Ухвала
від 29.01.2024 по справі 404/2101/22
ЛЕНІНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КІРОВОГРАДА

Справа № 404/2101/22

Провадження № 2/405/405/22

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

29 січня 2024 року Суддя Ленінського районного суду м. Кіровограда Іванова Л.А., розглянувши заяву представника позивача ОСОБА_1 - адвоката Ковтуна А.В. про участь в судових засідань в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду по цивільній справі № 404/2101/22 за позовом ОСОБА_1 до ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «АРМІР» про відшкодування завданої матеріальної та моральної шкоди, -

В С Т А Н О В И В:

Представник позивача ОСОБА_1 - адвокат Ковтун А.В. (діє на підставі ордеру на надання правничої (правової) допомоги серії СА № 1023124 від 22.04.2022 року) в інтересах позивача звернувся до Кіровського районного суду м. Кіровограда з зазначеним позовом до ТОВ «АРМІР» про відшкодування завданої матеріальної та моральної шкоди, в якому просив стягнути з відповідача ТОВ "АРМІР" на користь позивача ОСОБА_1 матеріальну шкоду в розмірі 160 000 грн. та моральну шкоду в розмірі 340 000 грн., а всього 500 000 грн.

Ухвалою Кіровського районного суду м. Кіровограда від 11 травня 2022 року дану цивільну справу передано на розгляд за підсудністю до Ленінського районного суду м. Кіровограда на підставі п. 1 ч. 1 ст. 31 ЦПК України.

Ухвалою Ленінського районного суду м. Кіровограда від 22 червня 2022 року прийнято до розгляду позовну заяву, відкрито загальне позовне провадження у цивільній справі та призначено підготовче судове засідання з повідомленням (викликом) учасників справи.

Ухвалою суду від 15 вересня 2022 року за клопотанням представника позивача ОСОБА_1 - адвоката Черниченка Є.М. по зазначеній справі призначено судову психологічну експертизу, проведення якої доручено експертам ЧЕРКАСЬКОГО НАУКОВО-ДОСЛІДНОГО ЕКСПЕРТНО-КРИМІНАЛІСТИЧНОГО ЦЕНТРУ МВС УКРАЇНИ (юридична адреса: вул. 18009, м. Черкаси, вул. Пастерівська, 104, на вирішення якої поставлено наступні питання: чи є ситуація, яка виникла в результаті дій ТОВ «Армір», психотравмуючою для ОСОБА_1 ; чи нанесені ОСОБА_1 особливі страждання (моральна шкода); якщо так, то який можливий розмір становить грошова компенсація за завдані її страждання.

На час проведення експертизи провадження по справі було зупинено.

Ухвалою суду від 06 листопада 2023 року відновлено провадження у зазначеній цивільній справі для виклику в судове засідання сторін для вирішення в повному обсязі клопотання судового експерта Халявки Ю.Г.

При цьому, представником позивача ОСОБА_1 - адвокатом Ковтуном А.В. засобами електронної пошти подана заява, яка зареєстрована судом 26.01.2024 року за вх. № 678, в якій просить проводити судове засідання, яке призначено на 30.01.2024 року, та подальші судові засідання у справі за його, як представника позивача участі в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів (дані для проведення: адреса електронної пошти -ІНФОРМАЦІЯ_1 ).

Згідно з ч. 7 ст. 11 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» учасникам судового процесу на підставі судового рішення забезпечується можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у порядку, встановленому законом. Обов`язок забезпечити проведення відеоконференції покладається на суд, який отримав судове рішення про проведення відеоконференції, незалежно від спеціалізації та інстанції суду, який прийняв таке рішення.

Відповідно до положень ст. 212 ЦПК України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою (ч. 1 ст. 212 ЦПК України). Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи (ч. 2 ст. 212 ЦПК України).

Відповідно до ч.3 ст.212 ЦПК України учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему та/або положень, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).

Рішенням Вищої ради правосуддя від 17.08.2021 № 1845/0/15-21 затверджено Положення про порядок функціонування окремих підсистем Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (далі - Положення).

При цьому, відповідно до п.45 Розділу ІІІ Положення підсистема відеоконференцзв`язку забезпечує учасникам справи можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою свого Електронного кабінету та власних технічних засобів; у приміщенні іншого суду - за допомогою технічних засобів суду; в установі попереднього ув`язнення, установі виконання покарань або медичному закладі - за допомогою технічних засобів, наявних у відповідній установі.

У пункті 46 Розділу ІІІ Положення також визначено, що за наявності в суді технічної можливості учасник справи у порядку, встановленому процесуальним законом, може брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою власних технічних засобів. Ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.

За змістом п.п. 49, 50 Розділу ІІІ зазначеного Положення для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник справи повинен попередньо зареєструватися в Електронному кабінеті. Учасник справи також повинен перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, визначеним Інструкцією користувача підсистеми відеоконференцзв`язку, для роботи із системою відеоконференцзв`язку.

Суд ухвалює рішення про можливість проведення засідання в режимі відеоконференції за умови наявності в суді відповідної технічної можливості (наявність обладнання та можливість його використання у визначені день і час).

Крім того, для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник справи повинен попередньо зареєструватись з використанням власного електронного підпису в Системі та перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, визначеним для роботи з обраною для проведення відеоконференції Системою.

У разі, якщо учасник не має електронного підпису (або система не дозволяє реєстрацію з використанням електронного підпису), то він повинен попередньо зареєструватись в Системі з використанням логіну та паролю чи за допомогою інших передбачених обраною Системою засобів реєстрації. При цьому, в своїй заяві про участь у судовому засіданні, учасник справи повинен вказати про наявність або відсутність у нього електронного підпису.

Рішення про можливість підтвердити особу учасника справи, що не має електронного підпису, а також рішення про обрання Системи, що буде використана для проведення судового засідання в режимі відеоконференції, приймається головуючим суддею, у провадженні якого знаходиться справа.

Подана представником позивача заява про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів відповідає вимогам щодо форми і змісту, подана з дотриманням правил процесуального закону.

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що вищезазначена заява представника позивача ОСОБА_1 - адвоката Ковтуна А.В. підлягає задоволенню, оскільки для забезпечення оперативності судового провадження необхідно забезпечити участь представника позивача ОСОБА_1 - адвоката Ковтуна А.В. (електронна адреса, яка використана для реєстрації в Системі відеоконференцзв`язку «EasyCon»: ІНФОРМАЦІЯ_1 ), у справі в режимі відеоконференції з використанням власних технічних засобів поза межами приміщення суду за допомогою системи відеоконференцзв`язку.

Керуючись ст. ст. 182, 197, 212, 258 - 261 Цивільного процесуального кодексу України, суд, -

У Х В А Л И В:

Заяву представника позивача ОСОБА_1 - адвоката Ковтуна А.В. про проведення судових засідань в режимі відеоконференції по цивільній справі №404/2101/22 за позовом ОСОБА_1 до ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «АРМІР» про відшкодування завданої матеріальної та моральної шкоди, - задовольнити.

Підготовче судове засідання по цивільній справі №404/2101/22 за позовом ОСОБА_1 до ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «АРМІР» про відшкодування завданої матеріальної та моральної шкоди, яке призначено на 30 січня 2024 року о 12:30 год. та подальші судові засідання у справі проводити в режимі відеоконференції за допомогою системи відеоконференцзв`язку EasyCon, представником позивача ОСОБА_1 - адвокатом Ковтуном А.В. (електронна адреса, яка використана для реєстрації в Системі відеоконференцзв`язку «EasyCon»: ІНФОРМАЦІЯ_1 ).

Відеоконференція буде проведена за допомогою додатку EasyCon, який може бути встановлений за веб-посиланням https://vkz.court.gov.ua.

Для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції необхідно:

- використовувати комп`ютерну техніку або смартфони з доступом в мережу Інтернет, які дозволяють передавати аудіосигнал та відеозображення;

- попередньо зареєструватись з використанням власного електронного підпису в Системі на офіційному веб-порталі судової влади України за адресою www.court.gov.ua та перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам;

- зайти та авторизуватися в Системі за 10 хвилин до часу судового засідання;

- активувати технічні засоби (мікрофон, навушники та камеру) та перевірити їх працездатність шляхом тестування за допомогою Системи;

- очікувати запрошення Секретаря до участі в судовому засіданні.

Попередити представника позивача, що підтвердження особи учасника відбувається шляхом його авторизації в Системі із застосуванням електронного підпису. Система не дає можливості участі в судовому засіданні у режимі відеоконференції неавторизованим учасникам.

Попередити представника позивача про необхідність забезпечення участі у конференції з приміщення, яке б виключало наявність сторонніх звуків (шуму).

Роз`яснити, що відповідно до ч. 5 ст. 212 ЦПК України ризики технічної неможливості участі в відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання і оскарженню не підлягає.

Суддя Ленінського

районного суду

м. Кіровограда Лілія Андріївна Іванова

СудЛенінський районний суд м.Кіровограда
Дата ухвалення рішення29.01.2024
Оприлюднено01.02.2024
Номер документу116618127
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про відшкодування шкоди, з них фізичній особі, яка потерпіла від кримінального правопорушення

Судовий реєстр по справі —404/2101/22

Ухвала від 11.11.2024

Цивільне

Ленінський районний суд м.Кіровограда

Іванова Л. А.

Ухвала від 22.05.2024

Цивільне

Ленінський районний суд м.Кіровограда

Іванова Л. А.

Ухвала від 20.03.2024

Цивільне

Ленінський районний суд м.Кіровограда

Іванова Л. А.

Ухвала від 30.01.2024

Цивільне

Ленінський районний суд м.Кіровограда

Іванова Л. А.

Ухвала від 29.01.2024

Цивільне

Ленінський районний суд м.Кіровограда

Іванова Л. А.

Ухвала від 06.11.2023

Цивільне

Ленінський районний суд м.Кіровограда

Іванова Л. А.

Ухвала від 15.09.2022

Цивільне

Ленінський районний суд м.Кіровограда

Іванова Л. А.

Ухвала від 14.09.2022

Цивільне

Ленінський районний суд м.Кіровограда

Іванова Л. А.

Ухвала від 21.06.2022

Цивільне

Ленінський районний суд м.Кіровограда

Іванова Л. А.

Ухвала від 10.05.2022

Цивільне

Кіровський районний суд м.Кіровограда

Іванова Н. Ю.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні