Ухвала
від 10.01.2024 по справі 297/119/24
БЕРЕГІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 297/119/24

Ухвала

про забезпечення позову

10 січня 2024 року м. Берегово

Берегівський районний суд Закарпатської області в складі: головуючого Гецко Ю. Ю., при секретарі Ісак О. І. розглянувши матеріали заяви ОСОБА_1 про забезпечення позову по справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , требя особа: ТзОВ «ГУНУКРВОРК» та ТзОВ «ГУН УКР ВОРК Б» про стягнення грошової компенсації вартості часток у статутному капіталі,

встановив:

В провадженні Берегівського районного суду Закарпатської області перебуває цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_3 , требя особа: ТзОВ «ГУНУКРВОРК» та ТзОВ «ГУН УКР ВОРК Б» про стягнення грошової компенсації вартості часток у статутному капіталі.

Позивачка ОСОБА_1 подала заяву про забезпечення позову по справі, в якій просить з метою забезпечення позову у цивільній справі винести ухвалу про забезпечення позову шляхом - накладення арешту на все рухоме та нерухоме майно ТзОВ «ГУНУКРВОРК» ЄДРПОУ 42004657 та ТзОВ «ГУН УКР ВОРК Б» ЄДРПОУ 43205765 до вирішення справи 297/119/24 по суті.

Згідно з ч.2ст. 149 ЦПК України,забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.

В обґрунтування вимог заяви вказує на те, що існує висока імовірність, що відповідачка намагатиметься відчужити майно, від чого наразі вона не усунута. Що складе значні труднощі, а може і зовсім унеможливить виконання рішення суду по даній цивільній справі, яке імовірно буде винесено на користь позивача.

Дослідивши подану заявута матеріали справи, суд приходить до наступних висновків.

Відповідно до ч. 5ст. 153 ЦПК Українизалежно від обставин справи суд може забезпечити позов повністю або частково.

Відповідно до п.1-3 ч.1ст. 150 ЦПК Українипозов забезпечується: накладенням арешту на майно та (або) грошові кошти, що належать або підлягають передачі або сплаті відповідачеві і знаходяться у нього чи в інших осіб; забороною вчиняти певні дії; встановленням обов`язку вчинити певні дії; інше.

Пленум Верховного Суду України «Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову» № 9 від 22 грудня 2006 року у п. 4 роз`яснив, що розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з`ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам.

Вирішуючи питання про забезпечення позову, суд має врахувати наскільки конкретний захід, який пропонується вжити, пов`язаний з предметом позову, наскільки він співрозмірний позовній вимозі, і яким чином цей захід фактично реалізує мету його вжиття.

Метою забезпечення позову є збереження матеріального об`єкта спору до вирішення справи в суді.

Верховним Судом України у постанові від 25.05.2016 року по справі №6-605цс16 зроблено висновок, що метою забезпечення позову є вжиття судом, у провадженні якого знаходиться справа, заходів щодо охорони матеріально-правових Інтересів позивача від можливих недобросовісних дій із боку відповідача з тим, щоб забезпечити позивачу реальне та ефективне виконання судового рішення, якщо воно буде прийняте на користь позивача, в тому числі задля попередження потенційних труднощів у подальшому виконанні такого рішення.

Судом встановлено, що при розгляді заяви про забезпечення позову доводи позивача знайшли своє підтвердження частково.

З огляду на наявність спору між сторонами по справі щодо поділу вказаного майна, як об`єкта, суд вважає, що заява позивача про забезпечення позову підлягає частковому задоволенню, оскільки суд при постановленні ухвали про арешт майна враховує принцип співмірності заходів забезпечення позову із заявленими позовними вимогами.

Отже, у суда є всі підстави вважати, що невжиття заходів забезпечення позову у вигляді заборони відповідачу та будь-яким особам укладати договори щодо відчуження рухомого та нерухомого майна ТзОВ «ГУНУКРВОРК» та ТзОВ «ГУН УКР ВОРК Б» до набрання рішення законної сили.

Суд вважає, що захід забезпечення позову у вигляді накладення арешту на 1/2 частину спірного майна, яке є об`єктом спірних правовідносин,є заходом спроможнимзабезпечити фактичне виконання судового рішення в разі задоволення позову, оскільки гарантує виконання можливого рішення суду, а таке рішення може бути постановлено тільки у відповідності до заявлених позовних вимог.

Вказаний вид забезпечення позову є доцільним, пов`язаним із предметом спору та достатнім для забезпечення виконання майбутнього рішення.

Суд звертає увагу відповідача, що забезпечення позову у вигляді арешту не порушує принципів змагальності і процесуального рівноправ`я сторін, не порушує речове право володіння особи спірним майном, оскільки мета забезпечення позову - це негайні, проте тимчасові заходи, направлені на недопущення утруднення чи неможливості виконання судового рішення, а також перешкоджання завдавання значної шкоди позивачу.

Проаналізувавши зміст позовних вимог, розглянувши подану позивачем заяву про вжиття заходів забезпечення позову, виходячи із пов`язаності заходів забезпечення позову з його предметом, співмірності таких заходів заявленим позовним вимогам і відповідності виду забезпечення позову позовним вимогам, суд вважає, що заява позивача про забезпечення позову підлягає частковому задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.149,150,153,157 ЦПК України,

постановив:

Заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову по справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , требя особа: ТзОВ «ГУНУКРВОРК» та ТзОВ «ГУН УКР ВОРК Б» про стягнення грошової компенсації вартості часток у статутному капіталі задовольнити частково.

З метою забезпечення позову по цивільній справі ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , требя особа: ТзОВ «ГУНУКРВОРК» та ТзОВ «ГУН УКР ВОРК Б» про стягнення грошової компенсації вартості часток у статутному капіталі - накласти арешт на 1/2 частини на все рухоме та нерухоме майно яке належить на праві власності товариству з обмеженою відповідальністю «ГУНУКРВОРК», ЄДРПОУ: 42004657, та товариству з обмеженою відповідальністю «ГУН УКР ВОРК ГРУП Б»,ЄДРПОУ: 43205765, заборонивши до набрання рішенням законної сили вчиняти буд-які дії щодо відчуження рухомого та нерухомого майна вищевказаних юридичних осіб.

Виконання ухвал з питань забезпечення позову здійснюється негайно в порядку, встановленому законом для виконання судових рішень.

Оскарження ухвали про забезпечення позову не зупиняє її виконання, а також не перешкоджає подальшому розгляду справи.

Суд може скасувати заходи забезпечення позову за вмотивованим клопотанням учасника справи.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Закарпатського апеляційного суду шляхом подачі в 15 - денний строк з дня отримання копії ухвали.

Суддя: ГЕЦКО Ю. Ю.

Дата ухвалення рішення10.01.2024
Оприлюднено07.02.2024
Номер документу116789912
СудочинствоЦивільне
Сутьстягнення грошової компенсації вартості часток у статутному капіталі

Судовий реєстр по справі —297/119/24

Ухвала від 24.04.2024

Цивільне

Берегівський районний суд Закарпатської області

ГЕЦКО Ю. Ю.

Ухвала від 06.02.2024

Цивільне

Берегівський районний суд Закарпатської області

ГЕЦКО Ю. Ю.

Ухвала від 10.01.2024

Цивільне

Берегівський районний суд Закарпатської області

ГЕЦКО Ю. Ю.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні