Ухвала
від 30.01.2024 по справі 912/216/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. В`ячеслава Чорновола, 29/32, м. Кропивницький, 25022,

тел. (0522) 32 05 11, код ЄДРПОУ 03499951,

e-mail: inbox@kr.arbitr.gov.ua, web: http://kr.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

про відкриття провадження у справі

30 січня 2024 рокуСправа № 912/216/24

Господарський суд Кіровоградської області у складі судді Поліщук Г.Б., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 , АДРЕСА_1

до відповідачів: 1. Товариства з обмеженою відповідальністю "Укрлітійвидобування", 26200, Кіровоградська область, Маловисківський район, м. Мала Виска, вул. Жовтнева, буд. 53 а

2. "ХАРСАМ ОРЕС ФЗЕ", Бізнес-центр, Ель Шмук Білдінг, Вільна економічна зона УАК, Умм-ель-Кувейн, ОАЕ, номер ліцензії 2036, видана 12.10.2016 року

3. Товариства з обмеженою відповідальністю "Касл Браво", 03037, м. Київ, просп. Лобановського Валерія, 9/1, офіс 7

про визначення розміру статутного капіталу та розмірів часток учасників товариства

ВСТАНОВИВ:

До Господарського суду Кіровоградської області надійшла позовна заява ОСОБА_1 з вимогами до Товариства з обмеженою відповідальністю "Укрлітійвидобування", "ХАРСАМ ОРЕС ФЗЕ" та Товариства з обмеженою відповідальністю "Касл Браво" про:

- визначення статутного капіталу Товариства з обмеженою відповідальністю "Укрлітійвидобування" (код ЄДРПОУ 37153919, адреса: 26200, Кіровоградська область, Маловисківський район, м. Мала Виска, вул. Жовтнева, буд. 53а) у розмірі 10 000,00 грн, що складає 100% статутного капіталу, а розмір часток учасників відповідно:

частка іноземної юридичної особи "ХАРСАМ ОРЕС ФЗЕ" (адреса: Бізнес-центр, Ель Шмук Білдінг, Вільна економічна зона УАК, Умм-ель-Кувейн, ОАЕ, номер ліцензії 2036, видана 12.10.2016 року) у розмірі 8500,00 грн, що складає 85% статутного капіталу;

частка ОСОБА_1 (адреса: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) у розмірі 1000,00 грн, що складає 10% статутного капіталу;

частка Товариства з обмеженою відповідальністю "Касл Браво" (адреса: 03037, м. Київ, просп. Лобановського Валерія, 9/1, офіс 7, код ЄДРПОУ 43397732) у розмірі 500,00 грн, що складає 5% статутного капіталу.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що Товариством з обмеженою відповідальністю "Укрлітійвидобування" порушено порядок скликання та проведення загальних зборів учасників товариства, у незаконний спосіб здійснено збільшення статутного капіталу товариства, що призвело до істотного зменшення розміру частки позивача у статутному капіталі Товариства з обмеженою відповідальністю "Укрлітійвидобування". За твердженням позивача, збільшення статутного капіталу за відсутності останнього, прийняття рішення без його участі є незаконним, порушує його корпоративні права в частині участі в управлінні Товариством та призвело до втрати значної частки позивача у статутному капіталі Товариства.

Господарський суд дійшов висновку, що позов подано з додержанням вимог, викладених в статтях 162, 164, 172 Господарського процесуального кодексу України.

Розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 , господарський суд дійшов висновку, що вказану заяву слід розглядати за правилами загального позовного провадження.

В свою чергу, судом за позовними матеріалами встановлено, що відповідач - 2 "ХАРСАМ ОРЕС ФЗЕ" по справі є нерезидентом, який не має свого представництва на території України.

Як вбачається з позовної заяви, місцезнаходженням відповідача - 2 "ХАРСАМ ОРЕС ФЗЕ" є: Бізнес-центр, Ель Шмук Білдінг, Вільна економічна зона УАК, Умм-ель-Кувейн, ОАЕ, номер ліцензії 2036, видана 12.10.2016 року.

За приписами ст. 3 Господарського процесуального кодексу України судочинство в господарських судах здійснюється відповідно до Конституції України, цього Кодексу, Закону України "Про міжнародне приватне право", Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", а також міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України. Якщо міжнародним договором України встановлено інші правила судочинства, ніж ті, що передбачені цим Кодексом, іншими законами України, застосовуються правила міжнародного договору.

Відповідно до ст. 7 Господарського процесуального кодексу України правосуддя в господарських судах здійснюється на засадах рівності всіх юридичних осіб незалежно від організаційно-правової форми, форми власності, підпорядкування, місцезнаходження, місця створення та реєстрації, законодавства, відповідно до якого створена юридична особа, та інших обставин; рівності всіх фізичних осіб незалежно від раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного і соціального походження, майнового стану, місця проживання, мовних або інших ознак; рівності фізичних та юридичних осіб незалежно від будь-яких ознак чи обставин.

Під змагальністю сторін, згідно зі ст. 13 Господарського процесуального кодексу України, розуміється те, що учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених цим Кодексом.

Відповідно до статті 365 Господарського процесуального кодексу України іноземні особи мають такі самі процесуальні права та обов`язки, що і громадяни України та юридичні особи, створені за законодавством України, крім винятків, встановлених законом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України.

Статтею 367 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що у разі якщо в процесі розгляду справи господарському суду необхідно вручити документи, отримати докази, провести окремі процесуальні дії на території іншої держави, господарський суд може звернутися з відповідним судовим дорученням до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави (далі - іноземний суд) у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України. Судове доручення надсилається у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України, а якщо міжнародний договір не укладено - Міністерству юстиції України, яке надсилає доручення Міністерству закордонних справ України для передачі дипломатичними каналами.

За приписами статті 368 Господарського процесуального кодексу України зміст і форма судового доручення про надання правової допомоги повинні відповідати вимогам міжнародного договору, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України, а якщо його не укладено - вимогам частин другої - четвертої цієї статті. У судовому дорученні про надання правової допомоги зазначаються: назва суду, що розглядає справу; за наявності міжнародного договору, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України, учасниками якого є Україна і держава, до якої звернено доручення, - посилання на його положення; найменування справи, що розглядається; прізвище, ім`я, по батькові та рік народження фізичної особи або найменування юридичної особи, відомості про її місце проживання (перебування) або місцезнаходження та інші дані, необхідні для виконання доручення; процесуальне становище осіб, стосовно яких необхідно вчинити процесуальні дії; чіткий перелік процесуальних дій, що належить вчинити; інші дані, якщо це передбачено відповідним міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України, або цього вимагає іноземний суд, який виконуватиме доручення. Судове доручення про надання правової допомоги оформлюється українською мовою. До судового доручення додається засвідчений переклад офіційною мовою відповідної держави, якщо інше не встановлено міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України. Судове доручення про надання правової допомоги, процесуальні та інші документи, що додано до нього, засвідчуються підписом судді, який складає доручення, та скріплюються гербовою печаткою.

Порядок взаємної правової допомоги у цивільних та комерційних справах регулюється договором між Україною та Об`єднаними Арабськими Еміратами від 26.11.2012 року, ратифікованим Законом України від 19.06.2013 року № 337-VII.

Статтею 3 зазначеного договору передбачено, що сторони згідно з цим договором надають одна одній найширший обсяг взаємної правової допомоги у цивільних та комерційних справах у відповідності до їхнього законодавства. Правова допомога згідно з цим договором охоплює, у тому числі і вручення повісток та інших судових документів.

Всі офіційні документи відповідно до цього договору підписуються та скріплюються печаткою компетентних органів відповідно до законодавства запитуваної сторони, а запит повинен бути підтверджений Центральним органом запитуваної сторони згідно із статтею 5 договору.

Відповідно до абз. 3, 4 п. 2.3 Інструкції про порядок виконання міжнародних договорів з питань надання правової допомоги в цивільних справах щодо вручення документів, отримання доказів та визнання і виконання судових рішень, затвердженої наказом Міністерства юстиції України, Державної судової адміністрації №1092/5/54 від 27.06.2008 (із змінами, внесеними згідно з наказом Міністерства юстиції України, Державної судової адміністрації України №604/5/47 від 25.03.2010, документи, що підлягають врученню згідно з дорученням суду України, складаються мовою запитуваної держави чи іншою мовою, передбаченою міжнародним договором України, або супроводжуються завіреним перекладом на таку мову. У відповідних випадках документи, що підлягають врученню, можуть бути складені або перекладені на ту мову, яку, як є підстави вважати, розуміє особа, якій необхідно вручити документи. Це окремо визначається судом України у дорученні.

Згідно зі статтею 9 Договору вручення підтверджується підписом адресата та підтвердженням, виданим компетентним органом, в якому зазначено ім`я адресата, дату та спосіб вручення, а у випадку неможливості вручення - причини цього.

Підтвердження про вручення, підписане адресатом, надсилається запитуючій стороні.

Таким чином, з метою належного повідомлення відповідача 2 - "ХАРСАМ ОРЕС ФЗЕ" про дату, час і місце розгляду даної справи, враховуючи норми договору відправлення судових документів здійснюється шляхом направлення до Компетентного Суду Об`єднаних Арабських Еміратів прохання згідно з формуляром, у зв`язку з чим з метою належного повідомлення відповідача - 2 про розгляд справи, необхідно вручати йому судові документи та матеріали по справі у нотаріально засвідченому перекладі на арабську мову.

Відповідно до пункту 4 частини 1 статті 228 Господарського процесуального кодексу України суд з власної ініціативи зупиняє провадження у справі в зв`язку зі звернення із судовим дорученням про вручення виклику до суду чи інших документів до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави.

Пунктом 8 частини 1 статті 229 ГПК України встановлено, що провадження у справі зупиняється до надходження відповіді від іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави на судове доручення про надання правової допомоги, вручення виклику до суду чи інших документів.

Враховуючи необхідність звернення до Компетентного Суду Об`єднаних Арабських Еміратів з судовим дорученням про вручення "ХАРСАМ ОРЕС ФЗЕ" ухвали про відкриття провадження у справі та копії позовної заяви з доданими до неї документам, приймаючи до уваги положення статті 228 Господарського процесуального кодексу України, провадження у справі підлягає зупиненню.

Керуючись статтями 12, 120, 162, 164-167, 176, 228, 234, 238, 255, 366-367 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1.Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі № 912/216/24.

2.Справу № 912/216/24 розглядати за правилами загального позовного провадження.

3. Підготовче засідання призначити на 23.07.2024 о 14:30.

4.Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду Кіровоградської області за адресою: 25022, м. Кропивницький, вул. В`ячеслава Чорновола, 29/32, в залі суд. засідань № 102.

5. Відповідно до ст. ст. 165, 167 Господарського процесуального кодексу України ВІДПОВІДАЧІ мають право подати відзив на позовну заяву, з дотриманням правил, встановлених частинами третьою - шостою вказаної статті, та заперечення на відповідь позивача на відзив, з дотриманням наведених правил.

Встановити відповідачам строк для подання відзиву на позов з усіма документами (доказами) до нього - протягом 15 днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі.

Встановити строк для подання заперечення на відповідь позивача на відзив (якщо така буде подана) протягом 5 днів з дня отримання відповіді на відзив.

До відома відповідачів - у разі ненадання відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами (ч. 9 ст. 165 Господарського процесуального кодексу України).

6. Відповідно до ст.ст. 166 Господарського процесуального кодексу України встановити ПОЗИВАЧУ строк для подання відповіді на відзив відповідача - протягом 5 днів з дня його отримання.

До відповіді на відзив застосовуються правила, встановлені частинами третьою - шостою статті 165 Господарського процесуального кодексу України.

7. Зобов`язати позивача у строк до 23.02.2024 надати суду нотаріально засвідчений переклад позовної заяви від 19.01.2024 та доданих до неї документів, даної ухвали та доданого до неї доручення про вручення за кордоном судових документів, повідомлення про день судового засідання та підтвердження про вручення документа на арабську мову в двох примірниках, а також завірену копію документу, який підтверджує право перекладача займатися перекладацькою діяльністю.

8. Провадження у справі №912/216/24 зупинити до надходження відповіді від Компетентного Суду Об`єднаних Арабських Еміратів на судове доручення про вручення документів.

9. Після надходження від Компетентного Суду Об`єднаних Арабських Еміратів до Господарського суду Кіровоградської області матеріалів судового доручення направити їх позивачу для здійснення перекладу на українську мову.

Встановити позивачу п`ятнадцятиденний строк з дня отримання вищезазначених документів для здійснення їх нотаріально засвідченого перекладу на українську мову та направлення до Господарського суду Кіровоградської області.

10. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена в частині зупинення до Центрального апеляційного господарського суду в порядку, встановленому Господарським процесуальним кодексом України.

11. Копію ухвали та два оригінали такої ухвали, а також доручення про вручення документів, повідомлення про день судового розгляду та підтвердження про вручення документа, направити позивачу. Після перекладу на арабську мову направити судове доручення про вручення даної ухвали стороні-нерезиденту (відповідачу - 2) разом з документами, що підлягали перекладу.

12. Копію ухвали направити Товариству з обмеженою відповідальністю "Укрлітійвидобування" (26200, Кіровоградська область, Маловисківський район, м. Мала Виска, вул. Жовтнева, буд. 53 а), Товариству з обмеженою відповідальністю "Касл Браво" (03037, м. Київ, просп. Лобановського Валерія, 9/1, офіс 7).

Ухвалу підписано 30.01.2024.

Суддя Г.Б. Поліщук

СудГосподарський суд Кіровоградської області
Дата ухвалення рішення30.01.2024
Оприлюднено01.02.2024
Номер документу116637588
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають з корпоративних відносин пов’язані з правами на акції, частку у статутному капіталі

Судовий реєстр по справі —912/216/24

Ухвала від 02.12.2024

Господарське

Центральний апеляційний господарський суд

Чередко Антон Євгенович

Ухвала від 15.11.2024

Господарське

Центральний апеляційний господарський суд

Чередко Антон Євгенович

Ухвала від 14.10.2024

Господарське

Центральний апеляційний господарський суд

Чередко Антон Євгенович

Ухвала від 04.09.2024

Господарське

Господарський суд Кіровоградської області

Закурін М.К.

Ухвала від 23.07.2024

Господарське

Господарський суд Кіровоградської області

Закурін М.К.

Ухвала від 23.07.2024

Господарське

Господарський суд Кіровоградської області

Закурін М.К.

Ухвала від 23.07.2024

Господарське

Господарський суд Кіровоградської області

Закурін М.К.

Ухвала від 10.07.2024

Господарське

Господарський суд Кіровоградської області

Закурін М.К.

Ухвала від 06.05.2024

Господарське

Господарський суд Кіровоградської області

Поліщук Г.Б.

Ухвала від 30.01.2024

Господарське

Господарський суд Кіровоградської області

Поліщук Г.Б.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні