ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
"19" лютого 2024 р. м. Київ Справа № 911/310/24
Суддя Христенко О.О., розглянувши матеріали
за позовом Дочірнього підприємства «Автомаз-Україна», м. Київ
доТовариства з обмеженою відповідальністю «Виробничо-комерційнакомпанія «Спецмаш», Київська область, смт. Калинівка
про розірвання договору та стягнення 1 175 010,00 грн
Встановив:
02.02.2024 до Господарського суду Київської області надійшла позовна заява Дочірнього підприємства «Автомаз-Україна» б/н від 02.02.2024 (вх. № суду 2042) до Товариства з обмеженою відповідальністю «Виробничо-комерційна компанія «Спецмаш» про розірвання договору та стягнення 1 175 010,00 грн.
Ухвалою Господарського суду Київської області від 07.02.2024 у справі №911/310/24 позовну заяву Дочірнього підприємства «Автомаз-Україна» залишено без руху і запропоновано позивачу усунути недоліки позовної заяви.
13.02.2024 через систему «Електронний суд» надійшла заява б/н від 13.12.2024 (вх. № суду 1497/24), в якій Дочірнє підприємство «Автомаз-Україна» усунуло недоліки позовної заяви.
Відповідно до частини 3 статті 174 Господарського процесуального кодексу України суд, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою удень первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в поряду, встановленому статтею 176 цього Кодексу.
Згідно частини 1 статті 176 Господарського процесуального кодексу України за відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження суд відкриває провадження у справі протягом п`яти днів з дня надходження позовної заяви або заяви про усунення недоліків, поданої в порядку, передбаченому статтею 174 цього Кодексу.
Згідно п. 4 ч. 2 ст. 176 Господарського процесуального кодексу України про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі суд постановляє ухвалу, в якій, зокрема, зазначається за якими правилами позовного провадження (загального чи спрощеного) буде розглядатися справа.
З огляду на вищевикладене суд дійшов висновку про прийняття позовної заяви Дочірнього підприємства «Автомаз-Україна» до розгляду та відкриття провадження у справі.
Звертаючись із відповідною позовною заявою Дочірнє підприємство «Автомаз-Україна» в її прохальній частині просило суд здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Розглянувши клопотання позивача, суд зазначає наступне.
Відповідно до ч.ч. 1, 3 ст. 12 Господарського процесуального кодексу України господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку: наказного провадження та позовного провадження (загального або спрощеного).
Спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.
Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.
Згідно ч.ч. 1-3 ст. 247 Господарського процесуального кодексу України у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи.
У порядку спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка інша справа, віднесена до юрисдикції господарського суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.
При вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) ціну позову; 2) значення справи для сторін; 3) обраний позивачем спосіб захисту; 4) категорію та складність справи; 5) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо; 6) кількість сторін та інших учасників справи; 7) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 8) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Згідно з ч. 2 статті 247 Господарського процесуального кодексу України, за наслідками розгляду відповідного клопотання позивача суд з урахуванням конкретних обставин справи може: 1) задовольнити клопотання та визначити строк відповідачу для подання заяви із запереченнями щодо розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження; або 2) відмовити в задоволенні клопотання та розглянути справу за правилами загального позовного провадження.
З огляду на зміст спірних правовідносин, значення справи для сторін та складність спору, суд не вбачає підстав для розгляду даної справи в порядку спрощеного позовного провадження, відтак відмовляє у задоволенні клопотання позивача в частині розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження.
Таким чином, розгляд справи слід здійснювати за правилами загального позовного провадження.
Керуючись ст.ст. 12, 174, 176, 234, 247, 250 Господарського процесуального кодексу України, суд
Постановив:
1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі №911/310/24.
2. Відмовити в задоволенні клопотання Дочірнього підприємства «Автомаз-Україна» про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження.
3. Розгляд справи № 911/310/24 здійснювати за правилами загального позовного провадження.
4. Підготовче засідання призначити на 20 березня 2024 о 10:00. Підготовче засідання відбудеться у приміщенні господарського суду Київської області (м. Київ, вул. С. Петлюри, 16/108). Повідомити учасників справи про судове засідання.
5. Зобов`язати відповідача в строк до 15.03.2024 надати відзив на позов з документальним обґрунтуванням його висновків, докази надіслання іншій стороні надати
6. Повноваження представників сторін мають бути підтверджені довіреністю, оформленою в установленому порядку (засвідченою нотаріально або, якщо довіреність видає юридична особа - підписом її керівника з прикладенням печатки цієї організації). У разі представництва інтересів сторони безпосередньо її керівником або засновниками - наказ, рішення, розпорядження, протокол тощо (або засвідчені належним чином витяги з них), які підтверджують їх призначення або обрання.
7. Інформацію по справі сторони можуть отримати на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет (http://court.gov.ua/fair/).
8. Витребувані документи та письмові пояснення по справі подаються з супровідним листом через канцелярію господарського суду Київської області.
Ухвала господарського суду набирає законної сили в порядку статті 235 Господарського процесуального кодексу України.
Ухвалу підписано -19.02.2024.
Суддя О.О. Христенко
Суд | Господарський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 19.02.2024 |
Оприлюднено | 21.02.2024 |
Номер документу | 117072939 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Розірвання договорів (правочинів) купівлі-продажу |
Господарське
Господарський суд Київської області
Христенко О.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні