Справа № 331/8305/23
Провадження № 2-н/331/929/2023
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01 лютого 2024 року місто Запоріжжя
Жовтневий районний суд міста Запоріжжя в складі:
головуючого судді Яцун О.О.,
за участю секретаря судового засідання Крамаренко В.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні питання про виправлення описки в ухвалі Жовтневого районного суду міста Запоріжжя від 25 грудня 2023 року по справі № 331/8305/23 за заявою Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Соборний 106-А» про видачу судового наказу за вимогою про солідарне стягнення з ОСОБА_1 та ОСОБА_2 заборгованості за надання послуг ЖКГ,
В С Т А Н О В И В:
Ухвалою Жовтневого районного суду міста Запоріжжя від 25 грудня 2023 року відмовлено Об`єднанню співвласників багатоквартирного будинку «Соборний 106-А» у видачі судового наказу за вимогою про солідарне стягнення з ОСОБА_1 та ОСОБА_2 заборгованості за надання послуг ЖКГ.
В той же час, при постановленні ухвали були допущені описки у мотивувальній частині ухвали, а саме помилково зазначено інформацію про подачу судового наказу про стягнення аліментів, замість судового наказу про стягнення заборгованості за надання послу ЖКГ.
Дослідивши матеріали цивільної справи, суд вважає за необхідне виправити допущені в ухвалі описки та внести до неї виправлення з наступних підстав.
Відповідно до частини 1 статті 269 ЦПК України, суд може з власної ініціативи або за заявою учасників справи виправити допущені в рішенні чи ухвалі описки чи арифметичні помилки.
За правилами частини 2 статті 269 ЦПК України, питання про внесення виправлень вирішується без повідомлення учасників справи, про що постановляється ухвала.
За змістомпункту 19постанови ПленумуВерховного СудуУкраїни №14від 18.12.2009року «Просудове рішенняу цивільнійсправі»,вирішуючи питанняпро виправленняописок чи арифметичних помилок, допущених у судовому рішенні (рішенні або ухвалі), суд не має права змінювати зміст судового рішення, він лише усуває такі неточності, які впливають на можливість реалізації судового рішення чи його правосудності.
Описки - це помилки, зумовлені неправильним написанням слів. Виправленню підлягають лише ті описки, які мають істотний характер. До таких належить написання прізвищ та імен, адрес, найменувань спірного майна, зазначення дат та строків.
Виходячи з позиції Верховного Суду України (ухвала Верховного Суду України у справі № 6-788цс16 від 22.02.2017 року), суд може виправити лише ті описки або арифметичні помилки, яких він сам припустився.
Враховуючи вищевикладене та беручи до уваги, що при постановленні ухвали судом дійсно були допущені описки у мотивувальній частині ухвали, а саме помилково зазначено інформацію щодо заяви про видачу судового наказу про стягнення аліментів, замість заяви про видачу судового наказу про стягнення заборгованості за надання послу ЖКГ, суд вважає необхідним виправити допущені описки в ухвалі Жовтневого районного суду міста Запоріжжя від 25 грудня 2023 року за заявою Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Соборний 106-А» про видачу судового наказу за вимогою про солідарне стягнення з ОСОБА_1 та ОСОБА_2 заборгованості за надання послуг ЖКГ.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст. 260, 261, 269, 353 ЦПК України,
П О С Т А Н О В И В:
Виправити описки, які допущені в ухвалі Жовтневого районного суду міста Запоріжжя від 25 грудня 2023 року по справі № 331/8305/23 за заявою Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Соборний 106-А» про видачу судового наказу за вимогою про солідарне стягнення з ОСОБА_1 та ОСОБА_2 заборгованості за надання послуг ЖКГ.
Викласти сьомий абзац мотивувальної частини ухвали в наступній редакції:
«Отже, системний аналіз вищевказаних норм свідчить про те, що в даному випадку заявником та її представником до заяви про видачу судового наказу не було долучено доказ надсилання листом з описом вкладення боржникові копії заяви про видачу судового наказу з додатками».
Викласти дев`ятий абзац мотивувальної частини ухвали в наступній редакції:
«Враховуючи викладене, суддя вважає, що заява про видачу судового наказу подана із порушенням вимог ст. 163 ЦПК України, а тому у видачі судового наказу про стягнення заборгованості занадані послугиЖКГслід відмовити».
В іншій частині ухвалу Жовтневого районного суду міста Запоріжжя від 25 грудня 2023 року залишити без змін.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому ухвали суду.
Суддя О.О. Яцун
Суд | Жовтневий районний суд м. Запоріжжя |
Дата ухвалення рішення | 01.02.2024 |
Оприлюднено | 02.02.2024 |
Номер документу | 116684335 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи наказного провадження Справи щодо стягнення заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг, телекомунікаційних послуг, послуг телебачення та радіомовлення з урахуванням індексу інфляції та трьох відсотків річних, нарахованих заявником на суму заборгованості |
Цивільне
Жовтневий районний суд м. Запоріжжя
Яцун О. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні