ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Пирогова, 29, м. Вінниця, 21018, тел./факс (0432)55-80-00, (0432)55-80-06 E-mail: inbox@vn.arbitr.gov.ua
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
"23" січня 2024 р. Cправа № 902/1513/23
Господарський суд Вінницької області у складі:
головуючого судді Лабунської Т.І.
за участю: секретаря судового засідання Марчук А.П.
за відсутності представників сторін
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу
про зобов`язання виконати умови договору
В С Т А Н О В И В :
11.12.2023 року до Господарського суду Вінницької області надійшла позовна заява № б/н від 06.12.2023 року Громадської спілки "Коаліція аудіовізуальних і музичних прав" (в подальшому - ГС "Коаліція аудіовізуальних і музичних прав") до Приватного підприємства "Телерадіокомпанія "ВДВ" (в подальшому - ПП "Телерадіокомпанія "ВДВ") про зобов`язання ПП "Телерадіокомпанія "ВДВ" виконати вимоги пункту 3.1. договору № 01-28/10/20 про надання дозволу на кабельну ретрансляцію об`єктів авторського права і суміжних прав, крім прав організацій мовлення на програми організацій мовлення від 28.10.2020 року, укладеного з ГС "Коаліція аудіовізуальних і музичних прав", в частині наступного:
- надати ГС "Коаліція аудіовізуальних і музичних прав" інформацію щодо найменувань програм організацій мовлення, які ретранслюються ПП "Телерадіокомпанія "ВДВ" інформацію про Кількість абонентів станом на 10.04.2020 року за формою, встановленою Додатком № 1 та 2 до Договору та інформацію про Кількість абонентів за перший квартал 2020;
- надати ГС "Коаліція аудіовізуальних і музичних прав" інформацію щодо найменувань програм організацій мовлення, які ретранслюються ПП "Телерадіокомпанія "ВДВ" та інформацію про кількість абонентів за другий квартал 2020 року, третій квартал 2020 року, четвертий квартал 2020 року, перший квартал 2021 року, другий квартал 2021 року, третій квартал 2021 року, четвертий квартал 2021 року, перший квартал 2022 року, другий квартал 2022 року, третій квартал 2022 року, якщо у звітному кварталі відбулися зміни за формою, встановленою Додатком № 1 та 2 до Договору.
Позовні вимоги мотивовані невиконанням відповідачем обов`язку в частині надання інформації щодо найменувань програм організацій мовлення, які ретранслюються відповідачем, та інформацію про кількість абонентів як передбачено пунктом 3.1 договору № 08-28/10/20 про надання дозволу на кабельну ретрансляцію об`єктів авторського права і суміжних прав.
Ухвалою суду від 18.12.2023 року відкрито провадження у справі, постановлено розгляд справи здійснювати за правилами загального позовного провадження, підготовче засідання у справі призначено на 23.01.2024 року.
18.01.2024 року до суду від відповідача надійшла заява № б/н від 16.01.2024 року про визнання позовних вимог та зменшення судових витрат.
На визначену судом дату представники сторін не з`явилися, незважаючи на те, що про час та місце розгляду справи сторони були повідомлені належним чином.
Судом встановлено, що ухвалу суду від 18.12.2023 направлено позивачу - ГС "Коаліція аудіовізуальних і музичних прав" до електронного кабінету у системі ЄСІТС. Документ (ухвала від 18.12.2023) доставлено до електронного кабінету позивача 18.12.2023 о 13:40, про що свідчить відповідна довідка про доставку електронного листа.
Відповідач - ПП "Телерадіокомпанія "ВДВ" про час та місце розгляду справи був повідомлена належним чином, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення зі штрихкодовим ідентифікатором 0600238804016.
Відтак, суд вважає, що вжив всі залежні від нього заходи для повідомлення сторін про час і місце розгляду судової справи і забезпечення їх явки в судове засідання для реалізації ними права на судовий захист своїх прав та інтересів.
Враховуючи належне повідомлення позивача та відповідача про дату, час та місце розгляду справи, суд дійшов висновку про розгляд справи за відсутності останніх та за наявними у справі письмовими доказами.
Дослідивши у підготовчому судовому засіданні, яке відбулося 23.01.2024 року, заяву відповідача про визнання позову суд зважає на наступне.
П. 1 ч. 2 ст. 46 ГПК України встановлено, що відповідач має право визнати позов (всі або частину позовних вимог) на будь-якій стадії судового процесу.
Відповідно до ч. 3 та ч. 4 ст. 185 ГПК України за результатами підготовчого провадження суд ухвалює рішення суду у випадку визнання позову відповідачем. Ухвалення в підготовчому засіданні судового рішення у разі визнання позову проводиться в порядку, встановленому статтею 191 цього Кодексу.
Згідно з ст. 191 ГПК України відповідач може визнати позов на будь-якій стадії провадження у справі, зазначивши про це в заяві по суті справи або в окремій письмовій заяві. До ухвалення судового рішення у зв`язку з визнанням позову відповідачем суд роз`яснює сторонам наслідки відповідних процесуальних дій, перевіряє, чи не обмежений представник відповідної сторони у повноваженнях на їх вчинення. У разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову. Якщо визнання відповідачем позову суперечить закону або порушує права чи інтереси інших осіб, суд постановляє ухвалу про відмову у прийнятті визнання відповідачем позову і продовжує судовий розгляд.
Судом встановлено, що заява про визнання позову підписана директором ПП "Телерадіокомпанія "ВДВ", у якого наявні повноваження на вчинення відповідної процесуальної дії виходячи із посадового становища останнього, і визнання позову відповідає фактичним обставинам справи, які підтверджуються наявними у справі доказами, не суперечить закону та не порушує права чи інтереси інших осіб, тому визнання позову підлягає прийняттю господарським судом.
Відповідно до ч. 4 ст. 240 ГПК України у разі неявки всіх учасників справи у судове засідання, яким завершується розгляд справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи суд підписує рішення без його проголошення.
У судовому засіданні 23.01.2024 року прийнято рішення у справі. Вступну та резолютивну частини рішення долучено до матеріалів справи.
Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення представника відповідача, з`ясувавши фактичні обставини на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті судом встановлено наступне.
ГС "Коаліція аудіовізуальних і музичних прав" є юридичною особою, зареєстрованою за законодавством України.
Відповідно до вимог ст. ст. 1, 47 Законом України "Про авторське право і суміжні права" та ст. ст. 1, 12, 16 Закону України "Про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського права і (або) суміжних прав" ГС "Коаліція аудіовізуальних і музичних прав" отримала статус єдиної в Україні акредитованої організації у сфері обов`язкового колективного управління - кабельна ретрансляція об`єктів авторського права і/або суміжних прав, крім прав організацій мовлення щодо їхніх власних програм (передач) мовлення. Зазначений факт підтверджується наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України № 14 від 10.09.2019.
Відповідно до наказу Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 10.09.2019 №14, строк акредитації позивача становить три роки, а саме з 10.09.2019 по 10.09.2022.
ПП "Телерадіокомпанія "ВДВ" (Відповідач, Провайдер) є юридичною особою, що здійснює свою діяльність за законодавством України.
Відповідно до вимог ст. 1, 23, 28, 42 Закону України "Про телебачення і радіомовлення" Відповідач є провайдером програмної послуги на підставі ліцензій Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення серії НР N 00418-п від 08.05.2013 та НР N 01466-п від 21.02.2019 та здійснює на території України кабельну ретрансляцію об`єктів авторського права і суміжних прав.
Як встановлено судом, 28.10.2020 року між ГС "Коаліція аудіовізуальних і музичних прав" (спілка) та ПП "Телерадіокомпанія "ВДВ" (провайдер) укладено договір № 01-28/10/20 про надання дозволу на кабельну ретрансляцію об`єктів авторського права і суміжних прав, крім прав організацій мовлення на програми організацій мовлення.
Відповідно до договору Громадська спілка "Коаліція аудіовізуальних і музичних прав" (далі - спілка), що здійснює обов`язкове колективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського права і (або) суміжних прав та є акредитованою організацією колективного управління відповідно до Наказу Міністерства економічного розвитку і торгівлі України №14 від 10.09.2019 року, та ПП "Телерадіокомпанія "ВДВ" (далі - провайдер) уклали договір № 01-28/10/20 про надання дозволу на кабельну ретрансляцію об`єктів авторського права і суміжних прав, крім прав організацій мовлення на програми організацій мовлення на умовах, якого спілка надає провайдеру дозвіл на використання об`єктів прав шляхом кабельної ретрансляції на територію, а провайдер зобов`язується виплачувати спілці щоквартальну винагороду (відрахування) відповідно до умов цього договору (пункт 2.1 договору).
Збір винагороди (відрахування) здійснюється спілкою з метою справедливого розподілу доходу правовласникам, які передали та які не передали спілці управління своїми правами (пункт 2.2 договору).
Провайдер виплачує спілці винагороду (відрахування) за кабельну ретрансляцію об`єктів авторського права і (або) суміжних прав, крім прав організацій мовлення щодо їхніх власних програм (передач) мовлення, в розмірі та порядку, визначеному цим договором, для виплати доходу від прав правовласникам (пункт 2.4 договору).
Провайдер зобов`язаний:
- сплачувати за надання дозволу щоквартально за кожен звітний період (квартал) не пізніше 30-ти календарних днів після закінчення кожного звітного кварталу на поточний рахунок Спілки суму винагороди (відрахування), розрахованої відповідно до цього Договору (п.3.1.1. договору);
- в день укладення цього договору довідково надати Спілці інформацію щодо найменувань програм організацій мовлення, які ретранслюються Провайдером, станом на 10.04.2020 та інформацію про Кількість абонентів за перший квартал 2020 року;
щоквартально надавати Спілці інформацію щодо найменувань програм організацій мовлення, які ретранслюються Провайдером, та інформацію про Кількість абонентів, якщо в звітному кварталі відбулися зміни;
інформація надається Спілці в письмовій та/або електронній формі за формами, що є відповідними додатками до Договору (п.3.1.2. договору).
Пунктом 5.1 договору встановлено, що цей договір є укладеним та набуває чинності в дату його підписання уповноваженими представниками Сторін та скріплення їх підписів печатками, разом із тим Сторони домовились, що умови цього Договору застосовуються до правовідносин, що виникли між Сторонами з 10 квітня 2020 року.
Відповідно до пункту 5.2 договору сторони домовились, що строк дії цього Договору встановлюється з дати його укладення і до 31 грудня 2025 року за умови, що Спілка буде мати статус акредитованої організації колективного управління для сфери використання об`єктів авторського права і суміжних прав шляхом кабельної ретрансляції в установленому законодавством порядку.
Цей договір вважається автоматично припиненим у разі втрати спілкою статусу акредитованої організації у сфері "кабельна ретрансляція об`єктів авторського права і (або) суміжних прав, крім прав організацій мовлення щодо їхніх власних програм (передач) мовлення" з моменту втрати спілкою такого статусу без необхідності укладання сторонами будь-яких додаткових правочинів до цього договору (пункт 5.5 договору).
Згідно з п. 5.6. договору у випадку припинення діяльності провайдера в сфері кабельної ретрансляції цей договір припиняється з дати припинення такої діяльності або дати анулювання відповідної ліцензії провайдера, про що провайдер письмово повідомляє спілку. Припинення дії договору з цих підстав не звільняє провайдера від виплати винагороди (відрахування) за період фактичного здійснення ним такої діяльності.
Додатком №1 до договору сторони погодили зразок інформації про кількість абонентів провайдера до договору №01-28/10/20.
Додатком №2 до договору сторони погодили зразок звіту про кабельну ретрансляцію провайдера.
Додатком №3 до договору сторони узгодили щомісячні Тарифи за одного абонента провайдера.
10.09.2022 року строк акредитації Громадська спілка "Коаліція аудіовізуальних і музичних прав" у сфері обов`язкового колективного управління - кабельна ретрансляція об`єктів авторського права і/або суміжних прав, крім прав організацій мовлення щодо їхніх власних програм (передач) мовлення закінчився.
Таким чином, строк дії договору № 01-28/10/20 про надання дозволу на кабельну ретрансляцію об`єктів авторського права і суміжних прав, крім прав організацій мовлення на програми організацій мовлення встановлено з 10.04.2020 року до 10.09.2022 року.
За твердженнями позивача, відповідач умови п. 3.1 договору не виконав в частині надання Позивачу інформації щодо найменувань програм організацій мовлення, які ретранслюються Відповідачем станом на 10.04.2020 року та інформацію про кількість абонентів за перший квартал 2020; та в частині надання Позивачу інформації щодо найменувань програм організацій мовлення, які ретранслюються Відповідачем та інформацію про кількість абонентів за другий квартал 2020 року, третій квартал 2020 року, четвертий квартал 2020 року, перший квартал 2021 року, другий квартал 2021 року, третій квартал 2021 року, четвертий квартал 2021 року, перший квартал 2022 року, другий квартал 2022 року, третій квартал 2022 року, якщо у звітному кварталі відбулися зміни.
Надаючи правову кваліфікацію викладеним обставинам, суд виходить із наступного.
Цивільні права та обов`язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов`язки (ст. 11 ЦК України).
Ч. 1 ст. 193 ГК України передбачено, що суб`єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов`язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов`язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до ч. 1 ст. 509 ЦК України, зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку.
Відповідно до ст. 526 ЦК України зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом (ст. 525 ЦК України).
Договір є обов`язковим для виконання сторонами (ст. 629 ЦК України).
Якщо у зобов`язанні встановлений строк його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (ст. 530 ЦК України).
Порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання) (ст. 610 ЦК України).
З огляду на встановлений ст. 204 ЦК України принцип правомірності правочину, суд приймає до уваги договір про надання дозволу на кабельну ретрансляцію об`єктів авторського і суміжних прав, крім прав організацій мовлення на програми організацій мовлення № 01-28/10/20 від 28.10.2020 року та додатки до нього, як належну підставу, у розумінні норм ст. 11 названого Кодексу України, для виникнення у сторін взаємних цивільних прав та обов`язків.
Отже, строком дії договору № 01-28/10/20 є період з 10.04.2020 року (дати укладення договору) до 10.09.2022 року (закінчення строку акредитації позивача).
Відповідно до пункту 3.1 договору в день укладення договору у відповідача виник обов`язок надати позивачу інформацію щодо найменувань програм організацій мовлення, які ретранслюються Відповідачем інформацію про Кількість абонентів станом на 10.04.2020 року та інформацію щодо найменувань програм організацій мовлення, які ретранслюються Відповідачем та інформацію про кількість абонентів за другий квартал 2020 року, третій квартал 2020 року, четвертий квартал 2020 року, перший квартал 2021 року, другий квартал 2021 року, третій квартал 2021 року, четвертий квартал 2021 року, перший квартал 2022 року, другий квартал 2022 року, третій квартал 2022 року, якщо у звітному кварталі відбулися зміни.
Відповідач умови договору не виконав та не надав вказану інформацію.
Невиконання відповідачем свого обов`язку у зобов`язанні порушує право позивача на належне виконання зобов`язаною стороною свого обов`язку у зобов`язанні з надання інформації щодо кількості абонентів та перешкоджає позивачу у виконані решти умов договору.
Крім того, закінчення строку дії договору та закінчення строку акредитації не є підставою для невиконання зобов`язань, які виникли у період дії договору.
Згідно із ч.ч. 1, 3 ст. 74 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи.
Факт порушення відповідачем умов договору підтверджується матеріалами справи та визнається відповідачем.
Отже, оцінивши подані докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на повному, всебічному і об`єктивному розгляді в судовому засіданні всіх обставин в їх сукупності, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтовані, підтверджуються належними та допустимими докази, а тому підлягають задоволенню, з наведених вище мотивів.
Вирішуючи питання судових витрат суд виходить з наступного.
За приписами ст. 130 ГПК України у разі визнання позову відповідачем до початку розгляду справи по суті суд у відповідній ухвалі чи рішенні у порядку, встановленому законом, вирішує питання про повернення позивачу з державного бюджету 50 відсотків судового збору, сплаченого при поданні позову.
Аналогічні приписи щодо повернення позивачу з державного бюджету 50 відсотків судового збору, сплаченого при поданні позову у разі визнання позову відповідачем до початку розгляду справи по суті за відповідною ухвалою чи рішенням суду містяться у ч. 3 ст. 7 Закону України "Про судовий збір".
З огляду на наведені приписи закону, приймаючи до уваги, що визнання позову відповідачем здійснено до початку розгляду справи по суті, позивач у даній справі має право на повернення 50 відсотків судового збору сплаченого ним при поданні позову, в порядку, встановленому ч. 1 ст. 7 Закону України "Про судовий збір".
Решта суми сплаченого позивачем судового збору в розмірі 1 342,00 грн, відповідно до приписів ст. 129 ГПК України, покладаються на відповідача.
Враховуючи вищенаведене та керуючись ст. 2, 7 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. 2, 3, 11, 12, 13, 18, 46, 73, 74, 76-79, 86, 123, 129, 130, 196, 210, 232, 233, 236- 238, 240-242, 255, 256, 326, 327 ГПК України -
У Х В А Л И В :
1. Позов задовольнити.
2. Зобов`язати Приватне підприємство "Телерадіокомпанія "ВДВ" (вул. Соборна, буд. 61, кв.51, м. Гайсин, Гайсинський район, Вінницька область, 23700, код 30088000) виконати вимоги пункту 3.1. договору № 01-28/10/20 про надання дозволу на кабельну ретрансляцію об`єктів авторського права і суміжних прав, крім прав організацій мовлення на програми організацій мовлення від 28.10.2020, укладеного з Громадською спілкою "Коаліція аудіовізуальних і музичних прав" (вул. Шовковична, 10, оф. 28, м. Київ, 01021, код 43080257), в частині наступного:
- надати Громадській спілці "Коаліція аудіовізуальних і музичних прав" інформацію щодо найменувань програм організацій мовлення, які ретранслюються Приватним підприємством "Телерадіокомпанія "ВДВ" інформацію про Кількість абонентів станом на 10.04.2020 за формою, встановленою Додатком № 1 та 2 до Договору та інформацію про Кількість абонентів за перший квартал 2020;
- надати Громадській спілці "Коаліція аудіовізуальних і музичних прав" інформацію щодо найменувань програм організацій мовлення, які ретранслюються Приватним підприємством "Телерадіокомпанія "ВДВ" та інформацію про кількість абонентів за другий квартал 2020, третій квартал 2020, четвертий квартал 2020, перший квартал 2021, другий квартал 2021, третій квартал 2021, четвертий квартал 2021, перший квартал 2022, другий квартал 2022, третій квартал 2022, якщо у звітному кварталі відбулися зміни за формою, встановленою Додатком № 1 та 2 до Договору.
3. Стягнути з Приватного підприємства "Телерадіокомпанія "ВДВ" (вул. Соборна, буд. 61, кв. 51, м. Гайсин, Гайсинський район, Вінницька область, 23700, код 30088000) на користь Громадської спілки "Коаліція аудіовізуальних і музичних прав" (вул. Шовковича, буд. 10, оф. 28, м. Київ, 01021, код 43080257) 1 342,00 грн. витрат по сплаті судового збору.
4. Повернути Громадській спілці "Коаліція аудіовізуальних і музичних прав" (вул. Шовковична, 10, оф. 28, м. Київ, 01021, код 43080257) суму 1 342,00 грн., що становить 50 % судового збору сплаченого ним до Державного бюджету України при поданні позову згідно платіжної інструкції № 347 від 19.04.2023 на суму 2 684,00 грн.
5. Примірник рішення, скріплений гербовою печаткою суду та підписом судді, є підставою для повернення судового збору у визначеному цим рішенням розмірі.
6. Видати накази після набрання рішенням законної сили.
7. Згідно з приписами ч. 1 ст. 241 ГПК України рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.
8. Згідно з положеннями ч. 1 ст. 256 ГПК України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів з дня складення повного судового рішення.
9. Копію рішення суду надіслати сторонам до електронних кабінетів у системі ЄСІТС та на електронні адреси, за їх відсутності - рекомендованим листом, з повідомлення про вручення поштового відправлення: ГС "Коаліція аудіовізуальних і музичних прав - guriev.partners@ukr.net; pavlo@camr.org.ua.
Повне рішення складено 01 лютого 2024 р.
Суддя Лабунська Т.І.
віддрук. прим.:
1 - до справи;
2 - ГС "Коаліція аудіовізуальних і музичних прав (вул. Шовковична, 10, оф. 28, м. Київ, 01021, код 43080257);
3 - Приватного підприємства "Телерадіокомпанія "ВДВ" (вул. Соборна, м. Гайсин, Гайсинський район, Вінницька область, 23700)
Суд | Господарський суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 23.01.2024 |
Оприлюднено | 02.02.2024 |
Номер документу | 116695785 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо захисту прав на об’єкти інтелектуальної власності про авторські та суміжні права щодо колективного управління майновими правами автора та суміжними правами |
Господарське
Господарський суд Вінницької області
Лабунська Т.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні