Справа №:755/1454/24
Провадження №: 2/755/1961/24
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
"26" січня 2024 р. суддя Дніпровського районного суду м. Києва Катющенко В.П., перевіривши виконання вимог ст.ст. 175, 177 ЦПК України за позовною заявою ОСОБА_1 до директора ОСОБА_2, Приватне підприємство «АГРОМАРКЕТ-ПЛЮС», про захист прав споживачів, -
В С Т А Н О В И В :
До Дніпровського районного суду м. Києва 22.01.2024 надійшла позовна заява ОСОБА_1 до директора ОСОБА_2, Приватне підприємство «АГРОМАРКЕТ-ПЛЮС», про неякісний посадковий матеріал, яка 23.01.2024 передана у провадження судді Катющенко В.П. у відповідності до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями.
Як убачається із заявлених позовних вимог, ОСОБА_1 просить суд: стягнути з Агромаркету вартість придбаного неякісного саджанця рослини - сливи сорту «Улюблена Млиєва» в сумі 269,00 грн.; стягнути з відповідача на користь позивача моральну шкоду у розмірі 100 000,00 грн.
Вивчивши скаргу та додані до неї документи, доходжу наступного.
Статтею 4 ЦПК України передбачено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Статтею 175 ЦПК України визначені основні вимоги до позовної заяви, які мають бути дотримані особами, які звертаються до суду за захистом своїх прав та інтересів шляхом пред`явлення позову до суду.
Так, відповідно до ч. 1 ст. 175 ЦПК України у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування.
Згідно із п.п. 2, 4 ч. 3 ст. 175 Цивільного процесуального кодексу України позовна заява повинна містити: 2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти; 4) зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них;
Убачається, що позивачем при визначення суб`єктного складу учасників справи, зокрема відповідачів, зазначено: директор ОСОБА_2, Приватне підприємство «АГРОМАРКЕТ-ПЛЮС», відтак суд позбавлений можливості визначити конкретного відповідача, що підлягає усуненню. Так, позивачу слід визначити конкретний склад відповідачів у справі, зокрема розмежовуючи відповідача - директора ОСОБА_2 та відповідача - Приватне підприємство «АГРОМАРКЕТ-ПЛЮС», зазначивши конкретні відомості щодо кожного з відповідачів, як того вимагає п.п. 2 ч. 3 ст. 175 Цивільного процесуального кодексу України та привести позовну заяву у відповідність, з урахуванням зауважень суду у цій частині.
Поряд з цим, з урахуванням зауважень суду, викладених вище, зазначити зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Таким чином, позивачу слід привести суб`єктний склад відповідачів у даній цивільній справі у відповідності до змісту позовних вимог та привести його у відповідність, з урахуванням вимог суду, викладених в даній ухвалі, про що подати до суду належним чином оформлену позовну заяву у відповідності до положень ст. 175 ЦПК України.
Відповідно до ч.1 ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
За таких обставин, суддя доходить висновку про необхідність залишення позовної заяви без руху та надати строк позивачу для усунення зазначених в ухвалі недоліків, оскільки позовна заява не відповідає вимогам процесуального закону.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 95, 175, 177, 185 ЦПК України, суддя -
П О С Т А Н О В И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до директора ОСОБА_2, Приватне підприємство «АГРОМАРКЕТ-ПЛЮС», про захист прав споживачів, - залишити без руху.
Надати можливість позивачу виправити недоліки в строк не більше ніж п`ять днів з дня отримання позивачем ухвали, про що у вказаний термін надати суду документальні підтвердження.
Попередити, що у випадку не виконання вимог цієї ухвали, позовна заява буде вважатися неподаною та підлягає поверненню.
Суддя:
Суд | Дніпровський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 26.01.2024 |
Оприлюднено | 31.01.2024 |
Номер документу | 116607919 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них купівлі-продажу |
Цивільне
Дніпровський районний суд міста Києва
Катющенко В. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні