Ухвала
від 05.02.2024 по справі 444/2589/22
ЖОВКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 444/2589/22

Провадження № 1-кп/444/45/2024

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 лютого 2024 року Жовківський районний суд Львівської області у складі:

головуючого судді ОСОБА_1

секретар судового засідання ОСОБА_2

з участю прокурора ОСОБА_3

обвинуваченого ОСОБА_4

захисника обвинуваченого ОСОБА_5

під час проведення відкритого судового засідання в залі суду у м. Жовква Львівської області по обвинувальному акті у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 62022000000000746 від 20.09.2022 року, щодо обвинуваченого ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України, -

В С Т А Н О В И В :

В провадженні Жовківського районного суду Львівської області перебуває дане кримінальне провадження.

В судовому засіданні прокурор після дослідження доказів наданих стороною обвинувачення, а саме довідки спеціаліста № 26-10/23 за результатами проведення економічного дослідження від 26.10.2023 р. та висновку експертів № 23-5948, звернувся до суду з клопотаннями, просить призначити у даному кримінальному провадженні повторну комісійно-економічну експертизу. В обгрунтування своїх доводі послався на відповідні норми кримінального процесуального кодексу України в частині призначення експертизи, зокрема право на звернення з таким клопотанням до слідчого судді чи суду, а також зазначив, що висновки експертиз надані ним, як стороною обвинувачення та стороною захисту суперечать один одному.

Обвинувачений та захисник заперечили проти поданого клопотання, пояснили, що клопотання прокурора є необгрунтоване, а тому є таке, що заявлено безпідставно.

Заслухавши думку учасників судового провадження, суд доходить такого висновку.

Відповідно до ст. 332 КПК України під час судового розгляду суд за клопотанням сторін кримінального провадження за наявності підстав, передбачених статтею 242 цього Кодексу, має право своєю ухвалою доручити проведення експертизи експертній установі, експерту або експертам. Суд має право своєю ухвалою доручити проведення експертизи експертній установі, експерту або експертам незалежно від наявності клопотання, зокрема якщо суду надані кілька висновків експертів, які суперечать один одному, а допит експертів не дав змоги усунути виявлені суперечності.

Згідно з частиною 1 ст. 242 КПК України експертиза проводиться експертом за дорученням суду, якщо для з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання. Не допускається проведення експертизи для з`ясування питань права.

Пунктом 1.2.13. Інструкції про призначення та проведення судових експертиз та експертних досліджень та Науково-методичних рекомендацій з питань підготовки та призначення судових експертиз та експертних досліджень затверджених наказом Міністерства юстиції України 8 жовтня 1998 року №53/5 передбачено, що експертами виконуються первинні, додаткові, повторні, комісійні та комплексні експертизи.

Комісійною є експертиза, яка проводиться двома чи більшою кількістю експертів, що мають кваліфікацію судового експерта за однією експертною спеціалізацією (фахівцями в одній галузі знань). Комісія експертів може утворюватися органом (особою), який (яка) призначив(ла) експертизу (залучив(ла) експерта), або керівником експертної установи.

Заявляючи клопотання про призначення повторної комісійної судово-економічної експертизи прокурор не вказав та необгрунтував ні необхідності призначення експертизи, ні повторності експертизи, ні чому така має бути комісійною, зазначивши лише те, що висновки експертиз надані сторонами суперечать один одному. Разом з тим в чому вони суперечать один одному прокурором в клопотанні не зазначено. Клопотання про допит експертів в судовому засіданні, не заявлялося.

Крім цього слід зазначити, що питання які прокурор просить поставити перед експертом, а саме питання 2 та 3 стосуються питань права, що прямо заборонено Законом.

Таким чином, оскільки клопотання прокурора не містить жодного фактичного обґрунтування передбачених ст. 242, 244 КПК України для призначення експертизи, тому таке клопотання задоволенню не підлягає, і судом розцінюється як подане з метою затягування розгляду справи.

Керуючись статтями 242, 332, 372 КПК України, суд -

постановив :

Відмовити в задоволенні клопотання прокурора про проведення комісійної судово-економічної експертизи.

Суддя ОСОБА_1

СудЖовківський районний суд Львівської області
Дата ухвалення рішення05.02.2024
Оприлюднено06.02.2024
Номер документу116747680
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини у сфері службової діяльності та професійної діяльності, пов'язаної з наданням публічних послуг Службова недбалість

Судовий реєстр по справі —444/2589/22

Ухвала від 22.10.2024

Кримінальне

Жовківський районний суд Львівської області

Ясиновський Р. Б.

Ухвала від 22.10.2024

Кримінальне

Жовківський районний суд Львівської області

Ясиновський Р. Б.

Ухвала від 05.02.2024

Кримінальне

Жовківський районний суд Львівської області

Ясиновський Р. Б.

Ухвала від 07.12.2022

Кримінальне

Жовківський районний суд Львівської області

Ясиновський Р. Б.

Ухвала від 19.10.2022

Кримінальне

Жовківський районний суд Львівської області

Ясиновський Р. Б.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні