Справа № 504/5121/23
Номер провадження 2/504/1160/24
УХВАЛА
23.01.2024смт.Доброслав
Комінтернівського районного суду Одеської області в складі:
головуючого-судді Вінська Н.В.,
за участю секретаря Коцар А.М.,
представника позивача ОСОБА_1 ,
представника відповідача ОСОБА_2 ,
розглянувши у судовому засіданні в залі суду смт. Доброслав клопотання представника відповідача про звернення із судовим дорученням про витребування доказів у цивільній справі за позовом Тас Апділ в інтересах якого діє Південне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м. Одеси) до ОСОБА_3 про забезпечення повернення дитини до місця її постійного проживання в Королівстві Бельгія, -
встановив:
У провадженні Комінтернівського районного суду Одеської області перебуває цивільна справа за позовом Тас Апділ в інтересах якого діє Південне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м. Одеси) до ОСОБА_3 про забезпечення повернення дитини до місця її постійного проживання в Королівстві Бельгія.
Представником відповідача адвокатом Голосовим Ю.В, подано до суду клопотання про звернення із судовим дорученням про витребування доказів. Звернутися до Центрального Органу Королівства Бельгії Генерального директорату в справах консульств Державної федеральної служби закордонних справ, зовнішньої торгівлі та співробітництва в цілях розвитку (rue des Petits Carmes 15, 1000 BRUXELLES, Belgique, tel.: +32 (2) 501 8111; fax: +32 (2) 501 8906), із судовим дорученням про витребування наступних доказів:
- результати розгляду заяви ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 , (Olena Turkomanova) за вхідним номером № DE.45.L1.000835 до відділу поліції міста Веттерна (адреса Zuiderdijk 2, 9230, Wetteren) від 08.02.2021 року;
інформацію про всі звернення ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 , ( ОСОБА_4 ) до поліції міста Гента (адреса Antonius Triestlaan 12, 9000, Gent) за період з 25.02.2021 по 03.03.2021 та результати розгляду таких заяв;
результати розгляду заяви ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 , ( ОСОБА_4 ), за вхідним номером № GE. .LA.O15776/2O21 до відділу поліції міста Гента (адреса Antonius Triestlaan 12, 9000, Gent) від 03.03.2021 року;
результати розгляду заяви ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 , ( ОСОБА_4 ), за вхідним номером № AN.42.LB.035527/2021 до відділу поліції міста Антверпена (адреса Oudaan 5, 2000, Antwerpen) від 28.03.2021 року;
довідки про перебування та проживання ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 , ( ОСОБА_4 ), та її дітей, ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_6 ІНФОРМАЦІЯ_3 та ОСОБА_7 ІНФОРМАЦІЯ_4 , в Центрі загального соціального забезпечення (CAW) в місті Тенті (адреса Visserij 153, 9000 Gent).
У судовому засіданні представник відповідача підтримав подане клопотання у повному обсязі.
Розглянувши подане клопотання, вислухавши доводи сторін, суд приходить наступного висновку.
Представник позивача ОСОБА_1 заперечувала проти задоволення клопотання про звернення із судовим дорученням, вказуючи що його задоволення призведе до надмірного затягування розгляду справи.
Відповідно до статті 12 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Сторони та інші особи, які беруть участь у справі, мають рівні права щодо подання доказів, їх дослідження та доведення перед судом їх переконливості. Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Суд зберігаючи об`єктивність та неупередженість: роз`яснює учасникам судового процесу їхні процесуальні права та обов`язки, наслідки вчинення або не вчинення процесуальних дій і сприяє здійсненню їхніх прав у випадках, встановлених цим Кодексом.
Згідно із частиною 1, 3 статті 84 ЦПК України учасник справи, у разі неможливості самостійно пожати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом.
Згідно ст. 76 ЦПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: письмовими, речовими і електронними доказами, висновками експертів, показаннями свідків.
При цьому за правилами належності доказів, визначеними у ст. ст. 77 ЦПК України належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Предметом доказування є обставини, що підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.
Відповідно до ст. 498 ЦПК України, у разі якщо в процесі розгляду справи суду необхідно вручити документи, отримати докази, провести окремі процесуальні дії на території іншої держави, суд України може звернутися з відповідним судовим дорученням до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави (далі - іноземний суд) у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України.
Одночасно, у спорах про повернення дітей до країни постійного місця проживання застосовується Конвенція про цивільно-правові аспекти міжнародного викрадення дітей від 25 жовтня 1980 року (далі - Гаазька конвенція, Конвенція).
Для виконання Конвенції є застосування найоперативніших процедур (ст. 2, 11 (1) Конвенції) та прийняття рішення стосовно повернення дитини протягом 6 тижнів з дати порушення провадження по справі (ст. 11 (2)).
Окрім цього, клопотання представника відповідача щодо отримання доказів обґрунтовано неналежною поведінкою відповідача щодо дитини, та неодноразовими зверненнями до правоохоронних органів Королівства Бельгія, щодо психологічного насилля щодо відповідача та її дитини. Проте не надає належних та допустимих доказів існування таких звернень, надавши до суду лише певні документи нідерландською мовою, без надання будь якого перекладу, що не дозволяє встановити підставність заявленого клопотання.
Заслухавши думку представника позивача, відповідача, дослідивши обставини справи, суд дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення заявленого клопотання, виходячи з наступного.
Відповідно до частин 1 3 статті 13 ЦПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Збирання доказів у цивільних справах не є обов`язком суду, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Суд має право збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи лише у випадках, коли це необхідно для захисту малолітніх чи неповнолітніх осіб або осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена, а також в інших випадках, передбачених цим Кодексом.
Учасник справи розпоряджається своїми правами щодо предмета спору на власний розсуд. Таке право мають також особи, в інтересах яких заявлено вимоги, за винятком тих осіб, які не мають процесуальної дієздатності.
Оскільки заявлене клопотання не відповідає вимогам закону, наявні підстави для залишення його без задоволення.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 13, 252, 260, 261 ЦПК України, суд
Ухвалив:
Відмовити у задоволенні клопотання представника відповідача адвоката Голосова Ю.В. про звернення з судовим дорученням про витребування доказів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Вінська Н. В.
Суд | Комінтернівський районний суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 23.01.2024 |
Оприлюднено | 01.02.2024 |
Номер документу | 116633848 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них |
Цивільне
Комінтернівський районний суд Одеської області
Вінська Н. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні