ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про відкриття провадження у справі
29.01.2024 р. Справа № 914/60/24
Суддя Господарського суду Львівської області Петрашко М.М., розглянувши матеріали позовної заяви
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Антарес Інвест М"
до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю "АГРО-ВАМ"
про розірвання договору та стягнення збитків в розмірі 213120,00 грн
ВСТАНОВИВ
На розгляд Господарського суду Львівської області надійшла позовна заява за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Антарес Інвест М" до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю "АГРО-ВАМ" про розірвання договору та стягнення 213120,00 грн. Зокрема позивач у позовній заяві просить:
- розірвати договір про надання послуг №06/03-1 від 06.03.2023, укладений між Товариством з обмеженою відповідальністю "АГРО-ВАМ" та Товариством з обмеженою відповідальністю "Антарес Інвест М";
- стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "АГРО-ВАМ" на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Антарес Інвест М" суму завданих збитків у розмірі 213120,00 грн, у тому числі сплачені за надання послуг кошти - 24540,00 грн та вартість неповернутого товару (гороху) у кількості 17,960 т - 188580,00 грн.
Ухвалою суду від 08.01.2024 позовну заяву було залишено без руху та встановлено позивачу десятиденний строк з дня вручення цієї ухвали для виправлення допущених недоліків, які вказані в ухвалі суду у даній справі.
Позивачем на виконання вимог ухвали суду від 08.01.2024 подано заяву (вх.№2142/24) про усунення недоліків. Розглянувши подані матеріали та усунуті недоліки, суд дійшов висновку про відсутність підстав для повернення позовної заяви.
Крім того як вбачається із прохальної частини позовної заяви, позивач просить розглянути справу за правилами спрощеного позовного провадження.
Відповідно до частини 3 статті 12 Господарського процесуального кодексу України, спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.
Згідно із частиною 5 статті 12 Господарського процесуального кодексу України, для цілей цього Кодексу малозначними справами є:
1) справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб;
2) справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Як вказано у частині 7 статті 12 Господарського процесуального кодексу України, для цілей цього Кодексу розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб вираховується станом на 1 січня календарного року, в якому подається відповідна заява або скарга, вчиняється процесуальна дія чи ухвалюється судове рішення.
Частиною 1 статті 163 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що ціна позову визначається:
1) у позовах про стягнення грошових коштів - сумою, яка стягується, або сумою, оспорюваною за виконавчим чи іншим документом, за яким стягнення провадиться у безспірному (безакцептному) порядку;
2) у позовах про визнання права власності на майно або його витребування - вартістю майна;
3) у позовах, які складаються з кількох самостійних вимог, - загальною сумою всіх вимог.
Частинами 1 та 2 статті 247 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи. У порядку спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка інша справа, віднесена до юрисдикції господарського суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.
Однак при цьому, відповідно до частини 3 статті 247 Господарського процесуального кодексу України, при вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує:
1) ціну позову;
2) значення справи для сторін;
3) обраний позивачем спосіб захисту;
4) категорію та складність справи;
5) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо;
6) кількість сторін та інших учасників справи;
7) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес;
8) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Згідно із статтею 249 Господарського процесуального кодексу України, клопотання позивача про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження подається у письмовій формі одночасно з поданням позовної заяви або може міститися у ній. Таке клопотання має стосуватися розгляду в порядку спрощеного позовного провадження всієї справи і не може стосуватися лише певної частини позовних вимог, інакше суд не приймає його до розгляду, про що зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі.
Частинами 1 та 2 статті 250 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що питання про розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі. У випадку, передбаченому частиною другою статті 247 цього Кодексу, за наслідками розгляду відповідного клопотання позивача суд з урахуванням конкретних обставин справи може:
1) задовольнити клопотання та визначити строк відповідачу для подання заяви із запереченнями щодо розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження або
2) відмовити в задоволенні клопотання та розглянути справу за правилами загального позовного провадження.
Таким чином враховуючи те, що позивачем заявлено позовні вимоги про розірвання договору та стягнення збитків, беручи до уваги обраний позивачем спосіб захисту, категорію та складність справи, суд дійшов висновку відмовити у задоволенні клопотання позивача про розгляд даної справи за правилами спрощеного позовного провадження та розглянути її за правилами загального позовного провадження.
Керуючись статтями 12, 20, 42, 162, 163, 164, 176, 178, 181, 234, 247 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ
1. Прийняти справу до розгляду та відкрити провадження у справі за правилами загального позовного провадження.
2. Підготовче засідання призначити на 27.02.24 на 11:30 год у приміщенні Господарського суду Львівської області за адресою: 79014, місто Львів, вулиця Личаківська, 128, 2-ий поверх, зал судових засідань №7.
3. Явку представників сторін в судове засідання визнати обов`язковою.
4. Встановити відповідачу строк у 15 календарних днів з дня отримання цієї ухвали для подання відзиву на позов. Копія відзиву та доданих до нього документів іншим учасникам справи повинна бути надіслана (надана) одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду. Роз`яснити, що в разі ненадання відповідачем у встановлений судом строк без поважних причин відзиву, суд вирішує справу за наявними матеріалами.
5. Встановити позивачу строк у 5 календарних днів з дня отримання відзиву на позов для подання відповіді на відзив. Копія відповіді на відзив та доданих до неї документів іншим учасникам справи повинна бути надіслана (надана) одночасно з надісланням (наданням) відповіді на відзив до суду.
6. Встановити відповідачу строк у 5 календарних днів з дня отримання відповіді на відзив для подання заперечення. Копія заперечення та доданих до нього документів іншим учасникам справи повинна бути надіслана (надана) одночасно з надісланням (наданням) запереченням до суду.
Ухвала набирає законної сили відповідно до статті 235 Господарського процесуального кодексу України.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи на сторінці Господарського суду Львівської області на офіційному вебпорталі судової влади України в мережі інтернет, а саме: https://lv.arbitr.gov.ua/sud5015/ .
Згідно із частиною 6 статті 6 Господарського процесуального кодексу України, адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, зареєстровані за законодавством України як юридичні особи, їх територіальні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи, зареєстровані за законодавством України, реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку.
Суддя Петрашко М.М.
Суд | Господарський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 29.01.2024 |
Оприлюднено | 08.02.2024 |
Номер документу | 116794578 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань надання послуг |
Господарське
Господарський суд Львівської області
Петрашко М.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні