Справа № 347/3477/23
УХВАЛА
Іменем України
01.02.2024 м.Косів
Косівський районний суд Івано-Франківської області у складі
головуючого судді - Гордія В.І.,
присяжних: Бойчука І.Д., Левін Т.Я.,
з секретарем - Корбутяк Н.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Косів справу за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа: виконавчий комітет Косівської міської ради про визнання фізичної особи недієздатною, встановлення опіки і призначення опікуна,
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 звернувся до суду з заявою про визнання фізичної особи недієздатною, встановлення опіки і призначення опікуна.
У поданій до суду заяві, ОСОБА_1 просить призначити по справі судово-психіатричну експертизу для визначення психічного стану ОСОБА_4 і здатності усвідомлювати ним значення своїх дій та керувати ними.
В судове засідання сторони не з"явилися. Заявник подав заяву про призначення судово-психіатричної експертизи на вирішення якої поставити питання вказані ним у заяві, а також просить судове засідання проводити без його участі.
У разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється, що не суперечить та відповідає вимогам ч.2 ст.247 ЦПК України.
Вивчивши матеріали справи, суд прийшов до висновку, що клопотання про призначення судово-психіатричної експертизи слід задоволити з наступних підстав.
Статтею 105 ЦПК України передбачено, що призначення експертизи судом є обов`язковим у разі заявлення клопотання про призначення експертизи обома сторонами. Призначення експертизи судом є обов`язковим також за клопотанням хоча б однієї із сторін, якщо у справі необхідно встановити: 1) характер і ступінь ушкодження здоров`я; 2) психічний стан особи; 3) вік особи, якщо про це немає відповідних документів і неможливо їх одержати.
Відповідно до ч.1 ст. 298 ЦПК України, суд за наявності достатніх даних про психічний розлад здоров`я фізичної особи призначає для встановлення її психічного стану судово-психіатричну експертизу.
Згідно вимог п.5 ч.1 ст. 252 ЦПК України, суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадку призначення судом експертизи, - на час проведення експертизи (п.9 ч.1 ст.253 ЦПК України).
Як видно із копії довідки до акта огляду МСЕК серії 10 ААА №885082, ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 є інвалідом другої групи інвалідності довічно (а.с.13).
Зважаючи на заявлені вимоги, тобто визнання громадянина недієздатним, встановлення над ним опіки і призначення опікуна,а також те, що для об`єктивного розгляду справи необхідно встановити психічний стан особи, що матиме значення для справи і потребує спеціальних знань,суд вважає за доцільне призначити судово-психіатричної експертизу, а провадження у справі на час її проведення зупинити.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 105, 252, 298, 260 ЦПК України, суд, -
у х в а л и в :
Призначити у справі за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа: виконавчий комітет Косівської міської ради про визнання фізичної особи недієздатною, встановлення опіки і призначення опікуна, - судово-психіатричну експертизу, на вирішення якої поставити наступні запитання:
1) Чи страждає ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , житель с. Микитинці, Косівського району, Івано-Франківської області, на психічну хворобу, якщо так, то вказати на яку саме ?
2) Чи може ОСОБА_4 внаслідок своєї хвороби розуміти значення своїх дій або керувати ними ?
3) Чи потребує ОСОБА_4 у зв?язку із захворюванням постійного стороннього догляду та встановлення над ним опіки ?
Проведення експертизи доручити експертам Івано-Франківської філії судових експертиз Державної установи «Інститут судової психіатрії Міністерства охорони здоров?я України», що знаходиться за адресою: вул. Медична, №15, м. Івано-Франківськ, 76014 (e-mail: ifsudexp@gmail.com).
На час виконання ухвали провадження у справі зупинити.
Витрати на проведення експертизи покласти на заявника ОСОБА_1 , роз`яснивши їй положення ст.109 ЦПК України про наслідки ухилення від участі в експертизі.
Попередити експерта про кримінальну відповідальність за ст.ст. 384, 385 КК України за завідомо неправдивий висновок експерта та за відмову експерта без поважних причин від виконання покладених на нього обов`язків.
Ухвалу про призначення експертизи направити судово-експертній установі, якій доручено проведення експертизи, та учасникам справи.
Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана до Івано-Франківського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Головуючий суддя: В.І. ГОРДІЙ
Присяжні: І.Д. БОЙЧУК
Т.Я. ЛЕВІН
Суд | Косівський районний суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 01.02.2024 |
Оприлюднено | 02.02.2024 |
Номер документу | 116690593 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, з них: про визнання фізичної особи недієздатною |
Цивільне
Косівський районний суд Івано-Франківської області
ГОРДІЙ В. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні