Ухвала
від 09.02.2024 по справі 494/5/24
ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

Номер провадження: 22-ц/813/4254/24

Справа № 494/5/24

Головуючий у першій інстанції Римар І.А.

Доповідач Лозко Ю. П.

ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

УХВАЛА

про залишення апеляційної скарги без руху

09.02.2024 року м. Одеса

Одеський апеляційний суд у складі судді судової палати у цивільних справах

Лозко Ю.П.,

вирішуючи питання про відкриття апеляційного провадження у цивільній справі

за апеляційною скаргою Головного управління Держгеокадастру в Одеській області

на ухвалу Березівського районного суду Одеської області від 05 січня 2024 року

у цивільній справі за позовом Головного управління Держгеокадастру в Одеській області про забезпечення позову по цивільній справі №494/5/24 за позовною заявою Головного управління Держгеокадастру в Одеській області до ОСОБА_1 , Товариства з обмеженою відповідальністю "САНВІТ" про припинення права власності на земельні ділянки шляхом їх конфіскації на користь держави, припинення права користування земельними ділянками

встановив:

Ухвалою Березівського районного суду Одеської області від 05 січня 2024 року заяву Головного управління Держгеокадастру в Одеській області про забезпечення позову залишено без задоволення.

Не погодившись із вказаною ухвалою суду, Головне управління Держгеокадастру в Одеській області в інтересах якого діє представник Маврич Т.А. звернулося з апеляційною скаргою безпосередньо до суду апеляційної інстанції у порядку, регламентованому

ст. 355 ЦПК України.

Апеляційна скарга підлягає залишенню без руху з огляду на таке.

Відповідно до ст. 354 ЦПК України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, а на ухвалу суду - протягом п`ятнадцяти днів з дня його (її) проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду; на ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду. Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 358 цього Кодексу.

З Єдиного державного реєстру судових рішень убачається, що оскаржувана ухвала постановлена 05 січня 2024 року. Перебіг строку на апеляційне оскарження рішення суду розпочався з 06 січня 2024 року та сплив 22 січня 2024 року (з урахуванням приписів

ч.3 ст. 123 ЦПК України), однак апеляційна скарга засобами поштового зв`язку подана 31 січня 2024 року.

Отже апеляційна скарга Головного управління Держгеокадастру в Одеській області на ухвалу Березівського районного суду Одеської області від 05 січня 2024 року подана з пропуском строку, встановленого ст. 354 ЦПК України.

Водночас скаржником не заявлено клопотання про поновлення строку апеляційного оскарження та не зазначено причини його пропуску.

Суд апеляційної інстанції позбавлений можливості поновити строк на касаційне оскарження за власною ініціативою. Поновлення строку можливе лише за наявності відповідної заяви особи, яка подає скаргу, із зазначенням поважних причин пропуску цього строку та наданням відповідних доказів.

У разі подання клопотання про поновлення пропущеного строку заявник повинен одночасно надати докази на підтвердження обставин, які свідчать про наявність передбачених законом підстав для таких дій. Безпідставне поновлення строку на оскарження судового рішення, що набрало законної сили, є порушенням вимог статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод щодо справедливого судового розгляду.

Згідно з п.8 ч.2 ст. 356 ЦПК України в апеляційній скарзі має бути зазначено дату отримання копії судового рішення суду першої інстанції, що оскаржується.

Відповідно до п.4 ч.4 ст. 356 ЦПК України до апеляційною скарги додаються докази, що підтверджують дату отримання копії оскаржуваного судового рішення суду першої інстанції (за наявності).

В апеляційній скарзі скаржник зазначає, що копію ухвали ним отримано 18 січня 2024 року, що підтверджується відміткою про реєстрацію у системі електронного документообігу «ДОК ПРОФ», на підтвердження чого долучає копію оскаржуваної ухвали суду з якої убачається, що ухвала Березівського районного суду Одеської області від 05 січня 2024 року зареєстрована ГУ Держгеокадастру в Одеській області за вх. 9-92/0/65-24 від 18 січня 2024 року.

Однак дата реєстрації ухвали суду за правилами документообігу Головного управління Держгеокадастру в Одеській області, на що посилається скаржник,неєдатою отриманнякопії оскаржуваної ухвали, з огляду на таке.

Положеннями частини шостоїстатті 272 ЦПК Україниперебачено, що днем вручення судового рішення є: 1) день вручення судового рішення під розписку; 2)день отримання судом повідомлення про доставлення копії судового рішення до електронного кабінету особи; 3) день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про вручення судового рішення; 4) день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, повідомленою цією особою суду; 5) день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, що зареєстровані у встановленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила суду іншої адреси.

Якщо судове рішення надіслано до електронного кабінету пізніше 17 години, судове рішення вважається врученим у робочий день, наступний за днем його відправлення, незалежно від надходження до суду повідомлення про його доставлення.

Отже особі, яка подала апеляційну скаргу необхідно подати заяву про поновлення строку на апеляційне оскарження судового рішення та надати докази поважності причин його пропуску в оригіналах або завірені в установленому порядку їх копії, якими можуть бути: оригінал поштового конверту (зі штрихкодовим ідентифікатором для відстеження поштового відправлення), довідка із суду, поштового відділення зв`язку, тощо, або навести інші підстави з відповідними доказами.

Крім того апеляційний звертає увагу, що Головне управлінняДержгеокадастру вОдеській області має зареєстрований електронний кабінет у підсистемі Електронний суд ЄСІТС. Таким чином особа, яка подає скаргу, має вказати дату доставки оскарженої ухвали суду до його електронного кабінету.

Апеляційна скарга підлягає залишенню без руху також з огляду на таке.

Згідно з п. 3 ч. 4 ст.356ЦПК України до апеляційної скарги додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави для звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

У порушення вимог пункту 3 частини четвертоїстатті 356 ЦПК Українидо апеляційної скарги не додано документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.

Клопотання про відстрочку, розстрочку або звільнення від сплати судового збору скаржником не заявлялись.

Порядок сплати, ставки судового збору визначені Законом України «Про судовий збір».

Відповідно до Закону України«Про судовийзбір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Згідно ст. 7 Закону України«Про Державнийбюджет Українина 2024рік» прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2022 року становить 3028 грн.

Відповідно до пп. 9 п.1 ч.2 ст. 4 Закону України«Про судовийзбір» ставка судового збору за подання юридичною особою апеляційної скарги на ухвалу суду становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Отже за подання апеляційної скарги скаржнику необхідно сплатити 3028 грн., для приєднання до матеріалів справи надати до Одеського апеляційного суду документ про оплату вказаних витрат, які перерахувати за наступними банківськими реквізитами Отже, судовий збір повинен бути перерахований за такими реквізитами:

Отримувач коштів ГУК Од.обл./Хаджибейський Р-н/22030101

Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37607526

Банк отримувача Казначейство України (ЕАП)

Код банку отримувача (МФО) 899998

Рахунок отримувача UA428999980313161206080015757

Код класифікації доходівбюджету 22030101

Призначення платежу *;101;


(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті); Судовий збір, за позовом
(ПІБ чи назва установи, організації позивача),на рішення від
(Дата оскарження справи)по справі ____(Номер справи),Одеський апеляційний суд(назва суду, де розглядається справа).

Згідно ч.2 ст.357ЦПК України до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 356цього кодексу застосовуються положення статті 185 цього Кодексу, про що суддею постановляється відповідна ухвала.

Частинами 3,4 ст.357ЦПК України передбачено, що апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 354 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строку або вказати інші підстави для поновлення строку.

Якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку на апеляційне оскарження будуть визнані неповажними, суд відмовляє у відкритті апеляційного провадження у порядку, встановленомустаттею 358 цього Кодексу.

Враховуючи викладене вище, апеляційна скарга підлягає залишенню без руху на підставі ч.ч. 2, 3, 4 ст. 357 та ст. 185 ЦПК України, а скаржнику надається строк для подання клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження рішення суду із зазначенням причин його пропуску з наданням відповідних доказів, та сплати судового збору, і надання Одеському апеляційному суду документу, що підтверджує його сплату.

Відповідно до ч. 3 ст. 185 ЦПК України, якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява буде вважатися поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усуне недоліки у строк, встановлений судом, апеляційна скарга буде вважатися неподаною і повернена скаржнику.

Керуючись ст.ст.185,354,356,357 ЦПК України,

ухвалив:

Апеляційну скаргу Головного управління Держгеокадастру в Одеській області на ухвалу Березівського районного суду Одеської області від 05 січня 2024 року залишити без руху, запропонувавши усунути недоліки апеляційної скарги, зазначені в тексті ухвали, протягом десяти днів з дня отримання копії цієї ухвали.

Роз`яснити скаржнику, що якщо в зазначений строк недоліки апеляційної скарги не буде усунуто, або не надано заяву про поновлення строку на апеляційне оскарження чи вказаній в ній підстави для поновлення строку на апеляційне оскарження будуть визнані неповажними, то у відкритті апеляційного провадження буде відмовлено.

Роз`яснити скаржнику, що у разі не виконання вимог ухвали в частині сплати судового збору, апеляційна скарга буде вважатися неподаною та повернута.

Ухвала касаційному оскарженню не підлягає.

Суддя Ю.П. Лозко

СудОдеський апеляційний суд
Дата ухвалення рішення09.02.2024
Оприлюднено12.02.2024
Номер документу116877171
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: щодо припинення права користування земельною ділянкою, з них

Судовий реєстр по справі —494/5/24

Рішення від 19.09.2024

Цивільне

Березівський районний суд Одеської області

Римар І. А.

Рішення від 19.09.2024

Цивільне

Березівський районний суд Одеської області

Римар І. А.

Ухвала від 17.09.2024

Цивільне

Березівський районний суд Одеської області

Римар І. А.

Ухвала від 31.05.2024

Цивільне

Одеський апеляційний суд

Лозко Ю. П.

Ухвала від 21.03.2024

Цивільне

Березівський районний суд Одеської області

Римар І. А.

Ухвала від 19.03.2024

Цивільне

Березівський районний суд Одеської області

Римар І. А.

Ухвала від 18.03.2024

Цивільне

Одеський апеляційний суд

Лозко Ю. П.

Ухвала від 22.02.2024

Цивільне

Одеський апеляційний суд

Лозко Ю. П.

Ухвала від 09.02.2024

Цивільне

Одеський апеляційний суд

Лозко Ю. П.

Ухвала від 05.01.2024

Цивільне

Березівський районний суд Одеської області

Римар І. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні