ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
"07" лютого 2024 р. м. Київ Справа № 911/310/24
Господарський суд Київської області у складі судді Христенко О.О., розглянувши матеріали позовної заяви у справі
за позовом Дочірнього підприємства «Автомаз-Україна», м. Київ
до Товариства з обмеженою відповідальністю «Спецмаш»,
Київська область, смт. Калинівка
про розірвання договору та стягнення 1 175 010,00 грн
ВСТАНОВИВ:
02.02.2024 до Господарського суду Київської області надійшла позовна заява Дочірнього підприємства «Автомаз-Україна» б/н від 02.02.2024 (вх. № суду 2042) до Товариства з обмеженою відповідальністю «Спецмаш» про розірвання договору та стягнення 1 175 010,00 грн.
Дослідивши матеріали позовної заяви, суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення її без руху, зважаючи на наступне.
Зідно п. 2 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта (для фізичних осіб - громадян України), якщо такі відомості відомі позивачу, вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців), відомі номери засобів зв`язку та адресу електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
Судом встановлено, що у позовній заяві не зазначено повного найменування відповідача, оскільки в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань з кодом 41699733 зареєстровано Товариство з обмеженою відповідальністю "Виробничо комерційна компанія «Спецмаш».
Позовна заява містить дві вимоги: 1) розірвання договору купівлі-продажу від 27.01.2022 вимога немайнового характеру та 2) зобов`язати відповідача повернути позивачу передплату в розмірі 1 175 010,00 грн вимога майнового характеру.
Згідно ч. 3 ст. 6 Закону України «Про судовий збір» за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
Відповідно до п. п. 1 п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру сплачується судовий збір у розмірі 1,5% ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб
За позовну вимогу про повернення передплати в сумі 1 175 010,00 грн підлягає сплаті судовий збір у розмірі 17 625,15 грн = 1 175 010,00 грн х 1,5 %.
Відповідно до п. п. 2 п.2 ч. 2 ст 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру сплачується судовий збір у розмірі 1 прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Законом України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» встановлено прожитковий мінімум для працездатних осіб в розмірі 3 028,00 грн.
Тобто, за позовну заяву немайнового характеру про розірвання договору купівлі-продажу підлягає сплаті судовий збір у розмірі 3 028,00 грн.
До позовної заяви додано платіжну інструкцію 0.0.3447278617.1 від 01.02.2024 про сплату судового збору у розмірі 17 625,15 грн.
Доказів сплати судового збору у розмірі 3 028,00 грн до позовної заяви не додано.
Згідно ч. 1 ст. 172 Господарського процесуального кодексу України позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копію та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення. Таке надсилання може здійснюватися в електронній формі через електронний кабінет з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу.
Також, до позовної заяви не додано доказів направлення відповідачу копії позовної заяви з додатками.
Згідно ч. 2 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
За приписами статті 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. Суд постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху також у разі, якщо позовну заяву подано особою, яка відповідно до частини шостої статті 6 цього Кодексу зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Суд зазначає, що для усунення недоліків позовної заяви Дочірньому підприємству «Автомаз-Україна» необхідно при виправленні недоліків в позовній заяві зазначити повне найменування відповідача, додати докази сплати судового збору у встановленому законодавством розмірі та докази направлення відповідачу копії позовної заяви з додатками.
Керуючись статтями 162, 172, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Позовну заяву Дочірнього підприємства «Автомаз-Україна» залишити без руху.
2. Запропонувати Дочірньому підприємству «Автомаз-Україна» усунути недоліки позовної заяви б/н від 02.02.2024 (вх. № суду 2042) зазначивши повне найменування відповідача; надати докази сплати судового збору у встановленому законодавтвом розмірі та докази направлення відповідачу копії позовної заяви з додатками.
3. Запропонувати позивачу в строк до п`яти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху усунути недоліки позовної заяви.
4. Роз`яснити Дочірньому підприємству «Автомаз-Україна», що у разі не усунення всіх недоліків у встановлений судом строк, вимог цієї ухвали, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулась з позовною заявою на підставі частини 4 статті 174 Господарського процесуального кодексу України.
Дана ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не може бути оскаржена окремо від рішення суду.
Ухвалу підписано -07.02.2024.
Суддя О.О. Христенко
Суд | Господарський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 07.02.2024 |
Оприлюднено | 12.02.2024 |
Номер документу | 116854477 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Київської області
Христенко О.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні