Ухвала
від 07.02.2024 по справі 526/94/24
ГАДЯЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 526/94/24

Провадження № 2-о/526/22/2024

У Х В А Л А

07 лютого 2024 року Гадяцький районний суд Полтавської області в складі

головуючої судді Максименко Л.В.

секретаря судового засідання Дроботі Л.М.

адвоката Білоцерківець Г.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Гадяч цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , заінтересовані особи: Орган опіки та піклування Краснолуцької сільської ради, Служба у справах дітей Краснолуцької сільської ради, Гадяцький відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Миргородському районі Полтавської області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції про встановлення факту визнання батьківства та про внесення змін до актового запису про народження дітей даних про батька,

з участю позивача ОСОБА_1

представника заінтересованої особи: ОСОБА_2

у с т а н о в и в:

ОСОБА_1 звернувся до Гадяцького районного суду з заявою про встановлення факту визнання батьківства та про внесення змін до актового запису про народження дітей , заінтересовані особи: Орган опіки та піклування Краснолуцької сільської ради, Служба у справах дітей Краснолуцької сільської ради, Гадяцький відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Миргородському районі Полтавської області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції про встановлення факту визнання батьківства та про внесення змін до актового запису про народження дітей даних про батька.

ОСОБА_1 у судовому засіданні заявив клопотання про призначення судової молекулярно - генетичної експертизи, проведення якої доручити експертам Полтавського НДЕКЦ.

Представник позивача адвокат Білоцерківець Г.В. підтримав вказане клопотання та просив його задовольнити.

Представник Гадяцького відділу ДРАЦС у Миргородському районі Полтавської області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції Афанасенкова О.М. не заперечувала проти призначення судової молекулярно - генетичної експертизи.

Судом встановлено, що заявником заявлено клопотання про проведення судової молекулярно - генетичної експертизи, проведення якої просить доручити експертам Полтавського НДЕКЦ.

Відповідно до ч. 1 п. 1 ст.103ЦПК України суд призначає експертизу у справі за сукупності таких умов: для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини не можливо.

Згідно з ч. 4ст. 103 ЦПК України, питання, з яких має бути проведена експертиза, що призначається судом, визначаються судом.

Частиною 1 ст.104ЦПК України передбачено, що про призначення експертизи суд постановляє ухвалу, в якій зазначає підстави проведення експертизи, питання, з яких експерт має надати суду висновок, особу (осіб), якій доручено проведення експертизи, перелік матеріалів, що надаються для дослідження та інші дані, які мають значення для проведення експертизи.

Відповідно до п. 45 Постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ "Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах" N 10 від 17 жовтня 2014 року витрати, пов`язані з проведенням судової експертизи, під час судового розгляду має нести сторона, яка заявила клопотання про проведення судової експертизи, а якщо таке клопотання заявлено двома сторонами, то витрати несуть обидві сторони порівну. Тому в ухвалі про призначення експертизи суд вправі зобов`язати відповідну сторону перерахувати, у тому числі шляхом здійснення попередньої оплати, суму витрат на проведення експертизи експертній установі (судовому експерту, який не є працівником державної спеціалізованої установи) (ст. 7 Закону України "Про судову експертизу"). У разі відмови чи ухилення заінтересованої сторони від оплати витрат, пов`язаних із проведенням судової експертизи, суд скасовує ухвалу про призначення судової експертизи і настають наслідки, передбачені за ухилення від участі в експертизі.

Після закінчення розгляду справи витрати, пов`язані з проведенням судової експертизи, підлягають розподілу судом на загальних підставах.

Пунктом 1.13 Розділу 1 Інструкції про призначення та проведення судових експертиз та експертних досліджень, затвердженої Наказом Міністерства юстиції України від 08 жовтня 1998 року №53/5 у випадку невиконання клопотань експерта щодо надання додаткових матеріалів, несплати вартості експертизи протягом 45 календарних днів з дня направлення клопотання в порядку, передбаченому чинним законодавством, незабезпечення прибуття експерта, безперешкодного доступу до об`єкта дослідження, а також належних умов для його роботи (учинення перешкод з боку сторін, що беруть участь у справі, в обстеженні об`єкта) матеріали справи повертаються органу (особі), який (яка) призначив (ла) експертизу (залучив (ла) експерта), із зазначенням мотивованих причин неможливості її проведення.

Отже, проведення експертизи спеціалізованими установами у цивільному судочинстві здійснюється на платній основі за рахунок замовника, така оплата експертизи в цивільній справі провадиться за рахунок сторони, яка порушила відповідне клопотання.

Суд роз`яснюєсторонам,що відповіднодо ст.109ЦПК у разі ухилення учасника справи від подання експертам необхідних матеріалів, документів або від іншої участі в експертизі, якщо без цього провести експертизу неможливо, суд залежно від того, хто із цих осіб ухиляється, а також яке для них ця експертиза має значення, може визнати факт, для з`ясування якого експертиза була призначена, або відмовити у його визнанні.

Так як для з`ясування обставин, що мають значення для справи, потрібні спеціальні знання в галузі біології та медицини, тому по даній справі необхідно призначити судово-медичну генетичну експертизу.

Відповідно до п. 5 ч. 1ст. 252 ЦПК Українисуд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадку призначення судом експертизи.

Оскільки для проведення зазначеної експертизи потрібний значний проміжок часу, на час проведення експертизи провадження у справі слід зупинити.

Керуючись ст. 103, 104, п.5 ч.1 ст.252 ЦПК України, суд

у х в а л и в:

- призначити в цивільній справі за позовом ОСОБА_1 , заінтересовані особи: Орган опіки та піклування Краснолуцької сільської ради, Служба у справах дітей Краснолуцької сільської ради, Гадяцький відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Миргородському районі Полтавської області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції про встановлення факту визнання батьківства та про внесення змін до актового запису про народження дітей даних про батька, судову молекулярно-генетичну експертизу, проведення якої доручити експертам Полтавського науково - дослідного експертно - криміналістичного центру МВС України, що знаходиться за адресою: м. Полтава, провулок Рибальський, 8.

Для проведення судової молекулярно-генетичної експертизи поставити на вирішення експертів Полтавського науково - дослідного експертно - криміналістичного центру МВС України наступні питання:

Чи є ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , біологічним батьком дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , матір`ю якої є ОСОБА_4 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_3 в с.Максимівка Миргородського району та яка вірогідність такого батьківства ?

Чи є ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 біологічним батьком дитини ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , матір`ю якого є ОСОБА_4 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_3 в с.Максимівка Миргородського району та яка вірогідність такого батьківства ?

Попередити експерта про кримінальну відповідальність за ст. 384, 385 КК України за дачу суду за відомо неправдивого висновку або відмову від дачі висновку.

Зобов`язати ОСОБА_1 з`явитись разом з неповнолітніми дітьми - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_4 до місця проведення експертизи у призначений експертом день та надати на його вимогу необхідні біологічні зразки.

Для проведення судової молекулярно-генетичної експертизи надати дозвіл експертам Полтавського науково - дослідного експертно - криміналістичного центру МВС України на повне або часткове знищення об`єктів експертизи (біологічних зразків) або зміну їх властивостей та надати дозвіл на відправлення висновку експерта Укрпоштою або Новою поштою.

Витрати по проведенню експертизи покласти на позивача ОСОБА_1 .

Строк оплати експертизи до 04 березня 2024 року.

Строк проведення експертизи до 01 квітня 2024 року.

Роз`яснити сторонам положення ст.109 ЦПК України про наслідки ухилення від участі в експертизі.

Провадження у справі зупинити на час проведення експертизи.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Полтавського апеляційного суду протягом 15 днів з дня отримання ухвали.

Головуюча: Л. В. Максименко

СудГадяцький районний суд Полтавської області
Дата ухвалення рішення07.02.2024
Оприлюднено09.02.2024
Номер документу116846916
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:.

Судовий реєстр по справі —526/94/24

Рішення від 22.04.2024

Цивільне

Гадяцький районний суд Полтавської області

Максименко Л. В.

Ухвала від 12.04.2024

Цивільне

Гадяцький районний суд Полтавської області

Максименко Л. В.

Ухвала від 07.02.2024

Цивільне

Гадяцький районний суд Полтавської області

Максименко Л. В.

Ухвала від 10.01.2024

Цивільне

Гадяцький районний суд Полтавської області

Максименко Л. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні