ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про відкладення підготовчого засідання та витребування доказів
м. Київ
06.02.2024Справа № 910/15017/23
За позовом Фізичної особи-підприємця Пінкус Лариси Григорівни
до Товариства з обмеженою відповідальністю «Доставка квітів «УФЛ»
про захист прав інтелектуальної власності
Суддя Котков О.В.
Представники учасників справи:
від позивача Лотиш А.М.;
від відповідачів Кучерук Н.С.
ВСТАНОВИВ:
У вересні 2023 року до Господарського суду міста Києва від Фізичної особи-підприємця Пінкус Лариси Григорівни (позивач) надійшла позовна заява б/н від 19.09.2023 року до Товариства з обмеженою відповідальністю «Доставка квітів «УФЛ» (відповідач), в якій викладені позовні вимоги, щоб в судовому порядку:
- заборонити Товариству з обмеженою відповідальністю «Доставка квітів «УФЛ» використовувати в своїй господарській діяльності торговельну марку за свідоцтвом України на торговельну марку № 240294 від 10.04.2018 року та /або позначенні схожі з вказаною торговельною маркою, стосовно наведених у свідоцтві України на торговельну марку № НОМЕР_1 від 10.04.2018 року послуг за класами Міжнародної класифікації товарів і послуг для реєстрації знаків: № 31, № 35, № 39, № 44;
- заборонити Товариству з обмеженою відповідальністю «Доставка квітів «УФЛ» використання, розміщення торговельної марки за свідоцтвом України на торговельну марку № 240294 від 10.04.2018 року, та /або позначенні схожі з вказаною торговельною маркою, в мережі інтернет, зокрема, на вебсайті ІНФОРМАЦІЯ_2 чи будь-яких інших вебсайтах або в рекламі.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що Пінкус Лариса Григорівна є власником свідоцтва України на торговельну марку № НОМЕР_1 від 10.04.2018 року «ІНФОРМАЦІЯ_3» та використовує вказану торговельну марку у власній господарській діяльності за допомогою розміщення відповідної інформації на власному вебсайті ІНФОРМАЦІЯ_4. Власником домену є позивач - Пінкус Л.Г. 02.11.2022 року позивачу стало відомо, що ТОВ «Доставка квітів «УФЛ» через вебсайт ІНФОРМАЦІЯ_2 неправомірно використовує торговельну марку «ІНФОРМАЦІЯ_3» за свідоцтвом України на торговельну марку № НОМЕР_1 від 10.04.2018 року без дозволу ФОП Пінкус Лариса Григорівна .
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 06.10.2023 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі № 910/15017/23, ухвалено розгляд справи здійснювати у порядку загального позовного провадження, підготовче засідання призначено на 09.11.2023 року.
У зв`язку з перебуванням судді Коткова О.В. у період з 30.10.2023 року по 10.11.2023 року у відпустці, підготовче засідання, призначене на 09.11.2023 року не відбулося, підготовче засідання призначено на 05.12.2023 року.
В підготовчому засідання 05.12.2023 року судом оголошувалася перерва.
В підготовчих засіданнях 11.01.2024 року та 30.01.2024 року судом оголошувалася перерва.
В підготовчому засіданні 06.02.2024 року судом було розглянуте та задоволене клопотання позивача про витребування доказів подане разом з позовною заявою. Задовольняючи вказане клопотання суд виходив з наступного.
Клопотання про витребування доказів обґрунтоване необхідністю визначення та підтвердження того, що власником сайту ІНФОРМАЦІЯ_1 є Товариство з обмеженою відповідальністю «Доставка квітів «УФЛ». Згідно довідки від 24.07.2023 року № 151/2023-Д Дочірнього підприємства «Центр компетенції адресного простору мережі Інтернет» Консорціуму «Український центр підтримки номерів і адрес» інформація про реєстранта доменного імені ІНФОРМАЦІЯ_1 в службі WHOIS прихована; реєстратором доменного імені ІНФОРМАЦІЯ_1 є: GoDaddy.com LLC; хостинг-провайдером є: Cloudflare, Inc. За таких обставин, потребується від реєстатора доменного імені ІНФОРМАЦІЯ_1 отримання інформації про найменування та/або прізвище, ім`я, по- батькові, адресу місцезнаходження, адресу електронної пошти та номер телефону реєстранта (власника) доменного імені « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».
З метою отримання витребуваної інформації, Адвокатське бюро «Лотиш і партнери», яке діє в інтересах позивача, 13.07.2023 року звернулося з адвокатським запитом до GoDaddy.com LLC з метою встановлення реєстранта (власника) доменного імені ІНФОРМАЦІЯ_1, який відповідно до трекінгу АТ «Укрпошта» вручено GoDaddy.com LLC 25.07.2023 року. Втім, відповідь на запит не отримано. Крім того, Адвокатське бюро «Лотиш і партнери» 28.07.2023 року звернулося з адвокатським запитом до Cloudflare, Inc з метою встановлення отримувача послуг хостингу за доменим ім`ям ІНФОРМАЦІЯ_1, який відповідно до трекінгу АТ «Укрпошта» вручено Cloudflare, Inc 10.08.2023 року. Втім, відповідь на запит не отримано.
Відповідно до ст. 80, 81 Господарського процесуального кодексу України учасники справи подають докази у справі безпосередньо до суду. Учасник справи у разі неможливості самостійно надати докази вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений в частинах другій та третій статті 80 цього Кодексу.
У клопотанні про витребування судом доказів повинно бути зазначено: 1) який доказ витребовується (крім клопотання про витребування судом групи однотипних документів як доказів); 2) обставини, які може підтвердити цей доказ, або аргументи, які він може спростувати; 3) підстави, з яких випливає, що цей доказ має відповідна особа; 4) заходи, яких особа, яка подає клопотання, вжила для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу; 5) причини неможливості отримати цей доказ самостійно особою, яка подає клопотання.
Розглянувши матеріали справи в цілому, враховуючи предмет та підстави позовних вимог, а також обставини, які входять до предмета доказування у даній справі, суд дійшов висновку про необхідність та доцільність задоволення клопотання позивача, оскільки витребувані останнім докази стосуються даної справи, є належними доказами, у зв`язку з чим клопотання є обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню.
За таких обставин, з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав і законних інтересів сторін у даній справі, необхідність витребування додаткових доказів, забезпечення сторонам можливості надати всі необхідні докази, заяви та клопотання на їх розсуд, суд вважає за доцільне відкласти підготовче засідання.
Статтею 367 Господарського процесуального кодексу України визначено, що у разі якщо в процесі розгляду справи господарському суду необхідно вручити документи, отримати докази, провести окремі процесуальні дії на території іншої держави, господарський суд може звернутися з відповідним судовим дорученням до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави (далі - іноземний суд) у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України.
Cудове доручення надсилається у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України, а якщо міжнародний договір не укладено - Міністерству юстиції України, яке надсилає доручення Міністерству закордонних справ України для передачі дипломатичними каналами.
Відповідно до Закону України «Про приєднання України до Конвенції про отримання за кордоном доказів у цивільних або комерційних справах» від 19.10.2000 Верховна Рада України постановила приєднатися від імені України до Конвенції про отримання за кордоном доказів у цивільних або комерційних справах, укладеної 18.03.1970 року в м. Гаага.
Статтею 1 вказаної Конвенції передбачено, що у цивільних або комерційних справах судовий орган Договірної Держави може відповідно до положень законодавства цієї Держави шляхом надіслання судового доручення звернутися до компетентного органу другої Договірної Держави з проханням отримати докази або провести інші процесуальні дії.
За приписами статті 2 Конвенції Договірна Держава призначає Центральний Орган, який зобов`язується отримувати судові доручення, що надходять від судових органів іншої Договірної Держави, і передавати органу, компетентному їх виконати. Кожна Держава організовує Центральний Орган згідно із своїм правом. Доручення надсилаються Центральному Органу Держави виконання без посередництва будь-якого іншого органу цієї держави.
В судовому дорученні зазначається: а) запитуючий орган і запитуваний орган, якщо останнє відомо запитуючому органу; b) імена та адреси сторін в процесі та їх представників, якщо такі є; c) характер справи, для якої потребуються докази, з наданням всієї необхідної інформації в зв`язку з цим; d) докази, які мають бути отримані або інша процесуальна дія, яку потрібно провести (абзаци 1-5 статті 3 Конвенції).
Наказом Міністерства юстиції України та Державної судової адміністрації України № 1092/5/54 від 27.06.2008 затверджено Інструкцію про порядок виконання міжнародних договорів з питань надання правової допомоги в цивільних справах щодо вручення документів, отримання доказів та визнання і виконання судових рішень (далі - Інструкція).
Так, за приписами пункту 7.2 вказаної Інструкції доручення про отримання доказів на підставі Конвенції про отримання доказів відповідно до статті 3 цієї Конвенції складається судом України згідно з формою запиту відповідно до додатка 11 та повинно містити: назву запитуючого органу та, якщо можливо, запитуваного органу; ім`я та прізвище (повне найменування) та місце проживання (місцезнаходження) сторін судового розгляду і, у разі потреби, їх представників; характер і предмет судового розгляду та короткий виклад фактичної сторони справи; докази, які потрібно отримати, або інші судові дії, які необхідно виконати. У разі необхідності в дорученні вказуються: імена, прізвища та адреси осіб, яких необхідно допитати;питання, які необхідно поставити допитуваним особам, або факти, щодо яких їх необхідно допитати; документи або інші об`єкти, які необхідно дослідити; особливі прохання, що стосуються отримання свідчень особи; особливі форми, які потрібно застосувати у відповідності до статті 9 Конвенції. Для уникнення плутанини не слід використовувати цифри для позначення місяця у даті.
Судове доручення складається мовою запитуваного органу або супроводжується перекладом на цю мову. Однак, Договірна Держава приймає доручення також англійською чи французькою мовою або з перекладом на одну з цих мов, якщо вона не зробила застереження на підставі статті 33 (абзаци 1, 2 статті 4 Конвенції).
Якщо Центральний Орган, якому направлено судове доручення, не є компетентним його виконати, то доручення негайно надсилається органу цієї Держави, компетентному виконати його відповідно до положень національного законодавства.
З анкети Сполучених Штатів Америки, розміщеної на офіційній сторінці Гаазької конференції з міжнародного приватного права в мережі Інтернет (https://www.hcch.net/en/states/authorities/details3/?aid=528), вбачається, що Центральним Органом Сполучених Штатів Америки є Office of International Judicial Assistance U.S. Department of Justice (Управління міжнародної судової допомоги Міністерства юстиції США) (1100 L Street, NW, Room 8102 Washington, DC 20005 United States of America).
При цьому, за пунктом 7.3 вказаної Інструкції доручення суду України на підставі Конвенції про отримання доказів надсилається через Мін`юст, який переправляє його центральному органу, визначеному відповідною державою відповідно до статті 2 Конвенції.
За таких обставин, з метою отримання інформації суд вважає за необхідне звернутися із судовим дорученням до уповноваженого органу Сполучених Штатів Америки - Office of International Judicial Assistance U.S. Department of Justice через Міністерство юстиції України.
Керуючись ст. 12, 81, 121, 177, 182, 183, 202, 367 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва
УХВАЛИВ:
1. Клопотання б/н від 19.09.2023 року «Про витребування доказів» Фізичної особи-підприємця Пінкус Лариси Григорівни у справі № 910/15017/23 - задовольнити.
2. Звернутися до уповноваженого органу США - Office of International Judicial Assistance U.S. Department of Justice (1100 L Street, NW, Room 8102 Washington, DC 20005 United States of America) через Міністерство юстиції України з судовим дорученням про отримання доказів, а саме витребування інформації:
- у GoDaddy.com LLC (14455 North Hayden Road, Suite 226 Scottsdale AZ 85260, United States, abuse@godaddy.com) інформацію про найменування та/або прізвище, ім`я, по-батькові, адресу місцезнаходження, адресу електронної пошти та номер телефону реєстранта (власника) доменного імені « ІНФОРМАЦІЯ_1 »;
- у Cloudflare, Inc (101 Townsend Street, San Francisco, CA, 94107, US) інформацію про найменування та/або прізвище, ім`я, по-батькові, адресу місцезнаходження, адресу електронної пошти отримувача послуг хостингу щодо розміщення програмного забезпечення веб-сайту «ІНФОРМАЦІЯ_1».
3. Зобов`язати позивача у строк до 01.03.2024 року надати до суду належним чином нотаріально завірені копії перекладу на англійську мову ухвали Господарського суду міста Києва від 06.02.2024 року про відкладення підготовчого засідання та витребування доказів та судового доручення у трьох примірниках для направлення Office of International Judicial Assistance U.S. Department of Justice через Міністерство юстиції України.
4. Підготовче засідання відкласти на 11.06.24 о 11:00. Підготовче засідання відбудеться в приміщенні Господарського суду міста Києва за адресою: 01054, м. Київ, вул. Б. Хмельницького, 44-Б, зал судових засідань № 6.
Ухвала набирає законної сили 06 лютого 2024 року.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Повний текст ухвали складено 09 лютого 2024 року.
Суддя О.В. Котков
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 06.02.2024 |
Оприлюднено | 12.02.2024 |
Номер документу | 116886818 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо захисту прав на об’єкти інтелектуальної власності про торговельну марку (знака для товарів і послуг) щодо комерційного найменування |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Котков О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні