Ухвала
від 05.02.2024 по справі 914/269/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

05.02.2024 р. Справа № 914/269/24

Господарський суд Львівської області у складі судді Трускавецького В. П., розглянувши матеріали справи

за позовом: Керівника Яворівської окружної прокуратури Львівської області, м. Яворів Львівської обл., в інтересах держави в особі,позивача:Відділу освіти, молоді та спорту Мостиської міської ради Львівській області, м. Мостиська Львівської обл., до відповідача:Товариства з обмеженою відповідальністю «Статус Енерго», м. Львів, про:визнання недійсними додаткових угод та стягнення 18922,56 грн,визнав подані матеріали недостатніми для відкриття провадження у справі, враховуючи таке.

Господарський процесуальний кодекс України у статтях 162, 164, 172 встановлює низку вимог до позовної заяви та до документів, які додаються до неї. Однак позивач не дотримався деяких з них, що є підставою для залишення позовної заяви без руху.

(1)Згідно з пунктом 2 частини 3 статті 162 ГПК України позовна заява повинна містити: 2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта (для фізичних осіб - громадян України), якщо такі відомості відомі позивачу, вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців), відомі номери засобів зв`язку та адресу електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.

Частиною 6 статті 6 ГПК України встановлено, що Адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, зареєстровані за законодавством України як юридичні особи, їх територіальні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи, зареєстровані за законодавством України, реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку.

Всупереч п. 2 ч. 3 ст. 162 ГПК України, прокурор не надав суду відомостей про наявність чи відсутність у нього та у Відділу освіти, молоді та спорту Мостиської міської ради Львівській області електронного кабінету в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі.

(2)Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують направлення іншим учасникам справи копій позовної заяви і доданих до неї документів з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу.

Позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копію та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення. Таке надсилання може здійснюватися в електронній формі через електронний кабінет з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу (ч. 1 ст. 172 ГПК України).

Суд інформує, що таким доказом надіслання є оригінал поштової квитанції з описом вкладення про надсилання рекомендованою поштою копії позовної заяви та доданих до неї документів, які додаються до позову. Згідно з Правилами надання послуг поштового зв`язку, належним доказом направлення саме копії позовної заяви стороні у справі є бланк опису вкладення, який згідно пункту 61 Правил заповнюється відправником у 2-х примірниках. Працівник поштового зв`язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв`язку повинен зазначити номер поштового відправлення. За бажанням відправника на примірнику опису, що вкладається до поштового відправлення, вартість предметів може не зазначатися.

Прокурором додано до позовної заяви Опис вручення позову з додатками Відділу освіти, молоді та спорту Мостиської міської ради Львівській області з відміткою останнього про їх отримання (печатка, відомості про реєстрацію документів за вх. № 243/01-13 від 25.01.2024, надпис про отримання документів З. Сидорко та підпис), однак такий опис в розумінні норми ч. 1 ст. 172 ГПК України не є належним доказом надіслання копії позовної заяви та копій доданих до неї документів.

Також, прокурором додано до позовної заяви Опис про відправлення позову з додатками ТзОВ «Статус Енерго» та поштову накладну № 8130002749521, проте на такому описі відсутній номер поштового відправлення і адреса отримувача, на яку скеровуються відповідні документи.

Враховуючи наведене, прокурору необхідно надати суду належні докази надіслання копії позовної заяви з доданими до неї документами на адресу позивача та відповідача.

(3)Частинами 3 та 4 статті 23 Закону України «Про прокуратуру» прокурор здійснює представництво в суді законних інтересів держави у разі порушення або загрози порушення інтересів держави, якщо захист цих інтересів не здійснює або неналежним чином здійснює орган державної влади, орган місцевого самоврядування чи інший суб`єкт владних повноважень, до компетенції якого віднесені відповідні повноваження, а також у разі відсутності такого органу. Наявність таких обставин обґрунтовується прокурором у порядку, передбаченому частиною четвертою цієї статті. Наявність підстав для представництва має бути обґрунтована прокурором у суді. Прокурор здійснює представництво інтересів громадянина або держави в суді виключно після підтвердження судом підстав для представництва.

При цьому, відповідно до Закону України «Про прокуратуру» підставами представництва прокуратурою інтересів держави є наявність порушення або загрози порушення інтересів держави та не здійснення або неналежне здійснення захисту цих інтересів органом державної влади, органом місцевого самоврядування чи іншим суб`єктом владних повноважень, до компетенції якого віднесені відповідні повноваження, та за відсутності такого органу.

До позовної заяви додано листи, з якими прокурор звертався до позивача та де просив надати інформацію чи вживались Відділом освіти, молоді та спорту Мостиської міської ради Львівській області заходи щодо визнання недійсними додаткових угод до Договору № Z-4 про постачання електричної енергії споживачу від 12.02.2021 та повернення зайво сплачених коштів за електроенергію (Листи № 14.59/05-23-4574ВИХ-23 від 01.12.2023, « 14.59/05-23-4917ВИХ-23 від 29.12.2023).

У відповідь на зазначене Відділ освіти, молоді та спорту Мостиської міської ради Львівській області вказував, що на даний час наявні протилежні висновки судів касаційних інстанцій щодо можливості неодноразово збільшувати ціну за одиницю товару до 10% та таке питання перебуває на розгляді Великої палати Верховного Суду, яка повинна надати на нього остаточну відповідь. Відтак, рішення про звернення Відділом освіти, молоді та спорту Мостиської міської ради Львівській області до суду з позовом до ТзОВ «Статус Енерго» буде прийматись лише після винесення постанови Великої палати Верховного Суду щодо вищевказаного питання та залежитиме від того чи будуть для цього законні підстави (Листи № 1251/01-13 від 05.12.2023, № 2/01-13 від 02.01.2024).

Відтак, враховуючи наведене, суд вбачає потребу у наданні прокурором додаткових обґрунтувань щодо необхідності представництва ним в суді законних інтересів держави в особі Відділу освіти, молоді та спорту Мостиської міської ради Львівській області.

Відповідно до частин 1 та 2 статті 174 Господарського процесуального кодексу України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити) (ч. 2 ст. 174 ГПК України).

Враховуючи вищевказане, встановивши, що поданий позов не відповідає вимогам процесуального закону, суд дійшов висновку про залишення такого без руху з наданням заявнику строку встановлено законом для усунення вищевказаних недоліків.

Керуючись статтями 162, 164, 172, ч. 1 та 2 ст. 174, ст. 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1.Позовну заяву Керівника Яворівської окружної прокуратури Львівської області, в інтересах держави в особі, позивача: Відділу освіти, молоді та спорту Мостиської міської ради Львівській області до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю «Статус Енерго» про: визнання недійсними додаткових угод та стягнення 18922,56 грн залишити без руху.

2.Надати прокурору строк у 10 (десять) календарних днів з дня вручення цієї ухвали для усунення недоліків, зазначених у цій ухвалі.

У разі невиконання цієї ухвали у встановлений судом строк, позовна заява вважається неподаною і підлягає поверненню позивачу зі всіма доданими до неї документами.

Ухвала набрала законної сили з моменту її підписання.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Трускавецький В.П.

СудГосподарський суд Львівської області
Дата ухвалення рішення05.02.2024
Оприлюднено07.02.2024
Номер документу116766938
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Визнання договорів (правочинів) недійсними купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг енергоносіїв

Судовий реєстр по справі —914/269/24

Ухвала від 12.06.2024

Господарське

Західний апеляційний господарський суд

Зварич Оксана Володимирівна

Рішення від 21.05.2024

Господарське

Господарський суд Львівської області

Трускавецький В.П.

Ухвала від 13.05.2024

Господарське

Господарський суд Львівської області

Трускавецький В.П.

Ухвала від 25.04.2024

Господарське

Господарський суд Львівської області

Трускавецький В.П.

Ухвала від 12.04.2024

Господарське

Господарський суд Львівської області

Трускавецький В.П.

Ухвала від 19.03.2024

Господарське

Господарський суд Львівської області

Трускавецький В.П.

Ухвала від 19.02.2024

Господарське

Господарський суд Львівської області

Трускавецький В.П.

Ухвала від 05.02.2024

Господарське

Господарський суд Львівської області

Трускавецький В.П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні