ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
"06" лютого 2024 р. м. Київ Справа № 911/1533/22
Господарський суд Київської області у складі судді Христенко О.О., розглянувши матеріали заяви Приватного підприємства «Інвестиційна компанія «Плутос» б/н від 01.02.2024 (вх. № 7/24 від 01.02.2024) про перегляд рішення у зв`язку з нововиявленими обставинами у справі № 911/1533/22
за позовом Приватного підприємства Інвестиційна компанія Плутос, м. Київ
до Товариства з обмеженою відповідальністю «Авангард СВМ Сервіс», м. Київ
про зобов`язання звільнити та повернути майно
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
У серпні 2022 року Приватне підприємство «Інвестиційна компанія «Плутос» (далі- заявник, ПП ІК Плутос) звернулося до Господарського суду Київської області із позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю Авангард СВМ Сервіс (далі - відповідач) про зобов`язання відповідача звільнити та повернути позивачу приміщення, отримане відповідно до умов договору оренди майна № 07/2019 від 01.02.2019, укладеного між сторонами, шляхом фактичної передачі приміщення та підписання акту здачі-приймання приміщення з оренди.
Ухвалою Господарського суду Київської області від 13.09.2022 відкрито провадження у справі № 911/1533/22, відмовлено ПП Інвестиційна компанія Плутос у задоволенні клопотання про розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження; розгляд справи здійснювався за правилами загального позовного провадження.
Рішенням Господарського суду Київської області від 30.11.2022 в задоволенні позовних вимог Приватного підприємства Інвестиційна компанія Плутос до Товариства з обмеженою відповідальністю Авангард СВМ Сервіс про зобов`язання звільнити та повернути майно відмовлено повністю.
01.02.2024 через канцелярію суду від ПП «ІК «Плутос» надійшла заява б/н від 01.02.2024 (вх. № 7/24 від 01.02.2024) про перегляд рішення у зв`язку з нововиявленими обставинами у справі № 911/1533/22, у якій заявник просить суд, зокрема змінити рішення Господарського суду Київської області від 30.11.2022 у справі № 911/1533/22 шляхом прийняття нового рішення яким позовні вимоги задовольнити повністю.
Відповідно до частини другої статті 323 ГПК України протягом п`яти днів після надходження заяви до суду суддя (суддя-доповідач) перевіряє її відповідність вимогам статті 322 цього Кодексу і вирішує питання про відкриття провадження за нововиявленими чи виключними обставинами, про що постановляє відповідну ухвалу.
Згідно із частиною третьою статті 323 ГПК України до заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими чи виключними обставинами, яка не оформлена відповідно до вимог статті 322 цього Кодексу, а також подана особою, яка відповідно до частини шостої статті 6 цього Кодексу зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його, застосовуються положення статті 174 цього Кодексу.
За приписами статті 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. Суд постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху також у разі, якщо позовну заяву подано особою, яка відповідно до частини шостої статті 6 цього Кодексу зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Перевіривши відповідність форми і змісту поданої заяви вимогам статті 322 ГПК України, суд встановив наявність підстав для залишення її без руху з огляду на таке.
З 18.10.2023 введено в дію Закон України № 3200-ІХ від 29.06.2023 Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обов`язкової реєстрації та використання електронних кабінетів в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами (далі Закон № 3200-ІХ), яким внесено зміни до Господарського процесуального кодексу України.
Відповідно до пункту 2 частини другої статті 322 ГПК України (із змінами, внесеними згідно із Законом № 3200-ІХ) у заяві про перегляд судових рішень за нововиявленими або виключними обставинами зазначаються, зокрема, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
Частиною п`ятою статті 6 ГПК України визначено, що електронний кабінет це персональний кабінет (веб-сервіс чи інший користувацький інтерфейс) у підсистемі (модулі) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, за допомогою якого особі, яка пройшла електронну ідентифікацію, надається доступ до інформації та сервісів Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи або її окремих підсистем (модулів), у тому числі можливість обміну (надсилання та отримання) документами (в тому числі процесуальними документами, письмовими та електронними доказами тощо) між судом та учасниками судового процесу, а також між учасниками судового процесу. Електронна ідентифікація особи здійснюється з використанням кваліфікованого електронного підпису чи інших засобів електронної ідентифікації, які дають змогу однозначно встановити особу.
Відповідно до частини шостої статті 6 ГПК України адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку.
Перевіривши заяву ПП «ІК «Плутос» б/н від 01.02.2024 (вх. № 7/24 від 01.02.2024) про перегляд рішення у зв`язку з нововиявленими обставинами, суд установив, що остання не містить відомостей про наявність або відсутність електронного кабінету.
Також, здійснивши запит на отримання інформації про наявність зареєстрованого Електронного кабінету ЄСІТС, суд отримав відповідь № 476875, сформовану 05.02.2024 засобами підсистеми ЄСІТС Електронний суд, про відсутність зареєстрованого Електронного кабінету ЄСІТС у ПП ІК Плутос (код ЄДРПОУ 34999122).
Частиною першою статті 320 ГПК України передбачено, що рішення, постанови та ухвали господарського суду, Вищого суду з питань інтелектуальної власності, якими закінчено розгляд справи, а також ухвали у справах про банкрутство (неплатоспроможність), які підлягають оскарженню у випадках, передбачених Законом України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом, що набрали законної сили, можуть бути переглянуті за нововиявленими або виключними обставинами.
Згідно із частиною другою статті 320 ГПК України підставами для перегляду судового рішення за нововиявленими обставинами є:
1) істотні для справи обставини, що не були встановлені судом та не були і не могли бути відомі особі, яка звертається із заявою, на час розгляду справи;
2) встановлений вироком або ухвалою про закриття кримінального провадження та звільнення особи від кримінальної відповідальності, що набрали законної сили, факт надання завідомо неправильного висновку експерта, завідомо неправдивих показань свідка, завідомо неправильного перекладу, фальшивості письмових, речових чи електронних доказів, що потягли за собою ухвалення незаконного рішення у цій справі;
3) скасування судового рішення, яке стало підставою для ухвалення судового рішення, що підлягає перегляду.
Зміст заяви ПП ІК Плутос б/н від 01.02.2024 (вх. № 7/24 від 01.02.2024) свідчить про те, що підставою для перегляду рішення Господарського суду Київської області від 30.11.2022 за нововиявленими обставинами заявник визначає істотні для справи обставини, що не були встановлені судом, що підпадає під норму пункту 1 частини першої статті 320 ГПК України.
Пунктом 1 частини першої статті 321 ГПК України визначено, що заяву про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами з підстави, визначеної пунктом 1 частини другої статті 320 цього Кодексу, може бути подано учасниками справи протягом тридцяти днів з дня, коли особа дізналася або могла дізнатися про існування обставин, що стали підставою для перегляду судового рішення.
Відповідно до частини першої статті 322 ГПК України заяви про перегляд судових рішень за нововиявленими або виключними обставинами за формою і змістом повинні відповідати вимогам цього Кодексу щодо оформлення позовних заяв до суду першої інстанції.
Згідно з пунктом 5 частини другої статті 322 ГПК України у заяві про перегляд судових рішень за нововиявленими або виключними обставинами зазначаються нововиявлені або виключні обставини, якими обґрунтовується вимога про перегляд судового рішення, і дата їх відкриття або встановлення.
Пунктом 6 частини третьої статті 322 ГПК України передбачено також, що у разі пропуску строку на подання заяви до заяви додається клопотання про його поновлення.
Дослідивши зміст заяви ПП ІК Плутос, суд установив, що заявник не зазначив, дату відкриття чи встановлення нововиявлених обставин, що не дозволяє суду перевірити дотримання заявником строків на звернення із заявою про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами.
Окрім того, відповідно до частини третьої статті 322 Господарського процесуального кодексу України до заяви про перегляд судових рішень за нововиявленими або виключними обставинами додаються, зокрема, документи, що підтверджують надсилання іншим учасникам справи копій заяви та доданих до неї документів з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу (пункт 1) та документ про сплату судового збору (пункт 2).
Проте, як встановлено судом, до заяви не долучено доказів, що підтверджують надсилання відповідачу - Товариству з обмеженою відповідальністю "Авангард СВМ Сервіс" копії заяви про перегляд рішення у зв`язку з нововиявленими обставинами з доданими до неї документами.
Також суд звертає увагу, що відповідно до пункту 2 частини третьої статті 322 ГПК України до заяви додається документ про сплату судового збору.
Звертаючись до суду із заявою про перегляд рішення за нововиявленими обставинами, ПП ІК Плутос не додало до заяви доказу, який підтверджує сплату судового збору.
За приписами частини другої статті 123 ГПК України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Відповідно до підпункту 4 пункту 2 частини другої статті 4 Закону України Про судовий збір за подання до господарського суду заяви про перегляд судового рішення у зв`язку з нововиявленими обставинами ставка судового збору встановлена в розмірі 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви.
Таким чином, за подання до господарського суду заяви про перегляд у цій справі судового рішення у зв`язку з нововиявленими обставинами заявник повинен сплатити судовий збір у розмірі 3 721,50 грн (150 % х 2 481,00 грн), докази чого надати суду.
Суд зауважує, що статтею 9 Закону України «Про судовий збір» передбачено сплату судового збору за місцем розгляду справи із зарахуванням його до спеціального фонду державного бюджету України. Суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.
Зважаючи на те, що заява ПП ІК Плутос про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 322 ГПК України, суд дійшов висновку про застосування правил статті 174 цього Кодексу та залишення заяви без руху.
Способами усунення недоліків заяви ПП ІК Плутос б/н від 01.02.2024 (вх. № 7/24 від 01.02.2024) про перегляд рішення у зв`язку з нововиявленими обставинами є:
- реєстрація ПП ІК Плутос електронного кабінету в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі) та надання суду відомостей про наявність електронного кабінету;
- подання до суду письмових пояснень із зазначенням дати відкриття або встановлення нововиявлених обставин, а у разі пропуску строку на подання заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами клопотання про його поновлення в порядку статті 119 ГПК України;
- подання суду доказів надіслання відповідачу копії заяви про перегляд рішення у зв`язку із нововиявленими обставинами та доданих до неї документів;
- подання до суду документа, який підтверджує сплату судового збору у встановленому законом порядку в розмірі 3 721,50,00 грн;
- подання до суду документів, що підтверджують надсилання (опис вкладення у цінний лист та фіскальний чек) відповідачеві документів та/або пояснень, складених на усунення недоліків заяви.
Керуючись статтями 174, 234, 322, 323 Господарського процесуального кодексу України, суд
постановив:
1. Залишити без руху заяву Приватного підприємства Інвестиційна компанія Плутос б/н від 01.02.2024 (вх. № 7/24 від 01.02.2024) про перегляд рішення у зв`язку з нововиявленими обставинами у справі № 911/1533/22.
2. Встановити Приватному підприємству Інвестиційна компанія Плутос строк для усунення вказаних в ухвалі недоліків - десять днів з дня вручення цієї ухвали.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Ухвалу підписано - 06.02.2024.
Суддя О.О. Христенко
Суд | Господарський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 06.02.2024 |
Оприлюднено | 08.02.2024 |
Номер документу | 116794325 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань оренди |
Господарське
Господарський суд Київської області
Христенко О.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні