КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
05 лютого 2024 року Київ № 320/4368/24
Суддя Київського окружного адміністративного суду Парненко В.С., перевіривши матеріали позовної заяви Заступника керівника Білоцерківської окружної прокуратури, в інтересах держави в особі: Київської обласної державної адміністрації, Державної екологічної інспекції Столичного округу до Державного спеціалізованого господарського підприємства «Ліси України», третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору: Департамент екології та природних ресурсів Київської обласної державної адміністрації про визнання бездіяльність протиправною, зобов`язання вчинити певні дії,
УСТАНОВИВ:
26.01.2024 до Київського окружного адміністративного суду звернувся Заступник керівника Білоцерківської окружної прокуратури, в інтересах держави в особі: Київської обласної державної адміністрації, Державної екологічної інспекції Столичного округу із позовом до Державного спеціалізованого господарського підприємства «Ліси України», третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору: Департамент екології та природних ресурсів Київської обласної державної адміністрації, у якому просить суд:
- визнати протиправною бездіяльність Державного спеціалізованого господарського підприємства «Ліси України» (код ЄДРПОУ 44768034, адреса: вул. Шота Руставелі, 9а, м. Київ, 01601) щодо невжиття заходів з організації проведення робіт із винесення меж парку-пам`ятки садово-паркового мистецтва місцевого значення «Томилівський» загальною площею 2,8 га та закріплення їх в натурі (на місцевості);
- зобов`язати Державне спеціалізоване господарське підприємство «Ліси України» (код ЄДРПОУ 44768034, адреса: вул. Шота Руставелі, 9а, м. Київ, 01601) відповідно до вимог законодавства України забезпечити проведення робіт із винесення меж парку-пам`ятки садово-паркового мистецтва місцевого значення «Томилівський» загальною площею 2,8 та закріплення їх в натурі (на місцевості);
- стягнути з відповідача судовий збір, сплачений за подання до суду позовної заяви, у сумі 2684 грн на користь Київської обласної прокуратури (м. Київ, бульвар Лесі Українки, 27/2) за наступними реквізитами: отримувач - прокуратура Київської області; код ЄДРПОУ - 02909996; назва банку - Державна казначейська служба України м. Київ; МФО банку - 820172; розрахунковий рахунок отримувача UA028201720343190001000015641
За результатами автоматизованого розподілу справ між суддями Київського окружного адміністративного суду справа №320/4368/24 передана 29.01.2024 до розгляду судді Парненко В.С.
Відповідно до пунктів 3, 6 частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 КАС України та чи немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Частинами 3, 4 статі 53 КАС України, установлено, що у визначених законом випадках прокурор звертається до суду з позовною заявою, бере участь у розгляді справ за його позовами, вступає за своєю ініціативою у справу, провадження у якій відкрито за позовом іншої особи, до початку розгляду справи по суті, подає апеляційну, касаційну скаргу, заяву про перегляд судового рішення за нововиявленими або виключними обставинами. Прокурор, який звертається до суду в інтересах держави, в позовній чи іншій заяві, скарзі обґрунтовує, в чому полягає порушення інтересів держави, необхідність їх захисту, визначені законом підстави для звернення до суду прокурора, а також зазначає орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції у спірних правовідносинах. Невиконання цих вимог має наслідком застосування положень, визначених статтею 169 цього Кодексу.
Відповідно до частини 3 статті 55 КАС України, юридична особа незалежно від порядку її створення, суб`єкт владних повноважень, який не є юридичною особою, беруть участь у справі через свого керівника, члена виконавчого органу, іншу особу, уповноважену діяти від її (його) імені відповідно до закону, статуту, положення, трудового договору (контракту) (самопредставництво юридичної особи, суб`єкта владних повноважень), або через представника.
Згідно статті 59 КАС України, повноваження представників сторін та інших учасників справи мають бути підтверджені, серед іншого, довіреністю фізичної або юридичної особи, зокрема, довіреність від імені юридичної особи видається за підписом (електронним підписом) посадової особи, уповноваженої на це законом, установчими документами. Оригінали документів, зазначених у цій статті, копії з них, засвідчені суддею, або копії з них, засвідчені у визначеному законом порядку, приєднуються до матеріалів справи. У разі подання представником до суду заяви, скарги, клопотання він додає довіреність або інший документ, що посвідчує його повноваження, якщо в справі немає підтвердження такого повноваження на момент подання відповідної заяви, скарги, клопотання.
Пунктом 1 частини 1 статті 13 Закону "Про прокуратуру" установлено, що керівник окружної прокуратури представляє окружну прокуратуру у зносинах з органами державної влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, особами, підприємствами, установами та організаціями.
У разі відсутності керівника окружної прокуратури його повноваження здійснює перший заступник керівника окружної прокуратури, а в разі його відсутності - один із заступників керівника окружної прокуратури (частина третя цієї статті).
Системний аналіз положень наведених норм дає підстави для висновку про те, що заступник керівника місцевої (окружної) прокуратури уповноважений підписувати позовну заяву, подану до суду у справі за позовом заступника керівника місцевої (окружної) прокуратури, лише у разі відсутності керівника цієї прокуратури та його першого заступника.
Як убачається з позовної заяви, що вона підписана Заступником керівника Білоцерківської окружної прокуратури Д. Антонюком, проте документи, які підтверджують повноваження підписанта до позовної заяви не надано, що мало бути підставою для повернення позовної заяви у відповідності до п. 3 ч. 4 ст. 169 КАС України.
Проте, задля уникнення будь-якого формального підходу щодо доступу до правосуддя, дану позовну заяву слід залишити без руху для виправлення даного недоліку.
Крім того, у період дії воєнного стану в Україні обмежено доступ до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, а тому у суду відсутня можливість самостійно перевірити повноваження представника позивача (заявника).
Враховуючи вищевикладене, у зв`язку з відсутністю можливості суду установити адміністративну процесуальну дієздатність особи, яка підписала позовну заяву, дана позовна заява, має бути залишена без руху з наданням часу особі, яка її подала для усунення недоліків, а саме: надати документи, які підтверджують повноваження Заступника керівника Білоцерківської окружної прокуратури та право підпису на час подання позовної заяви.
Відповідно до частин 1, 2 статті 169 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст.ст. 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
На підставі викладеного, суд залишає подану заяву без руху та надає позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви протягом десяти днів з дня отримання копії ухвали суду шляхом:
- надання до суду документ, який підтверджує повноваження Заступника керівника Білоцерківської окружної прокуратури та право підпису на час подання позовної заяви.
Керуючись ст.ст. 94, 160, 161, 169, 171, 248, 256 КАС України, суддя,
УХВАЛИВ:
Позовну заяву Заступника керівника Білоцерківської окружної прокуратури, в інтересах держави в особі: Київської обласної державної адміністрації, Державної екологічної інспекції Столичного округу до Державного спеціалізованого господарського підприємства «Ліси України» про визнання бездіяльність протиправною, зобов`язання вчинити певні дії - залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви протягом десяти днів з дня отримання копії ухвали суду шляхом:
- надання до суду документ, який підтверджує повноваження Заступника керівника Білоцерківської окружної прокуратури та право підпису на час подання позовної заяви.
Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно направити на адресу позивача.
Роз`яснити позивачу, що позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, у встановлений судом строк. Повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Ухвала набирає законної сили відповідно до статті 256 КАС України та оскарженню не підлягає.
СуддяВ.С. Парненко
Суд | Київський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 05.02.2024 |
Оприлюднено | 08.02.2024 |
Номер документу | 116803782 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи з приводу охорони навколишнього природного середовища, зокрема щодо особливої охорони природних територій та об’єктів, визначених законом |
Адміністративне
Київський окружний адміністративний суд
Парненко В.С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні