Справа № 740/7480/23
Провадження № 2/740/244/24
Р І Ш Е Н Н Я
з а о ч н е
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
06 лютого 2024 року м. Ніжин
Ніжинський міськрайонний суд Чернігівської області в складі: головуючої судді Гагаріної Т.О., з участю секретаря Філоненко О.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Ніжині справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю Побутовий комбінат «Силует»</a>, третя особа без самостійних вимог на стороні позивача ОСОБА_2 , треті особи без самостійних вимог на стороні відповідача: Бахмацька районна нотаріальна контора, Ніжинський відділ державної виконавчої служби у Ніжинському районі Чернігівської області східного міжрегіонального управління міністерства юстиції, про зняття заборони відчуження з нерухомого майна, -
встановив:
позивач звернулася до суду з позовом про скасування та виключення з Єдиного реєстру заборон відчуження нерухомого майна заборони, зареєстрованої Ніжинською міською державною нотаріальною конторою 01 вересня 2006 року за №3676989, з житлового будинку АДРЕСА_1 , підстава обтяження: не вказано, б/н, склад: ціле, стан: добудоване, статус: жиле; власник: ОСОБА_1 , архівний номер: 1910256CHERNIGOV9, архівна дата 19.01.2000, дата виникнення 05.12.1979, № реєстра: 238-19, внутр. №8F01303422F1532В5442.
Позов мотивувала тим, що на підставі договору про надання в безстрокове користування земельної ділянки для будівництва індивідуального житлового будинку на праві особистої власності від 10.04.1975 їй та її чоловіку ОСОБА_2 в рівних частках належить житловий будинок, який розташований за адресою: АДРЕСА_1 .
Під час реєстрації в реєстраційній службі правовстановлюючого документу на вказаний житловий будинок, а саме дублікату № 97 від 14.05.2020, вона дізналась, що на будинок накладено обтяження, зареєстроване 01.09.2006 за № 3676989 Ніжинською міською державною нотаріальною конторою. Арешт на будинок накладений в зв`язку з отримання нею позики 19.10.1983 від Ніжинського міськпобуткомбінату, правонаступником якого є ТОВ ПК «Силует», в якому вона працювала у період з 17.06.1975 по 01.11.1981.
21.08.1979 їй було видано позику для будівництва спірного житлового будинку. Отриману позику вона виплатила, але з незрозумілих причин заборона не була знята.
Згідно архівного витягу з рішення виконавчого комітету Ніжинської міської Ради
народних депутатів від 18.08.1992 №220 «Про ліквідацію управління торгівлі, комбінатів побутового обслуговування та громадського харчування міськвиконкому» правонаступником колишнього міськпобуткомбінату є державне комунальне побутове підприємство «Силует».
Відповідно до архівного витягу з рішення виконавчого комітету Ніжинської міської Ради народних депутатів від 23.10.1996 №290 «Про підприємницьку діяльність держав комунальне побутове підприємство «Силует» перереєстроване в товариство з обмеженою відповідальністю «Побутовий комбінат «Силует», юридична адреса: Чернігівська область, м.Ніжин, вул.Поштова, 2.
На адресу відповідача поштою направлялась заява про надання відомостей про наявність чи відсутність заборгованості по отриманій позиці 21.08.1979 від Ніжинського міськпобуткомбінату, однак вказане поштове відправлення повернулося відправнику без вручення.
У зв`язку з накладеною зобороною на житловий будинок, вона не може вільно розпорядитися спадковим майном.
Позивач у судове засідання не зявилась, у позові просила справу розглянути без її участі.
Відповідач ТОВПобутовий комбінат«Силует» у судове засідання не з`явився, до суду повернулась поштова кореспонденція, надіслана за адресою останнього відомого місця проживання відповідача, на довідці «Про причини повернення (досилання) працівника «Укрпошта» «Адресат відсутній за вказаною адресою».
Третя особа на стороні позивача без самостійних вимог, ОСОБА_2 , у судове засідання не з`явився, до суду повернулась поштова кореспонденція, надіслана за адресою останнього його місцязнаходження, на довідці «Про причини повернення (досилання) працівника «Укрпошта» «Адресат відсутній за вказаною адресою».
Відповідно дооголошення пророзгляд справи,розміщеного наофіційному веб-сайтісудової владиУкраїни, ОСОБА_2 та ТОВ Побутовийкомбінат «Силует» повідомлено про розгляд даної справи у суді.
Таким чином, судом вжиті належні заходи для повідомлення відповідача та третьої особи ОСОБА_2 про розгляд справи та реалізації ними права судового захисту своїх прав та інтересів.
Третя особа на стороні відповідача без самостійних вимог - Ніжинський відділ державної виконавчої служби у Ніжинському районі Чернігівської області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, у судове засідання не з`явилася, надіславши 18.01.2024 заяву про розгляд справи без участі представника.
Від завідувача Бахмацької державної нотаріальної контори Кухта Т.О. до суду надійшла заява 06.12.2023, в якій просить справу розглянути без участі їх представника та прийняти рішення на розсуд суду.
Відповідно до ч.2 ст.247 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Вивчивши та дослідивши матеріали справи, давши оцінку зібраним доказам, суд приходить до наступного висновку.
Частиною 1 ст.15 ЦК України визначено право кожної особи на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання.
Згідно ч.1 ст.3 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.
Відповідно до ч.1 ст.11 ЦПК України суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням фізичних чи юридичних осіб, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених ними вимог і на підставі доказів сторін та інших осіб, які беруть участь у справі.
Судом встановлено, що згідно договору пронадання вбезстрокове користуванняземельної ділянкидля будівництваіндивідуального житловогобудинку направі особистоївласності від10.04.1975 ОСОБА_1 та ОСОБА_2 в рівнихчастках належитьжитловий будинокза адресою: АДРЕСА_1 (а.с.7-8).
З копії трудової книжки ОСОБА_1 вбачається, що остання працювала на Ніжинському міськпобуткомбінаті у період з 17.06.1975 по 01.11.1981 (а.с.6).
21.08.1979 ОСОБА_1 отримала від Ніжинського міськпобуткомбінату позику у сумі 700 рублів строком на 7 років для будівництва житлового будинку за адресою: АДРЕСА_1 , у зв`язку з чим на вказане майно було накладено заборону (а.с.4).
Згідно архівного витягу з рішення виконавчого комітету Ніжинської міської Ради народних депутатів від 18.08.1992 № 220 «Про ліквідацію управління торгівлі, комбінатів побутового обслуговування та громадського харчування міськвиконкому» правонаступником колишнього міськпобуткомбінату с державне комунальне побутове підприємство «Силует» (а.с.12).
Відповідно до архівного витягу з рішення виконавчого комітету Ніжинської міської Ради народних депутатів від 23.10.1996 №290 «Про підприємницьку діяльність держав комунальне побутове підприємство «Силует» перереєстроване в товариство з обмеженою відповідальністю «Побутовий комбінат «Силует», юридична адреса: Чернігівська область, м.Ніжин, вул.Поштова, 2 (а.с.13).
Згідно з нормами ст.386ЦК України держава забезпечує рівний захист прав усіх суб`єктів права власності. Власник, який має підстави передбачати можливість порушення свого права власності іншою особою, може звернутися до суду з вимогою про заборону вчинення нею дій, які можуть порушити його право, або з вимогою про вчинення певних дій для запобігання такому порушенню.
Статтею 1 Першого протоколу до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, ратифікованої Україною 17 липня 1997 року, закріплено принцип непорушності права приватної власності, який означає право особи на безперешкодне користування своїм майном та закріплює право власника володіти, користуватися і розпоряджатися належним йому майном, на власний розсуд вчиняти щодо свого майна будь-які угоди, відповідно до закону за своєю волею, незалежно від волі інших осіб.
Докази на підтвердження інших законних володільців буд. АДРЕСА_1 станом на час розгляду справи відсутні, у зв`язку з чим, наявні підстави для зняття заборони відчуження даного житлового будинку.
Як стверджує позивач і не оспорюється відповідачем, борг ОСОБА_1 сплачено у повному обсязі, тобто підстави, за яких виникло обтяження на спірний будинок, припинили своє існування.
За таких обставин, суд вважає, що позовнівимогиобґрунтованііпідлягають задоволенню, так як зазначеними зобов`язаннями право позивача на володіння належним їй майном порушено і підлягає захисту відповідно до положень ст. 41 Конституції України та відповідно до положень ст. 328,391,598,599,609 ЦК України, шляхом зняття заборони відчуження з об`єкта нерухомого майна - житлового будинку АДРЕСА_1 .
Докази, що спростовують висновки суду, станом на час розгляду справи відсутні.
З огляду на вищезазначене, суд вважає, що позовні вимоги позивача підлягають задоволенню.
Керуючисьст. ст.4, 12, 13, 81, 247, 265, 280-284Цивільного процесуального кодексу України, суд
ухвалив:
позов задовольнити.
Скасувати та виключити з з Єдиного реєстру заборон відчуження нерухомого майна заборони, зареєстрованої Ніжинською міською державною нотаріальною конторою 01 вересня 2006 року за №3676989, з житлового будинку АДРЕСА_1 , підстава обтяження: не вказано, б/н, склад: ціле, стан: добудоване, статус: жиле; власник: ОСОБА_1 , архівний номер: 1910256CHERNIGOV9, архівна дата 19.01.2000, дата виникнення 05.12.1979, № реєстра: 238-19, внутр. №8F01303422F1532В5442.
Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених Цивільним процесуальним кодексом України, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення.У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене в загальному порядку шляхом подачі до Чернігівського апеляційного суду апеляційної скарги на рішення суду протягом тридцяти днів з дати постановлення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення.
Позивач має право оскаржити заочне рішення в загальному порядку шляхом подачі до Чернігівського апеляційного суду апеляційної скарги на рішення суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Позивач: ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 .
Відповідач: Товариство з обмеженою відповідальністю побутовий комбінат «Силует»</a>, код ЄДРПОУ 03058365, Чернігівська область, м.Ніжин, вул.Поштова, 2.
Третя особа без самостійних вимог на стороні позивача ОСОБА_2 , РНОКПП НОМЕР_2 , місце проживання: АДРЕСА_1 .
Треті особи без самостійних вимог на стороні відповідача:
Бахмацька районна нотаріальна контора, код ЄДРПОУ 02901552, Чернігівська область, м.Бахмач, вул.Шевченка, 38.
Ніжинський відділ державної виконавчої служби у Ніжинському районі Чернігівської області східного міжрегіонального управління міністерства юстиції, код ЄДРПОУ 34878928, Чернігівська область, м.Ніжин, вул.Богуна, 8.
Суддя Т.О. Гагаріна
Суд | Ніжинський міськрайонний суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 06.02.2024 |
Оприлюднено | 08.02.2024 |
Номер документу | 116795718 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про звільнення майна з-під арешту (виключення майна з опису) |
Цивільне
Ніжинський міськрайонний суд Чернігівської області
Гагаріна Т. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні