УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 568/1724/23
Провадження № 2-о/568/8/24
06 лютого 2024 р. м.Радивилів
Радивилівський районний суд Рівненської області
Суддя Сільман А.О.,
присяжні Воронко Л.В., Гнатюк Ю.Г.
секретар судового засідання Саган В.В.
за участю представника заявника Бернацький П.В.
адвокат особи, стосовно якої розглядається справа Вишковська В.
розглянувши заяву ОСОБА_1
Заінтересовані особи: Орган опіки і піклування Радивилівської міської ради Дубенського району Рівненської області; ОСОБА_2
про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, встановлення опікуна та призначення піклувальника,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до Радивилівського районного суду Рівненської області з заявою про визнання свого батька ОСОБА_2 обмежено дієздатним та встановлення над ним піклування.
Заслухавши учасників судового провадження, дослідивши матеріали справи, суд враховує наступне.
Відповідно до ч. 1 ст. 298 ЦПК України суд за наявності достатніх даних про психічний розлад здоров`я фізичної особи призначає для встановлення її психічного стану судово-психіатричну експертизу.
Відповідно до ч. 1 ст. 299 ЦПК України справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи чи визнання фізичної особи недієздатною суд розглядає за участю заявника, особи, щодо якої розглядається справа про визнання її недієздатною, та представника органу опіки та піклування. З урахуванням стану здоров`я особи, щодо якої розглядається справа про визнання її недієздатною, її участь у розгляді справи може відбуватися у режимі відеоконференції з психіатричного чи іншого лікувального закладу, в якому перебуває така особа, про що суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі.
Питання про виклик фізичної особи, щодо якої розглядається справа про визнання її обмежено дієздатною, вирішується в кожному випадку судом із урахуванням стану її здоров`я.
Для визначення фактичної можливості такої особи з`явитися в судове засідання, а також про можливість особисто дати пояснення по суті справи у разі необхідності суд може призначити відповідну експертизу.
Відповідно до ст. 21 Закону України «Про психіатричну допомогу» судово-психіатрична експертиза в адміністративних, цивільних справах, у кримінальному провадженні призначається і проводиться на підставах та в порядку, передбачених законом. Кількість і зміст питань, за якими має бути проведена експертиза, має бути визначено судом, як це передбачено ч. 4-6 ст. 103 ЦПК України.
Відповідно до ст. 7 Закону України «Про судову експертизу» виключно державними спеціалізованими установами здійснюється судово-експертна діяльність, пов`язана з проведенням криміналістичних, судово-медичнихісудово-психіатричних експертиз.
Оскільки, для встановлення психічного стану ОСОБА_2 необхідні спеціальні знання в області психіатрії, з огляду на наявність достатніх даних про психічний розлад його здоров`я, суд дійшов висновку про призначення судово-психіатричної експертизи, яку слід доручити експертам Рівненської філії судово-психіатричних експертиз ДУ «Інститут психіатрії, судово-психіатричної експертизи та моніторингу наркотиків Міністерства охорони здоров`я України».
Відповідно п. 5 ч.1 ст. 252 ЦПК України суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у разі призначення судом експертизи.
Відповідно до п. 9 ч. 1 ст. 253 ЦПК України провадження у справі зупиняється на час проведення експертизи.
Оскільки для проведення судово-психіатричної експертизи потрібний тривалий проміжок часу, суд вважає за необхідне зупинити провадження у справі на час проведення експертизи.
Керуючись ст.ст. 252, 295, 298, 299 ЦПК України, суд,
У Х В А Л И В:
Призначити у справі № 568/1724/23 судово-психіатричну експертизу, на вирішення якої поставити наступні питання:
1.Чи страждає ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 на психічний розлад або захворювання?
2. Чи спричиняє це психічне захворювання хронічний, стійкий психічний розлад?
3. Чи здатний ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 в повній мірі усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними?
4. Чи потребує ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 сторонього догляду чи піклування?
5. Чи здатний ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , з`явитися в судове засідання та особисто дати пояснення по суті справи?
Проведення експертизи доручити експертам Рівненської філії судово-психіатричних експертиз ДУ «Інститут психіатрії, судово-психіатричної експертизи та моніторингу наркотиків Міністерства охорони здоров`я України», попередити експертів про кримінальну відповідальність за ст. 384, 385 КК України.
Надати для проведення експертизи матеріали судової справи.
Експертизу провести в найкоротший термін.
Провадження у справі зупинити на час проведення експертизи.
Ухвала набирає законної сили після її проголошення.
На ухвалу може бути подана апеляційна скарга до Рівненського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Суддя А.О. Сільман
Присяжний Воронко Л.В.
Присяжний Гнатюк Ю.Г.
Суд | Радивилівський районний суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 06.02.2024 |
Оприлюднено | 08.02.2024 |
Номер документу | 116798436 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, з них: |
Цивільне
Радивилівський районний суд Рівненської області
Сільман А. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні