Справа № 645/71/24
Провадження № 2/645/697/24
УХВАЛА
Іменем України
08 лютого 2024 року м. Харків
Суддя Фрунзенського районного суду м. Харкова Іващенко С.О., розглянувши клопотання позивача ОСОБА_1 про участь у судовому засіданні в режимі відео конференції у справі за позовною заявою ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Шоклайф» про стягнення заборгованості за договором позики,
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 через підсистему «Електронний суд» звернувся до Фрунзенського районного суду м. Харкова з позовом, в якому просить стягнути з ТОВ «Шоклайф» суму боргу за договором позики грошових коштів № 1 від 16.05.2022 року у розмірі 600000,00 грн., 3% річних за несвоєчасне виконання зобов`язання у розмірі 147,68 грн. та витрати по сплаті судового збору в розмірі 6001,48 грн..
Ухвалою Фрунзенського районного суду м. Харкова від 17.01.2024 прийнято до розгляду та відкрито провадження за цим позовом в порядку спрощеного позовного провадження з викликом (повідомленням) сторін.
Розгляд заяви призначений на 05.03.2024 о 10:15 год.
Від позивача ОСОБА_1 , надійшло клопотання про його участь у судовому засіданні, в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів за допомогою відеоконференцзв`язку в підсистемі «Електронний суд».
Відповідно дост. 212 ЦПК Україниучасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції. Частиною 3ст. 212 ЦПК Українизазначено про можливість проведення судового засідання в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного цифрового підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему.
Учасники справи можуть брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів. Підтвердження особи учасника справи здійснюється із застосуванням електронного підпису, а якщо особа не має такого підпису, то у порядку, визначеному Законом України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус або Державною судовою адміністрацією України.
Відповідно до ч. 1 ст. 212 Цивільного процесуального кодексу України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.
Згідно до ч. 3 ст. 212 Цивільного процесуального кодексу України учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему та/або положень, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).
Отже, цивільним процесуальним законодавством регламентовано право учасника цивільного процесу на участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.
Суд, враховуючи наявність технічної можливості провести судове засідання в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів, вважає за необхідне заяву позивача задовольнити.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.212,259-261 ЦПК України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання позивача - ОСОБА_1 про участь у судовому засіданні в режимі відео конференції у справі за позовною заявою ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Шоклайф» про стягнення заборгованості за договором позики - задовольнити.
Надати можливістьпозивачу ОСОБА_1 брати участьу судовомузасіданні врежимі відеоконференціїпоза межамиприміщення судуз використаннямвласних технічнихзасобів,за допомогоювідеоконференцзв`язкув підсистемі«Електронний суд», яке призначене на 10:15 год. 05.03.2024 та усіх подальших можливих судових засіданнях.
Роз`яснити представнику, що відповідно до ч. 5ст. 212 ЦПК Україниризики технічної неможливості участі в відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку, тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя
Суд | Фрунзенський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 08.02.2024 |
Оприлюднено | 12.02.2024 |
Номер документу | 116860055 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них страхування, з них інших видів кредиту |
Цивільне
Фрунзенський районний суд м.Харкова
Іващенко С. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні