити.
Представник позивачів заперечує стосовно задоволення клопотання.
Вислухавши сторони, вивчивши клопотання та матеріали справи, суд дійшов наступного.
У відповідності до вимог п. 4 ч. 5ст. 12 ЦПК Українисуд, зберігаючи об`єктивність і неупередженість сприяє учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до п. 8 ч. 2ст. 197 ЦПК Україниу підготовчому судовому засіданні суд вирішує питання про призначення експертизи.
Статтею 103 ЦПК Українипередбачено, що суд призначає експертизу у справі за сукупності таких умов: 1) для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо; 2) сторонами не надані відповідні висновки експертів із цих самих питань або висновки експертів викликають сумніви щодо їх правильності.
Згідно з ч.1ст. 104ЦПК України, про призначення експертизи суд постановляє ухвалу, в якій зазначає підстави проведення експертизи, питання, з яких експерт має надати суду висновок, особу (осіб), якій доручено проведення експертизи, перелік матеріалів, що надаються для дослідження, та інші дані, які мають значення для проведення експертизи.
Відповідно до ч. 5ст. 103 ЦПК Україниучасники справи мають право запропонувати суду питання, роз`яснення яких, на їхню думку, потребує висновку експерта.
Ураховуючи предмет спору, зміст заявлених позовних вимог, які виникають з приводу договору оренди земельної ділянки, суд вважає, що призначення експертизи рукописного підпису у листі-вимозі, засвідчених копіях документів доданих до позовної заяви та у самій позовній заяві не відноситься до предмета спору та обставин, що мають значення для справи.
Керуючись ст.ст.259,268 ЦПК України, суд,-
У Х В А Л И В:
У задоволенні клопотання представника відповідача ОСОБА_1 про проведення судової почеркознавчої експертизи - відмовити.
Ухвала може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду в 15-денний строк з дня оголошення ухвали.
Повний текст ухвали виготовлено 19 березня 2024 року.
Суддя: В. В. Берелет
Суд | Криничанський районний суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 19.03.2024 |
Оприлюднено | 25.09.2024 |
Номер документу | 121812712 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: щодо припинення права оренди |
Цивільне
Криничанський районний суд Дніпропетровської області
Берелет В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні