УХВАЛА
31 січня 2024 року м. Кропивницький
справа № 392/1510/23
провадження № 22-ц/4809/553/24
Кропивницький апеляційнийсуд вскладі судді МурашкаС.І.дослідивши матеріалицивільної справиза апеляційноюскаргою Державного підприємства «Східний грічничо-збагачувальний комбінат» на рішення Маловисківського районного суду Кіровоградської області від 20 грудня 2023 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Державного підприємства «Східний гірничо-збагачувальний комбінат» про стягнення заборгованості із заробітної плати, середньої заробітної плати за час затримки при звільненні та стягнення моральної шкоди,
В С Т А Н О В И В :
Рішенням Маловисківського районного суду Кіровоградської області від 20 грудня 2023 року позов ОСОБА_1 задоволено частково.
Стягнуто із ДП «Східний гірничо-збагачувальний комбінат» на користь ОСОБА_1 заборгованість по заробітній платі в розмірі 89 267,97 грн, яка визначена з урахування утримання прибуткового податку та інших обов`язкових платежів.
Стягнуто із ДП «Східний гірничо-збагачувальний комбінат» на користь ОСОБА_1 середньомісячний заробіток за час затримки розрахунку при звільненні за період з 19.12.2022 по 31.08.2023 в розмірі 100 000 грн, який визначений без урахування утримання прибуткового податку та інших обов`язкових платежів.
Стягнуто із ДП «Східний гірничо-збагачувальний комбінат» на користь ОСОБА_1 моральну шкоду в сумі 3 000 гривень.
В іншій частині позовних вимог відмовлено.
Стягнуто із ДП «Східний гірничо-збагачувальний комбінат» в дохід держави судовий збір в розмірі2 576,64грн.
Допущено негайне виконання рішення суду в межах платежу за один місяць з присудженої заборгованості по заробітній платі.
Не погоджуючись із зазначеними рішенням суду, в частині задоволених позовних вимог ОСОБА_1 про стягнення моральної шкоди, ДП «Східний гірничо-збагачувальний комбінат» подало апеляційну скаргу, шляхом формування документа у системі «Електронний суд».
Однак, апеляційна скарга підлягає залишенню без руху, з наступних підстав.
Згідно пункту третього частини четвертоїстатті 356 ЦПК Українидо апеляційної скарги додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановленому порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до частини другої статті 133ЦПК України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Відповідно до ст.3Закону України«Про судовийзбір» судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством, за подання до суду апеляційної і касаційної скарг на судові рішення.
Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до підпункту 1 пункту 1 частини другоїстатті 4 ЗУ «Про судовий збір»за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою або фізичною особою - підприємцем ставка судового збору становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно зі статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2023 рік», яка була чинна на момент подання позову,прожитковий мінімум для працездатних осіб станом на 01 січня 2023 року становив 2 684 грн.
Згідно п. п. 6 п. 1 ч. 2 ст. 4 ЗУ «Про судовий збір», ставка судового збору за подання апеляційної скарги на рішення суду встановлена в розмірі 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви.
Відповідно до частини третьої статті 4ЗУ «Просудовий збір» при поданні до суду процесуальних документів, передбачених частиною другою цієї статті, в електронній формі - застосовується коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору.
Матеріалами справи підтверджується, що відповідач оскаржує рішення суду першої інстанції в частині, якою було задоволено позовну вимогу майнового характеру в розмірі 3000 грн, що становить 15 % від ціни позову про стягнення моральної шкоди (3000*100/20 000).
Таким чином, відповідачу необхідно сплатити судовий збір в розмірі 193 грн 25 коп (2 684*0,4*15%*150%*0,8).
Крім того, відповідно до ч. 7ст. 43 ЦПК Україниу разі подання до суду в електронній формі заяви по суті справи, зустрічного позову, заяви про збільшення або зменшення позовних вимог, заяви про зміну предмета або підстав позову, заяви про залучення третьої особи, апеляційної скарги, касаційної скарги та документів, що до них додаються, учасник справи зобов`язаний надати доказ надсилання таких матеріалів іншим учасникам справи.
Такі документи в електронній формі направляються з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи або її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами, шляхом надсилання до електронного кабінету іншого учасника справи, а у разі відсутності в іншого учасника справи електронного кабінету чи відсутності відомостей про наявність в іншого учасника справи електронного кабінету - у паперовій формі листом з описом вкладення.
Матеріалами справи підтверджується, що апеляційна скарга сформована представником відповідача у системі «Електронний суд», до апеляційної скарги додано скріншот про надсилання позивачу апеляційної скарги, однак, матеріали не містять доказів направлення копії апеляційної скарги позивачу у відповідності до положень ст. 43 ЦПК України шляхом надсилання до електронного кабінету або у паперовій формі листом з описом вкладення.
Отже, відповідачу необхідно також надати докази надсилання ОСОБА_1 копії апеляційної скарги до електронного кабінету позивача або у паперовій формі листом з описом вкладення.
Згідно з ч. 2 ст. 357 ЦПК України, до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 356 цього Кодексу, застосовуються положення статті 185 цього Кодексу.
Відповідно до ст.185ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху із зазначенням недоліків позовної заяви, способом і строком їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись ст. ст. 185, 356, 357 ЦПК України, суд
У Х В А Л И В :
Апеляційну скаргу Державного підприємства «Східний грічничо-збагачувальний комбінат» на рішення Маловисківського районного суду Кіровоградської області від 20 грудня 2023 року -залишити без руху.
Запропонувати відповідачу протягом десяти днів з дня отримання копії ухвали усунути вказані недоліки апеляційної скарги, а саме:
- надати докази надсилання ОСОБА_1 копії апеляційної скарги до електронного кабінету позивача або у паперовій формі листом з описом вкладення;
-сплатитисудовий збірв сумі193грн 25коп нарахунок:
Отримувач коштівГУК у Кіров.обл./тг м.Кропивн/22030101Код отримувача (код за ЄДРПОУ)37918230Банк отримувачаКазначейство України(ел. адм. подат.)Код банку отримувача (МФО)899998Рахунок отримувачаUA878999980313151206080011567Код класифікації доходів бюджету22030101Призначення платежу*;101;
Надати оригінал квитанції про сплату судового збору до Кропивницького апеляційного суду, або надати докази, які підтверджують звільнення від сплати судового збору.
В разі невиконання зазначених вимог в установлений строк, апеляційна скарга буде вважатися неподаною та повернута заявнику.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її підписання й оскарженню не підлягає.
Суддя Кропивницького
апеляційного суду С. І. Мурашко
Суд | Кропивницький апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 31.01.2024 |
Оприлюднено | 01.02.2024 |
Номер документу | 116664430 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них про виплату заробітної плати |
Цивільне
Кропивницький апеляційний суд
Мурашко С. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні