ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Набережна, 26-А, м. Рівне, 33013, тел. (0362) 62 03 12, код ЄДРПОУ: 03500111,
e-mail: inbox@rv.arbitr.gov.ua, вебсайт: https://rv.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність
"07" лютого 2024 р. Справа № 918/71/24
Господарський суд Рівненської області у складі суду: суддя Романюк Р.В.,
за участю секретаря судового засідання Костюкович Ю.С.,
розглянувши матеріали заяви про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 )
За участю представників сторін:
від заявника (боржника): Павлюк І.А. (ордер серія ВК № 1119229 від 07.02.2024 року);
арбітражний керуючий: Мельник І.А. (свідоцтво № 1856 від 06.02.2018 р.).
ВСТАНОВИВ:
До Господарського суду Рівненської області надійшла заява ОСОБА_1 про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність в якій просить: відкрити провадження у справі про неплатоспроможність - фізичної особи ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ); ввести процедуру реструктуризації боргів - фізичної особи ОСОБА_1 ; призначити керуючим реструктуризацією боргів фізичної особи ОСОБА_1 - арбітражного керуючого Мельник Ірину Анатоліївну (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого № 1856 від 06.02.2018 року, адреса - 33028, м. Рівне, вул. Словацького, буд. 4/6, офіс 226).
Ухвалою Господарського суду Рівненської області від 25.01.2024 року прийнято заяву про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність до розгляду, постановлено підготовче засідання призначити на "07" лютого 2024 р.; викликати для участі у судовому засіданні боржника або повноважного представника; зобов`язати заявника надати у засідання суду оригінали документів, копії яких приєднано до поданої ним заяви, а також додаткові відомості, які свідчать про його неплатоспроможність (за їх наявності); заборонити фізичній особі - ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) відчужувати майно (майнові права).
Представник заявника (боржника) та арбітражний керуючий у підготовчому засіданні 07.02.2024 року підтримали заяву про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність.
Згідно з приписами ч. ч. 1 - 3 ст. 119 Кодексу України з процедур банкрутства, у підготовчому засіданні господарський суд розглядає подані документи, з`ясовує наявність підстав для відкриття провадження у справі про неплатоспроможність, а також вирішує інші питання, пов`язані з розглядом заяви. Підготовче засідання проводиться у порядку, передбаченому цим Кодексом. За наслідками підготовчого засідання господарський суд постановляє ухвалу про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність або про відмову у відкритті провадження у справі про неплатоспроможність.
Розглянувши у підготовчому засіданні подані документи та дослідивши докази, судом встановлено наступне.
Частиною 1 статті 2 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України. Застосування положень Господарського процесуального кодексу України та інших законодавчих актів України здійснюється з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.
Цей Кодекс встановлює умови та порядок відновлення платоспроможності боржника - юридичної особи або визнання його банкрутом з метою задоволення вимог кредиторів, а також відновлення платоспроможності фізичної особи.
Статтею 1 Кодексу України з процедур банкрутства визначено, що неплатоспроможність - неспроможність боржника (іншого, ніж страховик або кредитна спілка) виконати після настання встановленого строку грошові зобов`язання перед кредиторами не інакше, як через застосування процедур, передбачених цим Кодексом, або встановлена Національним банком України неплатоспроможність страховика відповідно до Закону України "Про страхування" чи неплатоспроможність кредитної спілки відповідно до Закону України "Про кредитні спілки".
Відповідно до статті 113 Кодексу України з процедур банкрутства, провадження у справах про неплатоспроможність боржника - фізичної особи, фізичної особи - підприємця здійснюється в порядку, визначеному цим Кодексом для юридичних осіб, з урахуванням особливостей, встановлених цією Книгою.
Частиною 1 статті 115 Кодексу України з процедур банкрутства встановлено, що провадження у справі про неплатоспроможність боржника - фізичної особи або фізичної особи - підприємця може бути відкрито лише за заявою боржника.
Так, ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ), як фізична особа звернулася до Господарського суду Рівненської області з заявою про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність, в порядку Книги четвертої Кодексу України з процедур банкрутства. В обґрунтування заяви заявник зазначає, що у неї відсутні фінансові можливості погашати вимоги у розмірі 399 222,74 грн.
Відповідно до ч. 1 ст. 119 Кодексу України з процедур банкрутства, у підготовчому засіданні господарський суд розглядає подані документи, з`ясовує наявність підстав для відкриття провадження у справі про неплатоспроможність, а також вирішує інші питання, пов`язані з розглядом заяви.
За наслідками дослідження доданих до заяви про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність документів судом встановлено наступне.
Відповідно до списку кредиторів загальна сума заборгованості боржника - фізичної особи ОСОБА_1 станом на 22.01.2024 року складає 399 222,74 грн.
За твердженням заявника, заборгованість виникла шляхом підписання з банківськими установами заяви (анкети) про приєднання до Умов і Правил надання банківських послуг у відповідних банках (ПУМБ, АТ КБ "Приватбанк", АТ "Акцент-Банк", АТ "Сенс-Банк", АТ "Універсал Банк"), в якій зазначено, що ОСОБА_1 ознайомлена з Умовами та Правилами надання банківських послуг (щодо кредитування), а також Тарифами, що є свідченням здійснення укладання з банківськими установами, де отримано відповідно кошти, кредитних договорів через договір приєднання.
Заявник в заяві не заперечує, що нею було отримано у вказаних вище банківських установах кредитні картки з відповідними кредитними лімітами. Разом з тим, заявник не заперечує, що нею було отримано кредитні кошти від банківських установ шляхом приєднання до Умов та правил банківського кредитування через підписання як в паперовому так і в електронному вигляді заявок (анкет) про приєднання.
Крім того, заявник зазначає, що має заборгованість перед фізичною особою ОСОБА_2 , що виникла згідно розписки від 18.09.2020 року в сумі 220 000 грн та які зобов`язана була повернути в строк до 30.09.2023 року.
Як вбачається з поданих доказів, загальна заборгованість боржника перед кредиторами становить 399 222,74 грн, що включає: 385 899,41 грн - тіло кредиту та 13 323,33 грн - проценти за користування кредитними коштами.
Крім того, боржник зазначає, що: не притягнена до адміністративної та/або кримінальної відповідальності за неправомірні дії, пов`язані з неплатоспроможністю чи визнання боржника банкрутом протягом попередніх п`яти років; ОСОБА_1 станом на дату звернення до суду із заявою не перебуває в трудових відносинах, є пенсіонером та отримує пенсію в розмірі 8 744,25 грн, що не достатньо для здійснення погашення боргів перед кредиторами. При цьому, заявник вказує, що припинила погашення кредитів чи здійснення інших планових платежів у розмірі більше 50 відсотків місячних платежів за кожним з кредитних та інших зобов`язань упродовж двох місяців, відсутнє майно, на яке може бути звернено стягнення відповідно до Закону України "Про виконавче провадження".
Частиною 2 статті 115 Кодексу України з процедур банкрутства встановлено, що боржник має право звернутися до господарського суду із заявою про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність у разі, якщо: боржник припинив погашення кредитів чи здійснення інших планових платежів у розмірі більше 50 відсотків місячних платежів за кожним з кредитних та інших зобов`язань упродовж двох місяців; у боржника відсутнє майно, на яке може бути звернено стягнення, а здійснені виконавцем відповідно до Закону України "Про виконавче провадження" заходи щодо розшуку такого майна виявилися безрезультатними; існують інші обставини, які підтверджують, що найближчим часом боржник не зможе виконати грошові зобов`язання чи здійснювати звичайні поточні платежі (загроза неплатоспроможності).
До складу грошових вимог, у тому числі щодо сплати податків, зборів (обов`язкових платежів), не включаються неустойка (штраф, пеня) та інші фінансові санкції (ч. 3 ст. 115 Кодексу України з процедур банкрутства).
Отже, з поданих доказів підтверджується обґрунтованість тверджень ОСОБА_1 про існування та не можливість виконання боржником грошових зобов`язань.
При цьому, за наслідками дослідження поданих суду документів, зокрема, відповідно до Декларації про майновий стан боржника у справі про неплатоспроможність за 2021-2023 роки та станом на 01.12.2023 р., у боржника - ОСОБА_1 відсутнє нерухоме майно.
Згідно інформаційної довідки № 362617183 від 21.01.2024 р. з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо суб`єкта - ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ), наявний запис про обтяження № 2295697 (спеціальний розділ), дата реєстрації - 29.08.2013 р., вид обтяження - арешт нерухомого майна, опис предмета обтяження - все майно. Відомості у Реєстрі прав власності на нерухоме майно, у Єдиному державному реєстрі заборон відчуження об`єктів нерухомого майна, у Державному реєстрі іпотек, відсутні.
Відповідно до інформації з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань щодо ОСОБА_1 , станом на 22.01.2024 року в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань записів не знайдено.
Відповідно до відомості боржника про всі наявні рахунки боржника (у тому числі депозитні рахунки), відкриті у банківській та інших фінансових установах в Україні та за кордоном ОСОБА_1 станом на 22.01.2024 року: наявні рахунки (тип рахунку - кредитна картка, скринька) у банках - ПУМБ, АТ "Сенс-Банк", АТ "Приватбанк".
Згідно з витягом з інформаційно - аналітичної системи "Облік відомостей про притягнення особи до кримінальної відповідальності та наявності судимості" ОСОБА_3 на території України станом на 22.01.2024 р. до кримінальної відповідальності не притягується, незнятої чи непогашеної судимості не має та в розшуку не перебуває.
Доказів притягнення ОСОБА_1 до адміністративної чи кримінальної відповідальності за неправомірні дії, пов`язані з неплатоспроможністю чи визнання боржника банкрутом протягом попередніх п`яти років суду не подано.
Заявником подано суду копію трудової книжки НОМЕР_2 , в якій зазначено останній запис, що з 29.11.1990 р. по 29.11.2008 р. проходила військову службу за контрактом в Збройних Силах.
Згідно відомостей про роботодавця, ОСОБА_1 зазначила, що станом на дату звернення з даною заявою не перебуває та протягом останніх трьох років не перебувала в трудових відносинах з жодним суб`єктом господарювання, а відповідно до даного, вказану інформацію щодо роботодавця (роботодавців) не може надати в складі даної заяви. Оскільки до виходу на пенсію в 2014 році, основним родом діяльності була служба в Збройних Силах України.
Згідно частини 3 статті 119 Кодексу України з процедур банкрутства, за наслідками підготовчого засідання господарський суд постановляє ухвалу про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність або про відмову у відкритті провадження у справі про неплатоспроможність.
Відповідно до ч. 4 ст. 119 Кодексу України з процедур банкрутства, господарський суд постановляє ухвалу про відмову у відкритті провадження у справі про неплатоспроможність, якщо: 1) відсутні підстави для відкриття провадження у справі про неплатоспроможність; 2) боржник виконав зобов`язання перед кредитором (кредиторами) у повному обсязі до підготовчого засідання суду; 3) боржника притягнуто до адміністративної або кримінальної відповідальності за неправомірні дії, пов`язані з неплатоспроможністю; 4) боржника визнано банкрутом протягом попередніх п`яти років.
За наслідками розгляду у підготовчому засіданні заяви ОСОБА_1 , судом не встановлено існування обставин, які б були підставою для відмови у відкритті провадження у справі про неплатоспроможність, згідно ч. 4 ст. 119 Кодексу України з процедур банкрутства, відтак, суд дійшов висновку про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність ОСОБА_1 .
Згідно абзаців 1-4 пункту 21 Прикінцевих та перехідних та положень Кодексу України з процедур банкрутства, до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи призначення арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацією у разі відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) здійснюється з урахуванням особливостей, визначених цим пунктом. Заява ініціюючого кредитора або боржника - фізичної особи про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність), крім відомостей, передбачених частиною першою статті 34, частиною другою статті 116 цього Кодексу, повинна містити пропозицію щодо кандидатури арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацією. Ініціюючий кредитор або боржник - фізична особа додає до заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) заяву арбітражного керуючого, зазначеного в абзаці другому цього пункту, про участь у справі, яка повинна відповідати вимогам, встановленим частиною третьою статті 28 цього Кодексу. Господарський суд, відкриваючи провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність), призначає арбітражного керуючого, зазначеного в абзаці другому цього пункту, розпорядником майна або керуючим реструктуризацією.
Заява ОСОБА_1 про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність містить пропозицію щодо кандидатури арбітражного керуючого - Мельник Ірини Анатоліївни для виконання повноважень керуючого реструктуризацією. Крім того, до заяви про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність ОСОБА_1 додано заяву арбітражного керуючого Мельник Ірини Анатоліївни на участь у справі про неплатоспроможність фізичної особи - ОСОБА_1 .
Заява на участь у даній справі арбітражним керуючим Мельник Іриною Анатоліївною подана суду у встановленому порядку та строк.
Згідно із абз. 2 ч. 2 ст. 28 Кодексу України з процедур банкрутства, у разі якщо заява про участь у справі надійшла лише від одного арбітражного керуючого, господарський суд призначає таку особу розпорядником майна/керуючим реструктуризацією.
Згідно абзаців 1, 7 пункту 16 Прикінцевих та перехідних та положень Кодексу України з процедур банкрутства, установлено, що тимчасово, під час дії воєнного стану, введеного Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 "Про введення воєнного стану в Україні", затвердженим Законом України від 24 лютого 2022 року № 2102-IX, а також протягом шести місяців після його припинення чи скасування: стосовно боржника справу про банкрутство (неплатоспроможність) може бути відкрито без здійснення авансування передбаченої цим Кодексом винагороди арбітражному керуючому на депозитний рахунок суду. У такому разі до заяви про відкриття справи про банкрутство (неплатоспроможність) додається копія укладеної заявником угоди з обраним ним арбітражним керуючим про виконання арбітражним керуючим повноважень у справі про банкрутство (неплатоспроможність) до її закриття з виплатою на умовах, визначених цією угодою, винагороди в розмірі, що не має перевищувати розмір, встановлений цим Кодексом. Господарський суд, відкриваючи провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) відповідно до цього пункту, призначає розпорядником майна або керуючим реструктуризацією арбітражного керуючого, з яким заявником укладено угоду.
Ухвала про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність не пізніше трьох днів з дня її постановлення надсилається боржнику до контролюючого органу, визначеного Податковим кодексом України, та інших органів, які здійснюють контроль за правильністю та своєчасністю справляння податків і зборів (обов`язкових платежів), страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування, до місцевих судів загальної юрисдикції та органу державної виконавчої служби, приватному виконавцю, у якого перебуває виконавче провадження на виконанні, до органу державної прикордонної служби, державного органу з питань банкрутства, а також іншим учасникам справи та особам, які мають право взяти участь у такій справі. У разі вжиття заходів для забезпечення вимог кредиторів копія ухвали надсилається також до установ, що здійснюють облік нерухомого та рухомого майна, органів державної автомобільної інспекції за місцем проживання/перебування боржника, установ банків, небанківських надавачів платіжних послуг, що обслуговують рахунки боржника, емітентів електронних грошей, у яких є електронні гаманці, що належать боржнику, депозитарних установ, які ведуть облік прав на цінні папери, що належать боржнику, а також органів державної прикордонної служби (ч. 7 ст. 119 Кодексу України з процедур банкрутства).
Керуючись ст. ст. 28, 119 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. ст. 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд -
УХВАЛИВ:
1. Відкрити провадження у справі про неплатоспроможність боржника - ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ).
2. Ввести процедуру реструктуризацію боргів боржника - ОСОБА_1 .
3. Ввести мораторій на задоволення вимог кредиторів.
4. Заборонити фізичній особі - ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) відчужувати майно.
5. Оприлюднити на офіційному веб-сайті повідомлення про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність фізичної особи - ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ), текст якого додається.
6. Призначити керуючим реструктуризацією фізичної особи - ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) арбітражного керуючого Мельник Ірину Анатоліївну (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) № 1856 від 06.02.2018 р.).
7. Встановити керуючому реструктуризацією боржника строк до 07.03.2024 р. для подачі до Господарського суду Рівненської області відомостей про результати розгляду вимог кредиторів (письмові нормативно-обґрунтовані пояснення по кожному з кредиторів, витяги з державних реєстрів заборон щодо майна боржника, а також, при наявності, письмові заперечення боржника щодо вимог кредиторів), а також доказів повідомлення кредиторів про дату проведення попереднього засідання суду.
8. Зобов`язати керуючого реструктуризацією у строк до 07.03.2024 р. провести інвентаризацію майна боржника та визначити його вартість.
9. Встановити керуючому реструктуризацією боржника строк до 07.05.2024 р. для підготовки та подання до Господарського суду Рівненської області плану реструктуризації боргів боржника.
10. Визначити дату проведення попереднього судового засідання "27" березня 2024 р. об 14:00 год.
11. Попереднє засідання відбудеться в приміщенні Господарського суду Рівненської області за адресою: 33013, м. Рівне, вул. Набережна, 26-А, в залі судових засідань № 13.
12. Зобов`язати контролюючий орган, визначений Податковим кодексом України, надати керуючому реструктуризацією Мельник І.А. та суду інформацію про доходи боржника та членів його сім`ї і про майно, задеклароване такими особами при перетині кордону.
13. Зобов`язати орган державної прикордонної служби надати керуючому реструктуризацією - Мельник І.А. та суду інформацію про перетинання боржником та членами його сім`ї державного кордону за останні три роки (боржник ОСОБА_1 громадянство - Україна, ІНФОРМАЦІЯ_1 , АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ; члени сім`ї: батько ОСОБА_4 , громадянство - Україна, ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП НОМЕР_3 ; син ОСОБА_5 , громадянство - Україна, ІНФОРМАЦІЯ_3 ; донька ОСОБА_6 , громадянство - Україна, ІНФОРМАЦІЯ_4 , РНОКПП НОМЕР_4 ; син ОСОБА_7 , громадянство - Україна, ІНФОРМАЦІЯ_5 , РНОКПП НОМЕР_5 ; донька ОСОБА_8 , громадянство - Україна, ІНФОРМАЦІЯ_6 , РНОКПП НОМЕР_6 ).
14. Зобов`язати банки, небанківські надавачі платіжних послуг, емітентів електронних грошей надати керуючому реструктуризацією ОСОБА_9 та суду інформацію про залишок коштів на рахунках / електронних гаманцях боржника.
Копію ухвали направити відповідно до вимог ч. 7 ст. 119 Кодексу України з процедур банкрутства.
Ухвала, згідно частини 8 статті 119 Кодексу України з процедур банкрутства, набирає законної сили 07 лютого 2024 року та може бути оскаржена до Північно-західного апеляційного господарського суду в порядку та строки, встановлені статтями 254 - 257 Господарського процесуального кодексу України.
Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається: http://rv.arbitr.gov.ua.
Суддя Р.В. Романюк
Суд | Господарський суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 07.02.2024 |
Оприлюднено | 12.02.2024 |
Номер документу | 116854970 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: неплатоспроможність фізичної особи |
Господарське
Господарський суд Рівненської області
Романюк Р.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні