Справа №443/39/24
Провадження №2/443/178/24
УХВАЛА
підготовчого засідання
12 лютого 2024 року Жидачівський районний суд Львівської області у складі: головуючого судді Сливки С.І., з участю секретаря судового Кушнір М.І., розглядаючи у відкритомупідготовчому судовому засіданнів м.Жидачів цивільнусправу за позовом адвоката Чорненького Ярослава Богдановича поданий в інтересах ОСОБА_1 до територіальної громади села Жирівське в особі Гніздичівської селищної ради Стрийського району Львівської області про визнання права власності на спадкове майно в порядку спадкування за заповітом,
в с т а н о в и в :
адвокат Чорненький Ярослав Богданович в інтересах ОСОБА_1 звернувся в суд із позовною заявою до територіальної громади села Жирівське в особі Гніздичівської селищної ради Стрийського району Львівської області про визнання права власності на спадкове майно в порядку спадкування за заповітом.
Ухвалою Жидачівського районного суду Львівської області від 11.01.2024 року відкрито провадження у справі за правилами загального позовного провадження.
Позивач та її представник в підготовче судове засідання не з`явилися, однак від представника позивача адвокат Чорненького Я.Б. надійшло клопотання, згідно якої просить розгляд справи проводити без його участі, позов підтримує повністю, вважає, що справа може бути призначена до судового розгляду по суті.
Представника відповідач у підготовче судове засідання не з`явився, у підготовче судове засідання не з`явився, про причини неявки суд неповідомив, хоча про час та місце підготовчого судового засідання повідомлялася належним чином, про що свідчать наявні в матеріалах справи докази.
Підготовче засідання проводиться судом із повідомленням учасників справи (ч.1 ст.197 ЦПК України).
Частиною другоюстатті 198 ЦПК Українипередбачено, що суд відкладає підготовче засідання в межах визначеного цим Кодексом строку підготовчого провадження у випадках: 1) визначених частиною другою статті223 цього Кодексу; 2) залучення до участі або вступу у справу третьої особи, заміни неналежного відповідача, залучення співвідповідача; 3) в інших випадках, коли питання, визначені частиною другоюстатті 197 цього Кодексу, не можуть бути розглянуті у підготовчому засіданні.
За змістом частин першої-другоїстатті 223 ЦПК Українинеявка у судове засідання будь-якого учасника справи за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею.
Відтак неявка представника відповідача належним чином повідомленого про дату та час підготовчого засідання за загальним правилом не перешкоджає його проведенню, а тому, зважаючи на те, що представник відповідач не з`явився в підготовче судове засідання, жодних доказів неможливості прибути в підготовче судове засідання не надав, суд вважає за можливе провести підготовче судове засідання за відсутності сторін.
Згідно зст. 247 ЦПК Україниу разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цьогоКодексурозгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Крім цього, як вбачається із позовної заяви, позивач просить визнати за ним в порядку спадкування за заповітом після смерті тітки ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 право власності на житловий будинок, загальною площею 35,2 кв.м., житловою площею 21,1 кв.м., господарські будівлі і споруди по АДРЕСА_1 .
Згідно п.4ч.5ст.12ЦПК України,суд,зберігаючи об`єктивністьі неупередженість сприяє учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених цим Кодексом.
Згідност. 81 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до ч.ч.1,3ст. 84 ЦПК України, учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом.
У разі задоволення клопотання суд своєю ухвалою витребовує відповідні докази.
Одночасно, згідно ч.7 ст.81 ЦПК України, суд не може збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи, крім витребування доказів судом у випадку, коли він має сумніви у добросовісному здійсненні учасниками справи їхніх процесуальних прав або виконанні обов`язків щодо доказів, а також інших випадків, передбачених цим Кодексом.
Зважаючи на предмет спору у даній справі, приймаючи до уваги те, що матеріали спадкової справи №500/2015, заведеної після смерті ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 забезпечить повний, всебічний та об`єктивний розгляд справи, а також те, що жодна із сторін не заявила відповідного клопотання, що в свою чергу викликає у суду сумнів у добросовісному здійсненні учасниками справи їхніх процесуальних прав або виконанні обов`язків щодо доказів, суд приходить до висновку про необхідність витребування вищевказаних доказів.
Одночасно, будь-яких інших клопотань, пов`язаних з підготовкою справи до судового розгляду під час підготовчого судового засідання не заявлялось, до суду не надходило.
Приймаючи до уваги наведене, зважаючи на проведення усіх необхідних дій, передбачених ст.197 ЦПК України, суд вважає за необхідне завершити підготовче судове засідання та призначити справу до судового розгляду по суті.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст.81, 189-200, 223,240,247 ЦПК України, суд
п о с т а н о в и в:
Закрити підготовче провадження по цивільній справі за позовом адвоката Чорненького Ярослава Богдановича поданий в інтересах ОСОБА_1 до територіальної громади села Жирівське в особі Гніздичівської селищної ради Стрийського району Львівської області про визнання права власності на спадкове майно в порядку спадкування за заповітом та призначити справу до судового розгляду по суті на 10 год. 00 хв. 07 березня 2024 року.
В судове засідання викликати сторони.
В порядку витребування доказів зобов`язати Жидачівську державну нотаріальну контору Львівської області в особі завідувача в строк до 01березня 2024року надати до Жидачівського районного суду Львівської області оригінал або належним чином завірені копії матеріалів спадкової справи №500/2015, заведеної після смерті ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .
У випадку неможливості подати вищевказані докази, необхідно повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня отримання ухвали.
За неповідомлення суду про неможливість подати докази, а також за неподання доказів, у тому числі і з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені ЦПК України.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя С.І. Сливка
Суд | Жидачівський районний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 12.02.2024 |
Оприлюднено | 14.02.2024 |
Номер документу | 116914809 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за заповітом |
Цивільне
Жидачівський районний суд Львівської області
СЛИВКА С. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні