ПОЛТАВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
Справа № 525/815/21 Номер провадження 22-з/814/25/24 Доповідач ап. інст. Бутенко С. Б.
У Х В А Л А
29 січня 2024 року м. Полтава
Колегія суддів судової палати у цивільних справах Полтавського апеляційного суду в складі:
головуючого судді: Бутенко С. Б.
Суддів: Карпушина Г. Л., Кузнєцової О. Ю.
розглянувши заяву представника Приватного підприємства «Великобагачанський комбікормовий завод» - адвоката Якимової Ольги Володимирівни про участь у судових засіданнях в режимі відеоконференції в справі за заявою представника Приватного підприємства «Великобагачанський комбікормовий завод» - адвоката Якимової Ольги Володимирівни про роз?яснення постанови Полтавського апеляційного суду від 20 липня 2023 року
у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Приватного підприємства «Великобагачанський комбікормовий завод», за участі третьої особи - ОСОБА_2 , про усунення перешкод у користуванні землею, -
в с т а н о в и л а :
В провадженні Полтавського апеляційного суду перебуває вищевказана цивільна справа.
17.01.2024 через систему "Електронний суд" на адресу Полтавського апеляційного суду надійшла заява представника ПП «Великобагачанський комбікормовий завод» - адвоката Якимової О. В. про участь у судовому засіданні 31.01.2024 о 10:00 год. та всіх судових засіданнях в справі в режимі відеоконференції з використанням власних технічних засобів.
Вирішуючи вказане клопотання, колегія суддів виходить з наступного.
Відповідно до вимог статті 212 ЦПК України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою. Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи. Учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного цифрового підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему. Ризики технічної неможливості участі в відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
З положень статті 212 ЦПК України слідує, що для кожного судового засідання, в якому бажає приймати участь учасник справи, він повинен подати відповідне клопотання, яке повинно відповідати наведеним в цій статті вимогам.
Рішенням Вищої ради правосуддя № 1845/0/15-21 від 17 серпня 2021 року затверджено Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (далі - Положення).
У пункті 2 Положення зазначено, що положення визначає порядок функціонування в судах та органах системи правосуддя окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, зокрема підсистеми відеоконференцзв`язку.
Згідно пункту 45 Положення, підсистема відеоконференцзв`язку забезпечує учасникам справи можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою свого Електронного кабінету та власних технічних засобів. Інструкція користувача підсистеми відеоконференцзв`язку розробляється адміністратором ЄСІТС та розміщується на вебсторінці технічної підтримки користувачів ЄСІТС за вебадресою https://wiki.court.gov.ua.
Пунктом 46 розділу 3 Положення встановлено, що за наявності в суді технічної можливості учасник справи у порядку, встановленому процесуальним законом, може брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою власних технічних засобів. Ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Враховуючи технічну можливість проведення судового засідання у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів, право та бажання представника брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції, беручи до уваги введення в Україні воєнного стану, з метою забезпечення своєчасного розгляду цивільної справи, колегія суддів, вважає за можливе проводити судове засідання у режимі відеоконференції.
Клопотання в частині проведення всіх судових засідань у даній справі в режимі відеоконференції задоволенню не підлягає, оскільки у разі відкладення розгляду справи (оголошення перерви в судовому засіданні) заявнику потрібно буде подати окреме клопотання.
Керуючись ст. 212 ЦПК України, -
у х в а л и л а :
Заяву представника Приватного підприємства «Великобагачанський комбікормовий завод» - адвоката Якимової Ольги Володимирівни про участь у судових засіданнях в режимі відеоконференції - задовольнити частково.
Проводити судове засідання у справі, призначене на 10 год. 00 хв. 31 січня 2024 року в режимі відеоконференції поза межами суду за участю представника Приватного підприємства «Великобагачанський комбікормовий завод» - адвоката Якимової Ольги Володимирівни в режимі відеоконференції з використанням власних технічних засобів за електронною адресою:
Копію даної ухвали негайно направити особі, яка братиме участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення і оскарженню в касаційному порядку не підлягає.
Головуючий С. Б. Бутенко
Судді Г. Л. Карпушин
О. Ю. Кузнєцова
Суд | Полтавський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 29.01.2024 |
Оприлюднено | 01.02.2024 |
Номер документу | 116659290 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Заява про роз’яснення судового рішення |
Цивільне
Полтавський апеляційний суд
Бутенко С. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні