У Х В А Л А
07 лютого 2024 року м. Чернігівсправа № 927/147/24
Господарський суд Чернігівської області у складі судді Моцьора В.В., розглянувши матеріали позовної заяви від 01.02.2024 за № 50-77-553ВИХ-24
за позовом: В.о. керівника Козелецької окружної прокуратури Чернігівської області,
вул. Є Лоскота, 1, сел. Козелець, Чернігівський район, Чернігівська область, 17000, код ЄДРПОУ 02910114
в інтересах держави в особі:
позивача: Козелецької селищної ради Чернігівського району Чернігівської області,
вул. Соборності, 27, сел. Козелець, Чернігівський район, Чернігівська область, 17000, код ЄДРПОУ 04412419
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю «Новини Придесення»,
вул. Фавста Сидорука, 4, сел. Козелець, Чернігівський район, Чернігівська область, 17000, код ЄДРПОУ 02476132
про стягнення 3 898, 47 грн. заборгованості з орендної плати
без виклику (повідомлення) учасників справи
ВСТАНОВИВ:
В.о. керівником Козелецької окружної прокуратури подано позов в інтересах держави в особі Козелецької селищної ради до Товариства з обмеженою відповідальністю «Новини Придесення» про стягнення 3 898, 47 заборгованості.
Позовні вимоги обґрунтовані неналежним виконанням відповідачем зобов`язань за Договором оренди нерухомого майна, що належить до комунальної власності Козелецької селищної ради № 6 від 01.06.2018.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 05.02.2024, вказанупозовну заявурозподілено судді Моцьору В.В.
Дослідивши матеріали позовної заявисуддя вважає за необхідне заявити самовідвід від розгляду справи № 927/147/24 виходячи з наступного.
Частиною 1 статті 35 ГПК України визначено, що суддя не може розглядати справу і підлягає відводу (самовідводу), якщо:
1) він є членом сім`ї або близьким родичем (чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, брат, сестра, дід, баба, внук, внучка, усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, член сім`ї або близький родич цих осіб) сторони або інших учасників судового процесу, або осіб, які надавали стороні або іншим учасникам справи правничу допомогу у цій справі, або іншого судді, який входить до складу суду, що розглядає чи розглядав справу.;
2) він брав участь у справі як свідок, експерт, спеціаліст, перекладач, представник, адвокат, секретар судового засідання, або надавав стороні чи іншим учасникам справи правничу допомогу в цій чи іншій справі;
3) він прямо чи побічно заінтересований у результаті розгляду справи;
4) було порушено порядок визначення судді для розгляду справи;
5) є інші обставини, які викликають сумнів у неупередженості або об`єктивності судді.
Відповідно до ч. 1 ст.38 ГПК України встановлено, що з підстав, зазначених у статтях 35, 36 і 37 цього Кодексу, суддя, секретар судового засідання, експерт, спеціаліст, перекладач зобов`язані заявити самовідвід.
Згідно ч. 1, ст. 39 ГПК України, питання про самовідвід судді може бути вирішено як до, так і після відкриття провадження у справі.
Відповідно до частини першої статті 6 Європейської Конвенції про захист прав і основоположних свобод людини кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом.
Згідно із пунктом 12 висновку №1 (2001) Консультативної ради європейських судів для Комітету Міністрів Ради Європи про стандарти незалежності судових органів і незмінності суддів при винесенні судових рішень, у відношенні сторін в судовому розгляді судді повинні бути безсторонніми, тобто вільними від будь-яких зав`язків, упередженості, які впливають або можуть сприйматися як такі, що спливають на здатність судді приймати незалежне рішення. Значення цього принципу виходить далеко за конкретні інтереси визначеної сторони в якому-небудь спорі. Судова влада повинна користуватися довірою не тільки зі сторони сторін в конкретному розгляді, але і зі сторони суспільства в цілому. І суддя повинен бути не тільки реально вільним від будь-якого невідповідного зв`язку, упередженості чи впливу, але він повинен бути вільним від цього і в очах розумного спостерігача. Інакше довіру до незалежності судової влади буде підірвано.
Відповідно до пункту 2.5 Бангалорських принципів поведінки суддів, суддя заявляє самовідвід від участі в розгляді справи в тому випадку, якщо у стороннього спостерігача могли б виникнути сумніви в неупередженості судді. Тому при розгляді заяви про відвід судді слід виходити саме з суб`єктивної оцінки сторони у справі щодо дій головуючого у справі. Іншими словами, якщо сторона має сумнів в безсторонності судді, навіть тоді, коли об`єктивно це нічим не підкріплено, то практика Європейського суду з прав людини наголошує на необхідності задоволення такої заяви про відвід, адже в іншому випадку це буде розцінено як порушення права особи на справедливий суд.
Кожний суддя, стосовно якого існують будь-які сумніви щодо недостатньої неупередженості, повинен відмовитись від розгляду справи (Micallefv.Malta (Мікаллефф проти Мальті) п.98).
Згідно із частиною дев`ятою статті 39 Господарського процесуального кодексу України питання про самовідвід судді вирішується в нарадчій кімнаті ухвалою суду, що розглядає справу.
Враховуючи, те, що батько судді Моцьора В.В. - ОСОБА_2 працює на посаді заступника голови з питань будівництва, ЖКГ та комунальної власності Козелецької селищної ради, а тому суддя вважає, що означені обставини можуть викликати сумнів у неупередженості або об`єктивності судді, а розгляд справи суддею потенційно може призвести до порушення професійної етики, та поставити під сумнів будь-який, навіть абсолютно законний, судовий вердикт у даній справі.
З урахуванням наведеного вище, з метою усунення обставин, що можуть викликати сумніви у неупередженості суду під час розгляду даної справи, виходячи із загальних принципів судочинства, зважаючи на суспільний інтерес до діяльності судів, суд вважає за необхідне заявити самовідвід.
Керуючись статтею 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод людини, статтями 35, 38, 39, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Заявити самовідвід у справі № 927/147/24 за позовом В.о. керівника Козелецької окружної прокуратури Чернігівської областів інтересах держави в особі Козелецької селищної ради Чернігівського району Чернігівської області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Новини Придесення» про стягнення 3 898, 47 грн. заборгованості з орендної плати.
2. Справу №927/147/24 передати для здійснення повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.
Дата набрання ухвалою законної сили - 07.02.2024р.
Повідомити учасників справи про можливість одержання інформації по справі в мережі Інтернет у Єдиному державному реєстрі судових рішень: http://reyestr.court.gov.ua/.
Суддя В.В. Моцьор
Суд | Господарський суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 07.02.2024 |
Оприлюднено | 09.02.2024 |
Номер документу | 116828825 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Чернігівської області
Моцьор В.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні