ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"30" січня 2024 р. м. Київ Справа № 911/3367/23
Господарський суд Київської області у складі судді Д.Г.Зайця, за участю секретаря судового засідання Д.С.Бабяка, розглянувши матеріали справи
за позовом Акціонерного товариства «Райффайзен Банк», м. Київ
до 1) Товариства з обмеженою відповідальністю «ЕКО ФАНЖИ», Київська обл., с. Рачки
2) ОСОБА_1 , м. Київ
про стягнення заборгованості
представники:
від позивача Божонок Т.В.
від відповідача 1 не з`явився
від відповідача 2 не з`явився
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
До Господарського суду Київської області надійшла позовна заява Акціонерного товариства «Райффайзен Банк» №114/5-284393 від 24.10.2023 року (вх. №2842/23 від 07.11.2023) (далі позивач) до Товариства з обмеженою відповідальністю «ЕКО ФАНЖИ» (далі відповідач 1) та ОСОБА_1 (далі відповідач 2) про солідарне стягнення заборгованості за Кредитним договором №011/80460/01277417 від 08.11.2021 року у сумі 1393067,47 грн., з яких 1337648,17 грн. за кредитом та 55419,30 грн. за відсотками.
Ухвалою суду від 10.11.2023 року позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі №911/3367/23 за правилами загального позовного провадження. Підготовче засідання призначено на 05.12.2023 року.
Відповідачі, належним чином повідомлені про час та місце розгляду справи, у судове засідання 05.12.2023 року не з`явилися, про причини неявки суд не повідомили, відзиви на позов не надали.
Ухвалою суду від 05.12.2023 року продовжено строк підготовчого провадження у справі №911/3367/23 на тридцять днів та відкладено підготовче засідання на 16.01.2024 року.
До суду від позивача надійшла заява б/н від 11.01.2024 року (вх. №321/24 від 11.01.2024) про відкладення підготовчого засідання.
Відповідачі, належним чином повідомлені про час та місце розгляду справи, у судове засідання 16.01.2024 року не з`явилися, про причини неявки суд не повідомили, відзиви на позов не надали.
Ухвалою суду від 16.01.2024 року закрито підготовче провадження у справі №911/3367/23 та призначено розгляд справи по суті на 30.01.2024 року.
Відповідач, належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи, у судове засідання 30.01.2024 року не з`явився, про причини неявки суд не повідомив.
Представник позивача у судовому засіданні 30.01.2024 року позовні вимоги підтримав та просив суд позов задовольнити повністю.
Судом враховано, що ухвали суду направлялись відповідачам до їх електронних кабінетів, що підтверджується довідками про доставку електронного листа, які долучені до матеріалів справи.
Крім того, ухвали суду у справі офіційно оприлюднено у Єдиному державному реєстрі судових рішень - www.reyestr.court.gov.ua. Інформацію про розгляд справи №911/3367/23 оприлюдено на сайті «Судова влада України».
Відповідно до ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод від 04.11.1950, яка ратифікована Україною 17.07.1997, кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків цивільного характеру.
Беручи до уваги викладене, суд вважає, що відповідачі належним чином та завчасно повідомлялись про розгляд справи, а також, керуючись ст. 42 Господарського процесуального кодексу України, яка зобов`язує учасників справи сприяти своєчасному, всебічному, повному та об`єктивному встановленню всіх обставин справи та надавати суду повні і достовірні пояснення з питань, які ставляться судом, суд дійшов висновку про вчинення усіх необхідних дій щодо повідомлення відповідача про розгляд справи та про достатність у матеріалах справи документальних доказів для вирішення спору по суті за відсутності повноважних представників відповідачів.
Згідно ч. 2 ст. 178 Господарського процесуального кодексу України, у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.
Враховуючи достатність в матеріалах справи доказів для повного, всебічного та об`єктивного розгляду спору по суті у судовому засіданні 30.01.2024 року, відповідно до ч. 1 ст. 240 Господарського процесуального кодексу України, судом оголошено вступну та резолютивну частини рішення.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши наявні в матеріалах справи докази, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні дані, на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд
ВСТАНОВИВ:
Між Акціонерним товариством «Раи?ффаи?зен Банк» (за договором кредитор) та Товариством з обмеженою відповідальністю «ЕКО ФАНЖИ» (за договором позичальник) 08.11.2021 року укладено Кредитний договір №011/80460/01277417 (далі Кредитний договір), згідно п.п. 1.1, 1.3 якого, кредитор зобов`язується надати Позичальнику кредитні кошти (надалі - Кредит) в формі невідновлювальної кредитної лінії з лімітом кредитування в сумі 1400000,00 грн. (надалі - Ліміт), а Позичальник зобов`язується використати Кредит за цільовим призначенням, повернути Кредитору суму Кредиту, сплатити Проценти та комісії, а також, виконати інші зобов`язання, визначені Договором. Кінцевий термін погашення Кредиту - 08.11.2023, або інша дата, визначено відповідно до пункту 5.4 або статті 8 Договору (останній день строку користування Кредитом, до закінчення якого Позичальник зобов`язаний здійснити Погашення заборгованості за Договором в повному обсязі)
Протягом строку фактичного користування Кредитом до Кінцевого терміну погашення Кредиту, визначеного пунктом 1.3. Договору включно Позичальник зобов`язаний щомісяця сплачувати Кредитору Проценти, суми яких розраховується на основі фіксованої процентної ставки в розмірі 14% річних. Розмір процентної ставки може змінюватися в порядку та випадках, передбачених цим Договором. У випадку неповернення Кредиту в Кінцевий термін погашення Кредиту, Позичальник зобов`язаний сплатити Кредитору Проценти, що розраховуються на основі процентної ставки в розмірі 14% річних та нараховуються на залишок фактичної заборгованості за Кредитом (в т.ч. простроченої) з дня, наступного за Кінцевим терміном погашення Кредиту до дня фактичного погашення Кредиту. Нарахування Процентів здійснюється виходячи із фактичної кількості днів у місяці та році. Проценти нараховуються щоденно на залишок фактичної заборгованості за Кредитом/простроченої заборгованості за Договором протягом всього строку користування Кредитом/наявності простроченої заборгованості. При розрахунку Процентів враховується день надання Кредиту (траншу) та не враховується день погашення Кредиту/простроченої заборгованості в повному обсязі (п.п. 2,1, 2.2, 2.3 Кредитного договору).
Згідно п. 3.1 Кредитного договору, на підставі письмової заяви Позичальника про надання Кредиту (траншу). Кредитор зобов`язується в межах Ліміту надати Кредит (транш) шляхом безготівкового перерахування кредитних коштів з позичкового рахунку на поточний рахунок Позичальника, відкритий у Кредитора, для подальшого використання згідно з цільовим призначенням.
Виконання зобов`язань Позичальника, що виникають (у т.ч. виникнуть у майбутньому) за Договором, забезпечується порукою відповідно до договору поруки, який повинен бути укладений одразу ж після укладення Договору, але до дня надання Кредиту за Договором між Кредитором і Поручителем ОСОБА_2 , НОМЕР_1 . Поручитель солідарно відповідає за виконання зобов`язань Позичальника, що виникли або виникнуть у майбутньому на підставі Договору (п. 4.1 Кредитного договору).
Відповідно до п.п. 5.2, 5.3 Кредитного договору, протягом визначеного Графіком періоду Позичальник зобов`язаний привести розмір заборгованості за Кредитом у відповідність до розміру, що не перевищує Ліміт, встановлений Графіком на відповідний період. Для цього Позичальник здійснює погашення заборгованості зо Кредитом у розмірі, що визначається як різниця між фактичною сумою заборгованості за Кредитом та Лімітом, встановленим на наступний період, не пізніше дня закінчення дії поточного періоду. Якщо останній день періоду не є Банківським днем. Позичальник зобов`язаний здійснити погашення заборгованості за Кредитом не пізніше останнього Банківського дня, що передує останньому дню періоду. Позичальник зобов`язаний здійснювати сплату Процентів у валюті Кредиту щомісячно, кожного 07 числа (надалі - Дата платежу) та при погашенні заборгованості за Кредитом в повному обсязі, відповідно до умов Договору, за такі періоди: в першому місяці користування Кредитом - за період з дня надання Кредиту (траншу) по календарний день, що передує Даті платежу поточного місяця; в наступних місяцях користування Кредитом - за період з Дати платежу попереднього календарного місяця (включно) по календарний день, що передує Даті платежу поточного місяця; в останній місяць користування Кредитом - за період з Дати платежу попереднього календарного місяця (включно) по календарний день, що передує Кінцевому терміну погашення Кредиту; у разі нездійснення погашення Кредиту в Кінцевий термін погашення Кредиту - за період з дати Кінцевого терміну погашення Кредиту (включно) по календарний день, що передує дню фактичного погашення заборгованості за Договором в повному обсязі.
Відповідно до п. 8.1 Кредитного договору, у разі настання обставин дефолту (невиконання або неналежного виконання Позичальником своїх зобов`язань за Договором та/або Договорами забезпечення, а також інші обставини які, на думку кредитора, свідчать, що зобов`язання Позичальником за договором не будуть виконані, Кредитор має безумовне паво на власний розсуд без необхідності укладання будь-яких додаткових угод/договорів про зміни, вимагати дострокового повного/часткового погашення заборгованості.
У п. 12.1. Кредитного договору сторони погодили, що Договір вступає в силу з моменту його підписання Сторонами і скріплення печатками Сторін та діє до повного виконання ними прийнятих зобов`язань за Договором.
20.12.2022 року між Акціонерним товариством «Раи?ффаи?зен Банк» (за договором кредитор) та Товариством з обмеженою відповідальністю «ЕКО ФАНЖИ» (за договором позичальник) укладено Додаткову угоду №1, згідно умов якої, сторони вирішили пункт 1.3. Статті 1 «ПРЕДМЕТ ДОГОВОРУ» викласти в наступній редакції: 1.3. Кінцевий термін погашення Кредиту - « 08» лютого 2024 р., або інша дата, визначена відповідно до пункту 5.4 або статті 8 Договору (останній день строку користування Кредитом, до закінчення якого Позичальник зобов`язаний здійснити остаточне погашення будь-якої заборгованості за Договором).
Також, сторони дійшли згоди врегулювати заборгованість Позичальника за Договором, строк сплати якої настав, у такому порядку: 2.1. Станом на дату укладення цієї Додаткової угоди фактична заборгованість Позичальника за Договором по сплаті суми Кредиту становить 1381565,64 грн. (надалі - Фактична заборгованість за сумою Кредиту). 2.2. Станом на дату укладення цієї Додаткової угоди заборгованість Позичальника за Договором, строк сплати якої настав, складає 347648,17 грн. (надалі - Заборгованість), у тому числі: 331565,64 грн. -заборгованість з погашення суми Кредиту та 16082,53 грн. - заборгованість з погашення процентів (надалі - Заборгованість за процентами). 2.3. На підставі цієї Додаткової угоди, з дати застосування змін, фактична заборгованість за сумою Кредиту збільшується на суму заборгованості за процентами, при цьому, за згодою Сторін відбувається зміна строку погашення заборгованості. Таке збільшення не супроводжується видачею кредитних коштів Позичальнику. 2.4. Позичальник зобов`язується здійснити погашення Заборгованості у майбутньому у складі платежів відповідно до Графіка зниження Ліміту, що є додатком №1 до цієї Додаткової угоди. Сторони домовились викласти Графік зниження Ліміту у новій редакції згідно з Додатком №1 до цієї Додаткової угоди.
З метою забезпечення виконання зобов`язань за Кредитним договором 08.11.2021 року між AT «Райффайзен Банк» (за договором кредитор) та громадянином України ОСОБА_1 (за договором - поручитель) укладено Договір поруки №011/80460/01277417/П (далі Договір поруки), відповідно до умов якого, поручитель зобов`язується відповідати перед кредитором солідарно з позичальником за виконання забезпечених зобов`язань у тому числі, що виникнуть у майбутньому, які випливають з умов Основного договору. Відповідно до п. 2.1 Договору поруки, Сторони визначили, що у випадку повного або часткового невиконання (неналежного виконання) Позичальником всіх або окремих Забезпечених зобов`язань, кредитор набуває право вимагати від поручителя виконання ним, як солідарним боржником забезпечених зобов`язань та сплати заборгованості за забезпеченими зобов`язаннями, а Поручитель - зобов`язаний виконати вимоги кредитора щодо виконання забезпечених зобов`язань та сплатити заборгованість за забезпеченими зобов`язаннями сторін за цим Договором.
Згідно п. 2.2. Договору поруки, Поручитель зобов`язався здійснювати виконання Забезпечених зобов`язань протягом 10 (десяти) календарних днів з дати відправлення Кредитором відповідної Вимоги та в обсязі, зазначеному в такій Вимозі. Вимога кредитора є єдиним та достатнім доказом настання підстав для виконання поручителем забезпечених зобов`язань в розмірі, визначеному кредитором у вимозі.
Договір вступає в силу з моменту його підписання Сторонами та скріплення печаткою Кредитора. Строк поруки, що встановлена договором за кожним забезпеченим зобов`язанням становить п`ять років від дня закінчення строку/настання терміну виконання відповідного забезпеченого зобов`язання. Порука для відповідного Забезпеченого зобов`язання не припиняється після закінчення цього строку, у разі, якщо Кредитор у межах цього строку пред`явив вимогу до Поручителя (п.п. 6.1. 6.2. Договору поруки).
На виконання умов Кредитного договору, позивачем на підставі письмових заяв відповідача-1 від 08.11.2021 року, 12.11.2021 року, 22.11.2021 року, 24.11.2021 року надано Товариству з обмеженою відповідальністю «ЕКО ФАНЖИ» кредит в сумі 1400000,00 грн., що підтверджується доданою до позовної заяви випискою по рахунку станом на 26.05.2023 року.
Викладені обставини свідчать про те, що кредитор виконав свої зобов`язання за Кредитним договором у повному обсязі, надавши позичальнику кредит, згідно з умовами кредитної угоди.
16.06.2023 позивач надіслав на адресу відповідача-1 та відповідача-2 вимогу №114/5-К-310079 від 06.06.2023 та №114/5-К-310080 від 06.06.2023 (докази надіслання додано до матеріалів справи) про виконання грошових зобов`язань за Кредитним договором, відповідно до якої, заборгованість позичальника перед банком станом на 26.05.2023 складає 285670,96 грн., з яких: 240000,00 грн. - прострочена заборгованість за кредитом; 45670,96 грн. - прострочена заборгованість за відсотками, тому, банк вимагав у будь-якому разі не пізніше 15 календарних днів з дати отримання цієї вимоги здійснити дострокове погашення Кредитного договору у повному обсязі разом зі сплатою процентів, а саме, у сумі 1393067,47 грн.
Доказів надання відповіді на вимоги або погашення заборгованості суду не надано.
Позивач, посилаючись на невиконання відповідачами взятих на себе зобов`язань, звернувся з позовом до суду, в якому просить суд стягнути солідарно з відповідачів заборгованість, яка станом на 26.05.2023 складає 1393067,47 грн.
Згідно ст.ст. 11, 509 Цивільного кодексу України (далі - ЦК України) зобов`язання виникають зокрема з договорів. Аналогічні положення встановлені і в статтях 173-175 Господарського кодексу України (далі - ГК України): господарські зобов`язання можуть виникати, зокрема з господарського договору та інших угод, передбачених законом, а також угод, не передбачених законом, але таких, які йому не суперечать (ст. 174 ГК України).
Відповідно до ч. 7 ст. 179 ГК України, господарські договори укладаються за правилами, встановленими Цивільним кодексом України з урахуванням особливостей, передбачених цим кодексом.
Згідно ст. 626 ЦК України, договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків.
Положеннями статей 627, 628 ЦК України визначено, що відповідно до статті 6 цього Кодексу сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості. Зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов`язковими відповідно до актів цивільного законодавства.
Статтею 629 ЦК України встановлено, що договір є обов`язковим для виконання сторонами.
Згідно ст. 1054 ЦК України, за кредитним договором банк або інша фінансова установа (кредитодавець) зобов`язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірі та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов`язується повернути кредит та сплатити проценти. До відносин за кредитним договором застосовуються положення параграфа 1 цієї глави, якщо інше не встановлено цим параграфом і не випливає із суті кредитного договору.
У відповідності до ст. 1049 ЦК України, позичальник зобов`язаний повернути позикодавцеві позику (грошові кошти у такій самій сумі або речі, визначені родовими ознаками, у такій самій кількості, такого самого роду та такої самої якості, що були передані йому позикодавцем) у строк та в порядку, що встановлені договором. Якщо договором не встановлений строк повернення позики або цей строк визначений моментом пред`явлення вимоги, позика має бути повернена позичальником протягом тридцяти днів від дня пред`явлення позикодавцем вимоги про це, якщо інше не встановлено договором.
Позика вважається повернутою в момент передання позикодавцеві речей, визначених родовими ознаками, або зарахування грошової суми, що позичалася, на його банківський рахунок.
Відповідно до ст. 1048 ЦК України, позикодавець має право на одержання від позичальника процентів від суми позики, якщо інше не встановлено договором або законом. Розмір і порядок одержання процентів встановлюються договором. Якщо договором не встановлений розмір процентів, їх розмір визначається на рівні облікової ставки Національного банку України. У разі відсутності іншої домовленості сторін проценти виплачуються щомісяця до дня повернення позики.
Згідно ч. 1 ст. 1050 ЦК України, якщо позичальник своєчасно не повернув суму позики, він зобов`язаний сплатити грошову суму відповідно до статті 625 цього Кодексу. Якщо договором встановлений обов`язок позичальника повернути позику частинами (з розстроченням), то в разі прострочення повернення чергової частини позикодавець має право вимагати дострокового повернення частини позики, що залишилася, та сплати процентів, належних йому відповідно до статті 1048 цього Кодексу (ч. 2 ст. 1050 ЦК України).
Частиною 2 ст. 1056-1 ЦК України встановлено, що розмір процентів, тип процентної ставки (фіксована або змінювана) та порядок їх сплати за кредитним договором визначаються в договорі залежно від кредитного ризику, наданого забезпечення, попиту і пропозицій, які склалися на кредитному ринку, строку користування кредитом, розміру облікової ставки та інших факторів на дату укладення договору.
У відповідності до ст. 526 ЦК України, зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Згідно ст. 525 ЦК України, одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом. Частиною першою статті 530 ЦК України також встановлено, якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Відповідно до ст. 546 ЦК України, виконання зобов`язання може забезпечуватися неустойкою, порукою, гарантією, заставою, притриманням, завдатком. Договором або законом можуть бути встановлені інші види забезпечення виконання зобов`язання.
Статтею 553 ЦК України визначено, що за договором поруки поручитель поручається перед кредитором боржника за виконання ним свого обов`язку. Поручитель відповідає перед кредитором за порушення зобов`язання боржником. Порукою може забезпечуватися виконання зобов`язання частково або у повному обсязі. Поручителем може бути одна особа або кілька осіб.
У разі порушення боржником зобов`язання забезпеченого порукою, боржник і поручитель відповідають перед кредитором як солідарні боржники, якщо договором поруки не встановлено додаткову (субсидіарну) відповідальність поручителя.
Поручитель відповідає перед кредитором у тому ж обсязі, що і боржник, включаючи сплату основного боргу, процентів, неустойки, відшкодування збитків, якщо інше не встановлено договором поруки.
Стаття 554 ЦК України встановлює, що у разі порушення боржником зобов`язання, забезпеченого порукою, боржник і поручитель відповідають перед кредитором як солідарні боржники, якщо договором поруки не встановлено додаткову (субсидіарну) відповідальність поручителя. Поручитель відповідає перед кредитором у тому ж обсязі, що і боржник, включаючи сплату основного боргу, процентів, неустойки, відшкодування збитків, якщо інше не встановлено договором поруки. Особи, які спільно дали поруку, відповідають перед кредитором солідарно, якщо інше не встановлено договором поруки.
Згідно ст. 193 ГК України, кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов`язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу.
Крім того, згідно ст. 599 ЦК України та ст. 202 ГК України, господарське зобов`язання припиняється, зокрема, виконанням, проведеним належним чином.
Статтями 610, 612 ЦК України встановлено, що порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання). Боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов`язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.
З наданого позивачем детального розрахунку заборгованості за Кредитним договором, перевіреного судом, вбачається, що сума неповернутих відповідачем 1 кредитних коштів становить 1337648,17 грн., у тому числі, прострочена заборгованість - 240000,00 грн., прострочена сума відсотків за користування кредитом - 55419,30 грн., у т.ч. прострочена заборгованість за відсотками - 45670,96 грн.
Статтею 13 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених цим Кодексом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом.
Як визначено ст. 73 Господарського процесуального кодексу України, доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Відповідно до ст. 74 Господарського процесуального кодексу України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.
Суд зазначає, що предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.
Обов`язок із доказування слід розуміти як закріплену в процесуальному та матеріальному законодавстві міру належної поведінки особи, що бере участь у судовому процесі із збирання та надання доказів для підтвердження свого суб`єктивного права.
Слід також зауважити, що згідно ст. 74 Господарського процесуального кодексу України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи.
Відповідно до ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також вірогідність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.
Зважаючи на встановлені факти та вимоги вищезазначених норм, а також, враховуючи те, що відповідачі в установленому Господарським процесуальним кодексом України порядку обставини, викладені позивачем, не спростували доказів повернення кредиту, сплати процентів за користування кредитом не надали, суд дійшов висновку, що позовні вимоги Акціонерного товариства "Райффайзен Банк" підтверджуються наявними у матеріалах справи доказами та підлягають задоволенню.
Таким чином, позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі.
Відповідно до положень абз. 3 п. 4.1. Постанови Пленуму ВГСУ від 21.02.2013 року за №7 «Про деякі питання практики застосування розділу VI Господарського процесуального кодексу України», якщо позов майнового характеру задоволено солідарно за рахунок двох і більше відповідачів, судові витрати також розподіляються між відповідачами порівну. Солідарне стягнення суми судових витрат законом не передбачено.
Таким чином, судові витрати зі сплати судового збору, понесені позивачем, підлягають відшкодуванню за рахунок відповідачів у розмірі 10448,00 грн. з кожного.
Керуючись ст. 124 Конституції України, ст. ст. 123, 129, 233, 236 240 Господарського процесуального кодексу України, суд
ВИРІШИВ:
1. Позовні вимоги Акціонерного товариства «Райффайзен Банк» до Товариства з обмеженою відповідальністю «ЕКО ФАНЖИ» та ОСОБА_1 про солідарне стягнення заборгованості задовольнити повністю.
2. Стягнути солідарно з Товариства з обмеженою відповідальністю «ЕКО ФАНЖИ» (09308, Київська область. Володарський район, с. Рачки, вул. Квітнева, буд. 53, код ЄДРПОУ 39638184) та ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ) на користь Акціонерного товариства «Райффайзен Банк» (01011, м. Київ, вулиця Генерала Алмазова, буд. 4а, код ЄДРПОУ 14305909) 1337648 (один мільйон триста тридцять сім тисяч шістсот сорок вісім) грн. 17 коп. заборгованість за кредитом, 55419 (п`ятдесят п`ять тисяч чотириста дев`ятнадцять) грн. 30 коп. заборгованості за відсотками.
3. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «ЕКО ФАНЖИ» (09308, Київська область, Володарський район, с. Рачки, вул. Квітнева, буд. 53, код ЄДРПОУ 39638184) на користь Акціонерного товариства «Райффайзен Банк» (01011, м. Київ, вулиця Генерала Алмазова, буд. 4а, код ЄДРПОУ 14305909) 10448 (десять тисяч чотириста сорок вісім) грн. 00 коп. витрат по сплаті судового збору.
4. Стягнути з ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ) на користь Акціонерного товариства «Райффайзен Банк» (01011, м. Київ, вулиця Генерала Алмазова, буд. 4а, код ЄДРПОУ 14305909) 10448 (десять тисяч чотириста сорок вісім) грн. 00 коп. витрат по сплаті судового збору.
5. Видати накази після набрання рішенням законної сили.
Рішення набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 241 Господарського процесуального кодексу України та може бути оскаржено в апеляційному порядку протягом 20 днів з дня складення повного тексту рішення шляхом подання апеляційної скарги до Північного апеляційного господарського суду відповідно до ст.ст. 256, 257 Господарського процесуального кодексу України з врахуванням п. 17.5 Розділу ХІ Перехідних положень Господарського процесуального кодексу України.
Повний текст рішення складено 06.02.2024 року.
Суддя Д.Г. Заєць
Суд | Господарський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 30.01.2024 |
Оприлюднено | 08.02.2024 |
Номер документу | 116794428 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань банківської діяльності кредитування |
Господарське
Господарський суд Київської області
Заєць Д.Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні