Ухвала
від 05.02.2024 по справі 161/2028/24
ЛУЦЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 161/2028/24

Провадження № 2/161/1560/24

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

про передачу справи за підсудністю

05 лютого 2024 року місто Луцьк

Луцький міськрайонний суд Волинської області в особі судді ФілюкТ.М., вивчивши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 , яка діє в інтересах малолітньої ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору Орган опіки та піклування Торчинської селищної ради, про позбавлення батьківських прав,-

в с т а н о в и в :

31 січня 2024 року позивач ОСОБА_1 , яка дієв інтересахмалолітньої ОСОБА_2 звернулась до Луцького міськрайонного суду Волинської області з позовом до відповідача ОСОБА_3 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору Орган опіки та піклування Торчинської селищної ради, про позбавлення батьківських прав.

Відповідно доч.6,8ст.187ЦПК Українив разіякщо відповідачему позовнійзаяві вказанафізична особа,яка неє суб`єктомпідприємницької діяльності,суд непізніше двохднів здня надходженняпозовної заявидо судузвертається довідповідного органуреєстрації місцяперебування тамісця проживанняособи щодонадання інформаціїпро зареєстрованемісце проживання(перебування)такої фізичноїособи.Суддя з метою визначення підсудності може також користуватися даними Єдиного державного демографічного реєстру.

На виконаннявищевказаної нормипроцесуального закону,судом впорядку підготовкисправи дорозгляду надісланозапит до Єдиного державногодемографічного реєстру щодо надання інформації про зареєстроване місце проживання відповідача ОСОБА_3 .

Згідно відповіді з Єдиного державного демографічного реєстру № 433695 від 02 лютого 2024 року, відповідач ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 має зареєстроване місце проживання за адресою: АДРЕСА_1 .

Ознайомившись із позовною заявою та долученими документами, приходжу до висновку, що дана справа не підсудна територіально Луцькому міськрайонному суду Волинської області.

Згідно ч.1ст.27 ЦПК України, позови до фізичної особи пред`являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або перебування, якщо інше не передбачено законом.

Підсудність справи за вибором позивача чи виключна підсудність нормами Цивільно-процесуального кодексу України по даній категорії справ не встановлена.

Частиною 9 ст.187ЦПК України передбачено, що якщо за результатами отриманої судом інформації буде встановлено, що справа не підсудна цьому суду, суд надсилає справу за підсудністю в порядку, встановленомустаттею 31 цього Кодексу.

Відповідно до ч.1ст. 31 ЦПК України, суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

За положеннями ч. 1ст. 7 Закону України "Про судоустрій і статус суддів", кожному гарантується захист його прав, свобод та інтересів у розумні строки незалежним, безстороннім і справедливим судом, утвореним законом.

Відповідно допостанови Верховної Ради України "Про утворення та ліквідацію районів" від 17 липня 2020 року № 807-IX у Волинській області утворено Володимир-Волинський район (з адміністративним центром у місті Володимир-Волинський) у складі територій Володимир-Волинської міської, Затурцівської сільської, Зимнівської сільської, Іваничівської селищної, Литовезької сільської, Локачинської селищної, Нововолинської міської, Оваднівської сільської, Павлівської сільської, Поромівської сільської, Устилузької міської територіальних громад, затверджених Кабінетом Міністрів України.

Цією жпостановоюу Волинській області ліквідовано: Володимир-Волинський, Горохівський, Іваничівський, Камінь-Каширський, Ківерцівський, Ковельський, Локачинський, Луцький, Любешівський, Любомльський, Маневицький, Ратнівський, Рожищенський, Старовижівський, Турійський, Шацький райони.

Відомо, що після ліквідації Локачинського району Волинської області 19 липня 2020 року село Великий Окорськ увійшло до складу Володимир-Волинського району.

Згідно постанови Верховної ради України № 2405-IX «Про перейменування Володимир-Волинського району Волинської області», постановлено перейменувати Володимир-Волинський район Волинської області на Володимирський район.

Разом з тим, п. 3-1 розділу ХІІ «Прикінцеві і перехідні положення» Закону України «Про судоустрій і статус суддів», визначено, що до набрання чинності законом України щодо зміни системи місцевих судів на території України у зв`язку з утворенням (ліквідацією) районів відповідні місцеві суди продовжують здійснювати свої повноваження у межах територіальної юрисдикції, визначеної до набрання чинності Постановою Верховної Ради України «Про утворення та ліквідацію районів» від 17 липня 2020 року № 807-IX, але не довше ніж один рік з дня припинення чи скасування воєнного стану на території України, введеного Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», затвердженого Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року № 2102-IX.

Відповідно до пункту 3 Прикінцевих та перехідні положень Закону України "Про судоустрій і статус суддів", районні, міжрайонні, районні у містах, міські, міськрайонні суди продовжують здійснювати свої повноваження до утворення та початку діяльності місцевого окружного суду, юрисдикція якого розповсюджується на відповідну територію.

Вищенаведене дає підстави для висновку, що справа за позовом ОСОБА_1 , яка діє в інтересах малолітньої ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору Орган опіки та піклування Торчинської селищної ради, про позбавлення батьківських прав, за територіальною підсудністю належить до юрисдикції Локачинського районного суду Волинської області.

Відповідно до ст.32 ЦПК Україниспори між судами про підсудність не допускаються. Справа, передана з одного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 31 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження судом, якому вона надіслана.

Враховуючи наведене, суд вважає, що вказану справу слід передати на розгляд до Локачинського районного суду Волинської області за місцем реєстрації відповідача.

Керуючись ст.ст.27,28 ,31,187,258-260,353,354 ЦПК України, суд, -

у х в а л и в :

Цивільну справу за позовом ОСОБА_1 , яка діє в інтересах малолітньої ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору Орган опіки та піклування Торчинської селищної ради, про позбавлення батьківських прав - передати на розгляд до Локачинського районного суду Волинської області ( місцезнаходження: 45500, Волинська область, смт. Локачі, вул. Миру, 20).

Передача справи на розгляд іншого суду здійснюється на підставі ухвали суду не пізніше п`яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги - не пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення, в разі проголошення вступної та резолютивної частини ухвали або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного тексту ухвали.

Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Дата складення повного тексту ухвали 05 лютого 2024 року.

Суддя

Луцького міськрайонного суду Т.М. Філюк

Дата ухвалення рішення05.02.2024
Оприлюднено08.02.2024
Номер документу116796675
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про позбавлення батьківських прав

Судовий реєстр по справі —161/2028/24

Ухвала від 04.04.2024

Цивільне

Локачинський районний суд Волинської області

Безп'ятко О. І.

Ухвала від 07.03.2024

Цивільне

Локачинський районний суд Волинської області

Безп'ятко О. І.

Ухвала від 05.02.2024

Цивільне

Луцький міськрайонний суд Волинської області

Філюк Т. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні