Ухвала
від 31.01.2024 по справі 302/1583/23
МІЖГІРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 302/1583/23

Провадження № 2/302/34/24

20

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

31.01.2024 смт. Міжгір`я Закарпатської області

Міжгірський районний суд Закарпатської області в складі:

головуючого, судді Пухальського С. В.,

за участю секретаря судового засідання Митряк І. П.,

представника позивача адвоката Кривки П. П.,

відповідача ОСОБА_1 ,

третіх осіб ОСОБА_2 , ОСОБА_3 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_4 до ОСОБА_1 , треті особи без самостійних вимог: Міжгірська селищна рада Хустського району Закарпатської області, ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , про усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_4 звернувся до суду із вказаною позовною заявою, зазначивши, що при підготовці матеріалів позову ним було помилково наперед сплачено судовий збір у розмірі 1073,60 грн, тому просив постановити ухвалу про повернення сплаченого ним судового збору.

Суд, дослідивши матеріали цивільної справи, з?ясувавши фактичні обставини, приходить до наступного висновку.

Відповідно до пункту 9 частини 1 статті 5 Закону України «Про судовий збір» від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються особи з інвалідністю I та II груп.

Позивач ОСОБА_4 являється особою з інвалідністю І групи, що підтверджується копією довідки до акту МСЕК від 28.12.2022.

Як вбачається із матеріалів справи за подання до суду позову позивачем сплачено судовий збір у розмірі 1073,60 грн.

Законодавством передбачено механізм повернення з державного бюджету помилково сплачених сум судового збору.

Судовий збір повертається за клопотанням особи на підставі ухвали суду відповідно до пунктів 1-5 частини 1 статті 7 Закону України «Про судовий збір», а саме:

1) зменшення розміру позовних вимог або внесення судового збору в більшому розмірі, ніж встановлено законом;

2) повернення заяви або скарги;

3) відмови у відкритті провадження у справі;

4) залишення заяви або скарги без розгляду (крім випадків, якщо такі заяви або скарги залишені без розгляду у зв`язку з повторним неприбуттям або залишенням позивачем судового засідання без поважних причин та неподання заяви про розгляд справи за його відсутності, або неподання позивачем витребуваних судом матеріалів, або за його заявою (клопотанням));

5) закриття (припинення) провадження у справі (крім випадків, якщо провадження у справі закрито у зв`язку з відмовою позивача від позову) і така відмова визнана судом), у тому числі в апеляційній та касаційній інстанціях.

У разі повернення судового збору, якщо такий був помилково сплачений, кошти повертаються відповідно до Порядку поверненнякоштів,помилково абонадміру зарахованихдо державногота місцевихбюджетів,затвердженого наказомМіністерства фінансівУкраїни від03вересня 2013року №787 (далі Порядок).

Таким чином, з метою повернення помилково сплаченого судового збору платнику необхідно звернутись до суду (на рахунок якого помилково перерахований судовий збір) із заявою про отримання подання на повернення помилково або надміру зарахованих до бюджету зборів, платежів та інших доходів бюджету, форму якого затверджено Порядком.

З огляду на встановлені обставини, відсутні підстави для постановлення ухвали про повернення помилково сплаченого судового збору.

На підставі Закону України «Про судовий збір», Порядку поверненнякоштів,помилково абонадміру зарахованихдо державногота місцевихбюджетів,затвердженого наказомМіністерства фінансівУкраїни від03вересня 2013року №787 та керуючись положеннями статей 2, 3, 10-13, 19, 258-261 ЦПК України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Відмовити у задоволенні вимоги ОСОБА_4 про постановлення ухвали щодо повернення помилково сплаченого ним судового збору.

Роз?яснити позивачу та його представнику, що з метою повернення помилково сплаченого судового збору платнику необхідно звернутись до суду (на рахунок якого помилково перерахований судовий збір) із заявою про отримання подання на повернення помилково зарахованого до бюджету судового збору, форму якого затверджено Порядком повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевих бюджетів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 03 вересня 2013 року № 787.

Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Закарпатського апеляційного суду безпосередньо або через Міжгірський районний суд Закарпатської області протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення, складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Суддя Міжгірського районного суду

Закарпатської області Пухальський С. В.

СудМіжгірський районний суд Закарпатської області
Дата ухвалення рішення31.01.2024
Оприлюднено01.02.2024
Номер документу116664780
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: щодо усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою

Судовий реєстр по справі —302/1583/23

Рішення від 31.01.2024

Цивільне

Міжгірський районний суд Закарпатської області

Пухальський С. В.

Рішення від 31.01.2024

Цивільне

Міжгірський районний суд Закарпатської області

Пухальський С. В.

Рішення від 31.01.2024

Цивільне

Міжгірський районний суд Закарпатської області

Пухальський С. В.

Ухвала від 31.01.2024

Цивільне

Міжгірський районний суд Закарпатської області

Пухальський С. В.

Ухвала від 13.12.2023

Цивільне

Міжгірський районний суд Закарпатської області

Пухальський С. В.

Ухвала від 28.11.2023

Цивільне

Міжгірський районний суд Закарпатської області

Пухальський С. В.

Ухвала від 21.08.2023

Цивільне

Міжгірський районний суд Закарпатської області

Пухальський С. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні