СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. КИЄВА
пр. № 2/759/2073/24
ун. № 759/2070/24
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01 лютого 2024 року суддя Святошинського районного суду м. Києва Єросова І.Ю., ознайомившись із позовною заявою ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Товариства з обмеженою відповідальністю «ВВ Строй» (01103, м.Київ, вул.Кіквідзе, 13) про припинення трудових відносин,
ВСТАНОВИВ:
29.01.2024 р. ОСОБА_2 звернувся до Святошинського районного суду м. Києва з вищезазначеним позовом у якому просить припинити трудові відносини з ТОВ «ВВ Строй», а також стягнути судові витрати.
Суддя, ознайомившись з матеріалами позовної заяви та доданими до неї документами, доходить наступного висновку.
Відповідно до п. 5 ч. 3 ст. 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити, зокрема виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Так, позивач зазначає про його працевлаштування на посаду директора у ТОВ «ВВ Строй» із яким було укладено безстроковий трудовий договір, однак не вказано доказів, які підтверджують вказану обставину.
На підставі ч. 4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Позивач вказує, що на підставі п. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір» він звільнений від сплати судового збору.
Стаття 5 Закону України «Про судовий збір» встановлює пільги щодо сплати судового збору. Зокрема, п. 1 ч. 1 ст. 5 визначає, що від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються: позивачі - у справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі.
Тобто, підставою звільнення від сплати судового збору є особливий предмет позову - матеріально-правова вимога позивача до відповідача щодо стягнення заробітної плати та поновлення на роботі. У даному випадку предметом позову є позовна вимога про припинення трудових відносин із відповідачем, що не відноситься до пільгової категорії у спорах, що виникають із трудових правовідносин.
Конституційний Суд України у своєму Рішенні від 28 листопада 2013 року №12-рп/2013 зазначив, що гарантією реалізації права на судовий захист в аспекті доступу до правосуддя є встановлення законом помірного судового збору для осіб, які звертаються до суду. Це відповідає Рекомендації Комітету Міністрів Ради Європи державам - членам щодо заходів, що полегшують доступ до правосуддя, від 14 травня 1981 року N R (81) 7, у якій зазначено: "У тій мірі, в якій судові витрати становлять явну перешкоду доступові до правосуддя, їх треба, якщо це можливо, скоротити або скасувати" (підпункт 12 пункту D). Сплата судового збору за подання заяв, скарг до суду, а також за видачу судами документів є складовою доступу до правосуддя, який є елементом права особи на судовий захист, гарантованого статтею 55 Конституції України.
Закон «Про судовий збір» визначає правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору (преамбула Закону).
Відповідно до п.2 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до суду позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою ставка судового збору становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що станом на 2024 р. складає 1211,20 грн.
Згідно ч.1 ст.185 ЦПК України суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Оскільки дану заяву подано з вищезазначеними недоліками, вважаю за необхідне залишити її без руху, визначивши спосіб їх усунення та надавши строк.
Керуючись ст.ст. 76-79, 83, 95, 185, 175, 177, 185 ЦПК України, суддя
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Товариства з обмеженою відповідальністю «ВВ Строй» (01103, м.Київ, вул.Кіквідзе, 13) про припинення трудових відносин, залишити без руху.
Встановити спосіб усунення недоліків заяви шляхом виконання вимог п. 5 ч. 3 ст. 175 ЦПК України та сплати судового збору у розмірі 1211,20 грн.
Надати позивачу строк на усунення недоліків заяви 7 днів з дня отримання копії ухвали.
Повідомити позивача, що в разі неусунення недоліків у зазначений строк, заява вважатиметься неподаною і буде повернута позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя І.Ю. Єросова
Суд | Святошинський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 01.02.2024 |
Оприлюднено | 12.02.2024 |
Номер документу | 116879978 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них |
Цивільне
Святошинський районний суд міста Києва
Єросова І. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні