Справа № 561/199/24
Провадження №1-кс/561/30/2024
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 лютого 2024 року смт Зарічне
Зарічненський районний суд Рівненської області в складі:
слідчого судді ? ОСОБА_1
за участю секретаря ? ОСОБА_2
розглянувши погоджене з прокурором Зарічненського відділу Вараської окружної прокуратури ОСОБА_3 клопотання начальника СВ ВП № 2 Вараського РВП ГУНП в Рівненській області ОСОБА_4 про арешт майна у кримінальному провадженні, внесеному до єдиного реєстру досудових розслідувань 01 лютого 2024 року за № 12024181120000022, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 246 КК України, ?
ВСТАНОВИВ:
01 лютого 2024 рокудо суду надійшло вказане клопотання у якому слідчий просить накласти арешт із забороною розпоряджатись, володіти і користуватись майном, яке було вилучено 01 лютого 2024 року в ході огляду місця події в кварталі 2 відділу 7 Мутвицького лісництва філії «Висоцьке лісове господарство».
В обґрунтування клопотання покликається на те, що 31 січня 2024 року о 12:18 год надійшло повідомлення лісничого ОСОБА_5 про те, що у кварталі 2 виділу 7 Мутвицького лісництва філії «Висоцьке лісове господарство», що відноситься до Мутвицького ПЗФ місцевого значення, було виявлено незаконну порубку двох виворотів дерев породи «Вільха», діаметром 42 см кожен, які в подальшому були покрижовані на частини жителями с. Неньковичі, Вараського району, Рівненської області. 01 лютого 2024 року в ході огляду місця події було вилучено мототрактор «Булат 200» серійний номер НОМЕР_1 незареєстрований у встановленому порядку, віз кустарного виробництва, покрижовану деревину, загальною кубомасою 2,34 м3, дві бензопили «STIHL MS-180», два зрізи з пнів та два зрізи з комлевої частини.
Відомості за даним фактомвнесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань01лютого 2024 року за №12024181120000022 за ч.3 ст.246 КК України начальником ОСОБА_6
01 лютого 2024 року указане тимчасово вилучене майно постановою начальника СВ визнано речовими доказами у даному кримінальному провадженні.
З метою збереження вказаних речових доказів, запобіганню їх знищення, відчуження, або настання інших наслідків, які можуть перешкодити кримінальному провадженню просить клопотання задовольнити.
Згідно письмової заяви начальник СВ ОСОБА_4 просить розглянути клопотання без його участі. Власник майна органом досудового розслідування не встановлений, а тому в судове засідання не викликається.
У відповідності до ч. 1 ст. 172 КПК України неприбуття цих осіб у судове засідання не перешкоджає розгляду клопотання. На підставі ч. 4 ст. 107 КПК України, фіксування за допомогою технічних засобів судового розгляду даного клопотання не здійснюється.
Слідчий суддя дослідивши матеріали клопотання, приходить до таких висновків.
Клопотання слідчого про арешт майна подано в межах строків, визначених ч. 5 ст. 171 КПК України, а саме не пізніше наступного робочого дня після вилучення майна.
Відповідно доп. 7 ч. 2 ст. 131 КПК України, одним із заходів забезпечення кримінального провадження є арешт майна.
Арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом кримінального правопорушення, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку (ч. 1 ст. 170 КПК України).
Згідно з п. 1 ч. 2 ст. 170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення збереження речових доказів. Відповідно до ч. 3 ст. 170 КПК України у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу. Таким критеріям вказане майно відповідає.
В силу абз. 2 ч. 1 ст. 170 КПК України завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження.
У своїх письмових поясненнях ОСОБА_7 та ОСОБА_8 вказують, що під час самовільної порубки деревини їх затримали працівники Мутвицького лісництва та викликали поліцію.
З метою запобігання можливості знищення, відчуження, реалізаціїмайна, про арешт якого просить слідчий, збереження речових доказів, слідчий суддя вважає за потрібне клопотання задовольнити.
Керуючись ст. ст. 170-173 КПК України
УХВАЛИВ:
Клопотання задовольнити.
Накласти арешт із забороною розпоряджатися, володіти та користуватися на таке майно: мототрактор «Булат 200» серійний номер НОМЕР_1 незареєстрований у встановленому порядку, віз кустарного виробництва, покрижовану деревину, загальною кубомасою 2,34 м3 (1 м3 з якої знаходиться на возі кустарного виготовлення та зберігається на території ВП та 1,34 м3 передано на відповідальне зберігання Мутвицькому лісництву філії «Висоцьке лісове господарство», дві бензопили «STIHL MS-180», чотири зрізи (два зрізи з пнів та два з комлевої частини).
Ухвала про арешт майна виконується негайно слідчим, прокурором.
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Рівненського апеляційного суду протягом пяти днів з дня її оголошення.
Суддя: ОСОБА_1
Суд | Зарічненський районний суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 02.02.2024 |
Оприлюднено | 23.04.2024 |
Номер документу | 116750240 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Зарічненський районний суд Рівненської області
Світличний Р.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні