Справа № 509/639/22
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 лютого 2024 року Овідіопольський районний суд Одеської області у складі:
головуючого судді Кочко В.К.,
за участю секретаря Савченко М.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні, в залі суду в смт. Овідіополь заяву представника відповідача ОК "ЖБК "Вільямс" - Чукітової В.В. про відвід судді Гандзія Д.М. по цивільній справі за позовною заявою ОСОБА_1 до ОК "ЖБК "Вільямс" про визнання права власності
ВСТАНОВИВ:
Овідіопольським районним судом Одеської області розглядається цивільна справа за позовною заявою ОСОБА_1 до ОК "ЖБК "Вільямс" про визнання права власності.
29.01.2024 р., від представника відповідача ОК "ЖБК "Вільямс" - Чукітової В.В. надійшла заява про відвід судді Гандзія Д.М. у зв`язку із обставинами, що викликають сумніви в об`єктивності та неупередженості, які полягають в тому, що головуючий суддя проводить судові засідання під час повітряної тривоги, ігнорує клопотання представника відповідача.
Ухвалою Овідіопольського районного суду Одеської області від 30.01.2024 р. справу передано до канцелярії Овідіопольського районного суду Одеської області, для вирішення питання визначення судді, який буде розглядати заяву про відвід судді, в порядку, встановленому ч.1 ст.33 ЦПК.
Дослідивши матеріали справи та заяву про відвід судді, суд приходить до наступного.
Відповідно до ч. 3 ст. 40 ЦПК України, якщо суд приходить висновку про необґрунтованість заявленого відводу, він вирішує питання про зупинення провадження у справі. У такому випадку вирішення питання про відвід судді здійснюється суддею, який не входить до складу суду, що розглядає справу, і визначається у порядку, встановленому ч. 1 ст. 33 ЦПК України.
Відповідно до ч. 8 ст. 40 ЦПК України, суд вирішує питання про відвід судді без повідомлення учасників справи. За ініціативою суду питання про відвід судді може вирішуватися у судовому засіданні з повідомленням учасників справи. Неявка учасників справи у судове засідання, в якому вирішується питання про відвід судді, не перешкоджає розгляду судом питання про відвід судді.
В відповідності до вимог статті 36 ЦПК України, 1. Суддя не може розглядати справу і підлягає відводу (самовідводу), якщо:1) він є членом сім`ї або близьким родичем (чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, брат, сестра, дід, баба, внук, внучка, усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, член сім`ї або близький родич цих осіб) сторони або інших учасників судового процесу, або осіб, які надавали стороні або іншим учасникам справи правничу допомогу у цій справі, або іншого судді, який входить до складу суду, що розглядає чи розглядав справу;2) він брав участь у справі як свідок, експерт, спеціаліст, перекладач, представник, адвокат, секретар судового засідання або надавав стороні чи іншим учасникам справи правничу допомогу в цій чи іншій справі;3) він прямо чи побічно заінтересований у результаті розгляду справи;4) було порушено порядок визначення судді для розгляду справи;5) є інші обставини, що викликають сумнів в неупередженості або об`єктивності судді.2. Суддя підлягає відводу (самовідводу) також за наявності обставин, встановленихстаттею 37цього Кодексу.3. До складу суду не можуть входити особи, які є членами сім`ї, родичами між собою чи родичами подружжя.
Згідно ч. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення.
В рішенні у справі «Михайлова проти України» від 6 березня 2018 року Європейський суд з прав людини визнав порушення, зокрема, ч. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод(право на справедливий судовий розгляд щодо вимоги безсторонності), прав позивача, тобто якщо сторона має сумнів в безсторонності судді, факт якого не підтверджений документами по справі, то практика Європейського суду з прав людини наголошує на необхідності задоволення такої заяви про відвід, адже в іншому випадку це буде розцінене як порушення права особи на справедливий суд.
Таким чином, незадоволення заяви представника відповідача ОК "ЖБК "Вільямс" - Чукітової В.В. про відвід може сприйматися нею як порушення її прав.
Враховуючи, що заява про відвід судді Гандзія Д.М. безпідставна, крім того твердження щодо упередженості судді є лише припущенням, але з метою уникнення сумнів в упередженості та об`єктивності судді, заяву про відвід слід задовольнити, а справу передати в канцелярію суду для визначення іншого судді у порядку, встановленому ст. 33 ЦПК України.
Керуючись ст. ст. 36,40 ЦПК України, суд
УХВАЛИВ:
Заяву представника відповідача ОК "ЖБК "Вільямс" - Чукітової В.В. про відвід судді Гандзія Д.М. по цивільній справі № 509/639/22 за позовною заявою ОСОБА_1 до ОК "ЖБК "Вільямс" про визнання права власності - задовольнити.
Справу передати до канцелярії суду для вирішення питання визначення судді, який буде розглядати справу, в порядку, встановленому ч. 1 ст. 33 ЦПК.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Кочко В.К.
Суд | Овідіопольський районний суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 02.02.2024 |
Оприлюднено | 06.02.2024 |
Номер документу | 116748469 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Заява про відвід судді |
Цивільне
Овідіопольський районний суд Одеської області
Кочко В. К.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні