ОЧАКІВСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 483/1144/21
Провадження № 2/483/21/2024
У Х В А Л А
31січня 2024року м. Очаків
Очаківський міськрайонний суд Миколаївської області у складі:
головуючого судді Рак Л.М.,
за участю секретаря Гречки С.Є.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду за правилами загального позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за договором позики та за зустрічним позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про визнання недійсним договору позики,
В С Т А Н О В И Л А :
19 липня 2021 року ОСОБА_1 звернувся до суду із позовною заявою до ОСОБА_2 , предметом якої є стягнення з відповідачки 250000 грн. в рахунок заборгованості за договором позики від 26 квітня 2012 року.
25 серпня 2021 року відповідачкою ОСОБА_2 подано зустрічний позов до ОСОБА_1 , в якому вона просить визнати недійсним вказаний договір позики.
Ухвалою від 31 серпня 2021 року позови об`єднано в одне провадження.
Станом на 30 вересня 2021 року справа перебувала у провадженні судді Куцарова В.І., у якого закінчився п`ятирічний строк, на який Указом Президента України № 425/2016 від 29 вересня 2016 року його було призначено суддею.
Ухвалою від 04 жовтня 2021 року справу прийнято до свого провадження суддею Рак Л.М. та призначено підготовче судове засідання.
Ухвалою суду від 04 листопада 2021 року було закрито підготовче провадження та призначено справу до розгляду по суті.
В подальшому справа неодноразово призначалась до судового розгляду, однак через об`єктивні обставини за заявами учасників справи відкладалась.
28 вересня 2023 року представником позивача за первісним позовом ОСОБА_1 адвокатом Сидоренко Т.В. подано заяву про збільшення позовних вимог, та стягнення з відповідачки суми позики, виходячи з курсу долара США в розмірі 38,4 грн. за 1 долар США, що становить 1200000 грн. в якій представник крім того, просила повернутися до стадії підготовчого засідання для надання позивачу можливості збільшити позовні вимоги у зв`язку зі зміною курсу долара США до української гривні.
Учасники справи в судове засідання не з`явилися, про дату, час та місце судового розгляду були повідомлені належним чином.
Представник позивача за первіснимпозовом ОСОБА_1 адвокатСидоренко Т.В. надаладо судузаяву пропроведення даногосудового засіданнябез їїучасті таучасті позивача ОСОБА_1 , в якій крім того, просила повернутися до стадії підготовчого провадження у справі та прийняти збільшені позовні вимоги ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за договором позики згідно з її заявою поданою до суду 28 вересня 2023 року.
Відповідачка за первісним позовом ОСОБА_2 про причини своєї неявки суд не повідомила. Її представнику адвокату Стинці С.О. відповідно до інформації з веб-сайту Національної асоціації адвокатів України (Єдиного реєстру адвокатів України) право на зайняття адвокатською діяльністю з 12 січня 2024 року зупинено, згідно з п. 1 ч. 1 ст. 31 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» на підставі заяви адвоката у зв`язку з несумісністю.
Вирішуючи заявлене клопотання представника позивача за первіснимпозовом ОСОБА_1 адвокатаСидоренко Т.В. про повернення до стадії підготовчого засідання, суд виходить з такого.
Відповідно до ч. 3 ст. 49 ЦПК України, до закінчення підготовчого засідання позивач має право змінити предмет або підстави позову шляхом подання письмової заяви.
Зміна предмету позову можлива, зокрема у такі способи: 1) заміна одних позовних вимог іншими; 2) доповнення позовних вимог новими; 3) вилучення деяких із позовних вимог; 4) пред`явлення цих вимог іншому відповідачу в межах спірних правовідносин (аналогічний висновок зроблений в постанові Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного господарського суду від 22 липня 2021 року у справі № 910/18389/20).
Згідно з ч. 1 ст. 189 ЦПК України завданнями підготовчого провадження є: 1) остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу; 2) з`ясування заперечень проти позовних вимог; 3) визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів; 4) вирішення відводів; 5) визначення порядку розгляду справи; 6) вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті.
Відповідно до ч. 2 ст. 189 ЦПК України підготовче провадження починається відкриттям провадження у справі і закінчується закриттям підготовчого засідання.
За змістом ч. 4 ст. 263 ЦПК України при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування відповідних норм права, викладені в постановах Верховного Суду.
Верховний суд у своїх постановах зазначає про можливість повернення до стадії підготовчого судового засідання за наявності вагомих для цього підстав (постанова у справі №910/7103/21 від 16 грудня 2021 року) та вказує на те, що «при застосуванні процесуальних норм належить уникати як надмірного формалізму, так і надмірної гнучкості, які можуть призвести до скасування процесуальних вимог, встановлених законом» (постанова у справі № 234/11607/20 від 12 січня 2022 року).
Виходячи з обставин цієї справи, слід зазначити, що у позивача була можливість під час подання позовної заяви до суду та у підготовчому судовому засіданні сформулювати свої вимоги таким чином, щоб уникати повернення до цієї стадії кожного разу при зміні курсу валют, а тому суд не вбачає у доводах представника позивача підстав, які б виправдовували повернення до стадії підготовчого судового засідання, що на думку суду, поставить у непропорційно невигідне становище іншу сторону.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що в задоволенні клопотань представника позивача про повернення до стадії підготовчого провадження у справі за первісним позовом та прийняття збільшених позовних вимог слід відмовити.
Керуючись ст.ст.259,260 ЦПК України, суд
У Х В А Л И В:
У задоволенні клопотання представника позивача за первісним позовом ОСОБА_1 адвоката Сидоренко Тетяни Володимирівни про повернення до стадії підготовчого судового засідання відмовити.
У прийнятті позовної заяви (про збільшення позовних вимог) ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за договором позики відмовити та повернути її позивачу за первісним позовом.
Ухвала не підлягає оскарженню окремо від рішення. Заперечення на неї можуть бути викладені в апеляційній скарзі на рішення, ухвалене у справі, після її розгляду по суті.
Головуючий:
Суд | Очаківський міськрайонний суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 31.01.2024 |
Оприлюднено | 01.02.2024 |
Номер документу | 116662046 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них страхування, з них позики, кредиту, банківського вкладу, з них |
Цивільне
Очаківський міськрайонний суд Миколаївської області
Рак Л. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні