Ухвала
від 31.01.2024 по справі 917/1178/19
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Капітана Володимира Кісельова, 1, м. Полтава, 36000, тел. (0532) 61 04 21 E-mail: inbox@pl.arbitr.gov.ua, https://pl.arbitr.gov.ua/sud5018/ Код ЄДРПОУ 03500004

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

31.01.2024 р. Справа № 917/1178/19(917/145/24)

Суддя господарського суду Полтавської області Білоусов С. М., розглянувши матеріали

за позовною заявою Ліквідатора Приватного багатопрофільного підприємства "Технікс", вул. Соборності, 54, оф. 407, м. Полтава, Полтавська область, 36014, код 31174870 арбітражного керуючого Макового Олександра Віталійовича, м. Полтава, вул. Шевченка, 52

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Інженерна компанія "Самара", вул. Будіндустрії, 6-А, офіс 5, м. Київ, 01013,код ЄДРПОУ 38516278

про стягнення грошових коштів

в межах справи про банкрутство

за заявою Головного управління Державної податкової служби у Полтавській області, вул. Європейська, 4, м. Полтава, 36000, код ЄДРПОУ 43142831

до Приватного багатопрофільного підприємства "Технікс", вул. Жовтнева, 54, оф. 407, м. Полтава, Полтавська область, 36014, код 31174870

про банкрутство

ВСТАНОВИВ:

У провадженні господарського суду Полтавської області знаходиться справа за заявою Головного управління Державної податкової служби у Полтавській області (ініціюючий кредитор) про банкрутство Приватного багатопрофільного підприємства "Технікс".

30.01.2024 року на адресу господарського суду Полтавської області надійшла позовна заява від 23.01.2024 року (вхід. № 157/24) ліквідатора Приватного багатопрофільного підприємства "Технікс" арбітражного керуючого Макового Олександра Віталійовича до Товариства з обмеженою відповідальністю "Інженерна компанія "Самара" про стягнення 5 090 434,32 грн.

Протоколом передачі судової справи раніше визначеного складу суду від 30.01.2024 року справу № 917/1178/19(917/145/24) розподілено судді Білоусову С.М.

Розглянувши позовну заяву та додані до неї документи, господарський суд Полтавської області дійшов висновку, що вона підлягає залишенню без руху з наступних підстав.

Статтями 162 та 164 Господарського процесуального кодексу України визначено вимоги щодо оформлення позовної заяви та комплектність документів, які повинні додаватися до неї.

Згідно пункту 2 частини 1 статті 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Сплата судового збору здійснюється в порядку і розмірі, встановленому Законом України "Про судовий збір".

Вирішуючи питання щодо сплати судового збору, господарський суд повинен виходити, зокрема, з такого.

Частиною 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Відповідно до п.1 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру ставка судового збору становить 1,5 відсотки ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Відповідно до статті 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2024 рік", з 01 січня 2024 року розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб становить 3 028,00 грн.

За подання даної позовної заяви, що має вимогу майнового характеру, судовий збір сплачується за ставкою, встановленою для позовних заяв майнового характеру.

Згідно з ч. 1 ст. 163 ГПК України ціна позову визначається: 1) у позовах про стягнення грошових коштів - сумою, яка стягується, або сумою, оспорюваною за виконавчим чи іншим документом, за яким стягнення провадиться у безспірному (безакцептному) порядку; 2) у позовах про визнання права власності на майно або його витребування - вартістю майна; 3) у позовах, які складаються з кількох самостійних вимог, - загальною сумою всіх вимог.

Як встановлено судом позивачем заявлено майнову вимогу, а , відтак, розмір судового збору за подання даного позову становить 76 356,52 грн.

Однак, на підтвердження сплати судового збору позивачем надано до позовної заяви квитанцію № 1610110004 від 23.01.2024 року лише на суму 6 056,00 грн., тобто у меншому розмірі, ніж передбачено Законом України "Про судовий збір".

Таким чином, позивачем не доплачено судовий збір у розмірі 70 300,52 грн.

Відповідно до частини 2 статті 174 Господарського процесуального кодексу України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).

Отже, позовна заява подана без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 Господарського процесуального кодексу України.

Окрім того, 18.10.2023 року набрав чинності Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обов`язкової реєстрації та використання електронних кабінетів в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами" № 3200-IX від 29.06.2023, яким серед іншого, внесено зміни до ГПК України, інших законів та підзаконних нормативно-правових актів.

Згідно з ч. 2, 3 розділу II Прикінцеві та перехідні положення означеного Закону № 3200-IX від 29.06.2023 року, справи у судах першої, апеляційної та касаційної інстанцій, провадження у яких відкрито до набрання чинності цим Законом, розглядаються за правилами, що діють після введення в дію цього Закону. Офіційні електронні адреси, зареєстровані до набрання чинності цим Законом, вважаються електронними кабінетами і використовуються судом, учасниками справи за правилами та в порядку, що діють після введення в дію цього Закону.

Із урахуванням означених змін, згідно з ч. 6 ст. 6 ГПК України адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку.

Процесуальні наслідки, передбачені цим Кодексом у разі звернення до суду з документом особи, яка відповідно до цієї частини зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його, застосовуються судом також у випадках, якщо інтереси такої особи у справі представляє адвокат.

Згідно з підпунктом 5-8 пункту 5 Положення про порядок функціонування окремих підсистем Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, затвердженого рішенням Вищої ради правосуддя № 1845/0/15-21 від 17.08.2021 року (із змінами і доповненнями) офіційна електронна адреса - сервіс Електронного кабінету ЄСІТС, адреса електронної пошти, вказана користувачем в Електронному кабінеті ЄСІТС, або адреса електронної пошти, вказана в одному з державних реєстрів. Адреса електронної пошти, що використовується при реєстрації Електронного кабінету, не може бути зареєстрована на доменних іменах, використання яких заборонено законодавством України.

Відповідно до абз. 2 ч. 5 ст. 6 ГПК України, підп. 5-4-1 пункту 5 Положення про порядок функціонування окремих підсистем Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, затвердженого рішенням Вищої ради правосуддя № 1845/0/15-21 від 17.08.2021 року Електронний кабінет - персональний кабінет (вебсервіс чи інший користувацький інтерфейс) у підсистемі (модулі) ЄСІТС, за допомогою якого особі, яка пройшла електронну ідентифікацію, надається доступ до інформації та сервісів ЄСІТС або її окремих підсистем (модулів), у тому числі можливість обміну (надсилання та отримання) документами (в тому числі процесуальними документами, письмовими та електронними доказами тощо) між судом та учасниками судового процесу, а також між учасниками судового процесу. Електронна ідентифікація особи здійснюється з використанням кваліфікованого електронного підпису чи інших засобів електронної ідентифікації, які дають змогу однозначно встановити особу.

Підсистема "Електронний кабінет" (Електронний кабінет ЄСІТС, Електронний кабінет) - підсистема ЄСІТС, захищений вебсервіс, що має офіційну адресу в Інтернеті (id.court.gov.ua), який забезпечує процедуру реєстрації користувачів в ЄСІТС, а також подальшу автентифікацію таких осіб з метою їх доступу до підсистем (модулів) ЄСІТС у межах наданих прав (п. 8 Положення про порядок функціонування окремих підсистем Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, затвердженого рішенням Вищої ради правосуддя № 1845/0/15-21 від 17.08.2021 року).

З огляду на викладене, Приватне багатопрофільне підприємство "Технікс" та арбітражний керуючий Маковий Олександр Віталійович зобов`язані бути зареєстрованими в порядку, встановленому законом в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі.

Враховуючи те, що згідно відповідей № 457226 та № 457241, які сформовані засобами підсистеми ЄСІТС "Електронний суд" відсутні відомості про наявність у заявника електронного кабінету, - позовна заява оформлена не належним чином, відтак, підстави для її прийняття відсутні, а сама заява підлягає залишенню без руху.

Керуючись ст. ст. 174, 232 - 235 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву ліквідатора Приватного багатопрофільного підприємства "Технікс" арбітражного керуючого Макового Олександра Віталійовича від 23.01.2024 року (вхід. № 157/24) - залишити без руху.

2. Заявнику протягом п`яти днів з дня вручення ухвали суду усунути недоліки, а саме:

- надати документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі;

- докази наявності у Приватного багатопрофільного підприємства "Технікс" та арбітражного керуючого Макового Олександра Віталійовича Електронного кабінету в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами.

3. Роз`яснити, що у випадку невиконання заявником вимог суду про усунення недоліків заяви у встановлений строк, заява вважається неподаною і повертається особі, що з нею звернулася.

Ухвала набирає законної сили з моменту її прийняття - 31.01.2024 року та оскарженню не підлягає.

Суддя Білоусов С. М.

СудГосподарський суд Полтавської області
Дата ухвалення рішення31.01.2024
Оприлюднено02.02.2024
Номер документу116670132
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —917/1178/19

Ухвала від 12.11.2024

Господарське

Господарський суд Полтавської області

Білоусов С. М.

Ухвала від 29.10.2024

Господарське

Господарський суд Полтавської області

Білоусов С. М.

Ухвала від 18.10.2024

Господарське

Господарський суд Полтавської області

Білоусов С. М.

Ухвала від 15.10.2024

Господарське

Господарський суд Полтавської області

Білоусов С. М.

Ухвала від 01.10.2024

Господарське

Господарський суд Полтавської області

Білоусов С. М.

Ухвала від 01.10.2024

Господарське

Господарський суд Полтавської області

Білоусов С. М.

Ухвала від 24.09.2024

Господарське

Господарський суд Полтавської області

Білоусов С. М.

Ухвала від 03.09.2024

Господарське

Господарський суд Полтавської області

Білоусов С. М.

Ухвала від 03.09.2024

Господарське

Господарський суд Полтавської області

Білоусов С. М.

Ухвала від 27.05.2024

Господарське

Господарський суд Полтавської області

Білоусов С. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні