УХВАЛА
про повернення заяви
08.02.2024 Справа №607/16916/21 Провадження №2-зз/607/6/24
м. Тернопіль
Суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області Марциновська І.В. під час вирішення питання про прийняття до розгляду заяви ОСОБА_1 про скасування заходів зустрічного забезпечення позову, застосованих ухвалою Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області від 30.12.2021 у справі № 607/16916/21,
УСТАНОВИЛА:
ОСОБА_1 , від імені якого діє адвокат Ширко М.Р., звернувся до Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської із вказаною вище заявою.
Ознайомившись зі змістом заяви та доданих до неї документів, доходжу такого висновку.
Частини 1, 2 ст. 158 ЦПК України визначають, що суд може скасувати заходи забезпечення позову з власної ініціативи або за вмотивованим клопотанням учасника справи. Клопотання про скасування заходів забезпечення позову розглядається в судовому засіданні не пізніше п`яти днів з дня надходження його до суду.
Загальні вимоги до форми та змісту письмової заяви, клопотання, заперечення визначені у ст. 183 ЦПК України.
Так, відповідно до ч. 1 ст. 183 ЦПК України будь-якаписьмова заява,клопотання,заперечення повиннімістити: 1)повне найменування(дляюридичних осіб)або ім`я(прізвище,ім`я тапо батькові)(дляфізичних осіб)особи,яка подаєзаяву чиклопотання абозаперечення протиних,її місцезнаходження(дляюридичних осіб)або місцепроживання чиперебування (дляфізичних осіб),ідентифікаційний кодюридичної особив Єдиномудержавному реєстріпідприємств іорганізацій України(дляюридичних осіб,зареєстрованих зазаконодавством України),відомості пронаявність абовідсутність електронногокабінету; 2)найменування суду,до якоговона подається; 3)номер справи,прізвище таініціали судді(суддів),якщо заява(клопотання,заперечення)подається післяпостановлення ухвалипро відкриттяпровадження усправі; 4)зміст питання,яке маєбути розглянутосудом,та проханнязаявника; 5)підстави заяви(клопотання,заперечення); 6)перелік документівта іншихдоказів,що додаютьсядо заяви(клопотання,заперечення); 7) інші відомості, що вимагаються цим Кодексом.
До заяви, скарги, клопотання чи заперечення, які подаються на стадії виконання судового рішення, в тому числі в процесі здійснення судового контролю за виконанням судових рішень, додаються докази їх надіслання (надання) іншим учасникам справи (провадження) (абз. 2 ч. 2 ст. 183 ЦПК України).
Разом з тим заява про скасування заходів забезпечення позову даним вимогам закону не відповідає з огляду на таке.
Зокрема, у даній заяві не зазначені усі учасники справи, участь яких має забезпечити суд під час розгляду заяви, а також не вказані відомості про цих учасників, що визначені п. 1 ч. 1 ст. 183 ЦПК України.
Також узаяві невказані відомості про реєстраційний номер облікової картки платника податків представника позивача адвоката Ширко М.Р., що позбавляє суд можливості внести відомості про представника позивача до електронного примірника справи та відповідно здійснювати судочинство в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі, як то визначено ст. 14 ЦПК України.
Крім цього, у порушення абз. 2 ч. 2 ст. 183 ЦПК України до заяви не додані докази її надіслання (надання) іншим учасникам справи (провадження).
Указане свідчить, що адвокат Ширко М.Р. не дотрималась вимог закону щодо порядку подання письмової заяви про скасування заходів зустрічного забезпечення позову, визначених у ч. 1, 2 ст. 183 ЦПК України.
Відповідно до ч. 4 ст. 183 ЦПК України суд, встановивши, що письмову заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої або другої цієї статті, повертає її заявнику без розгляду.
За таких підстав доходжу висновку, що подану адвокатом Ширко М.Р. в інтересах ОСОБА_1 заяву про скасування заходів зустрічного забезпечення позову слід повернути без розгляду.
Керуючись ст. 158, 183, 258-261, 353, 354 ЦПК України, суддя
ПОСТАНОВИЛА:
Заяву ОСОБА_1 про скасування заходів зустрічного забезпечення позову, застосованих ухвалою Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області від 30.12.2021 у справі № 607/16916/21, повернути заявнику без розгляду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення безпосередньо до Тернопільського апеляційного суду.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя І. В. Марциновська
Суд | Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 08.02.2024 |
Оприлюднено | 12.02.2024 |
Номер документу | 116870890 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Інші процесуальні питання |
Цивільне
Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області
Марциновська І. В.
Цивільне
Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області
Стельмащук П. Я.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні