14.02.2024 року КОЗЕЛЬЩИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа№ 533/1245/23
Провадження № 1-кп/533/16/24
УХВАЛА
про призначення судового розгляду
14лютого 2024року селище Козельщина
Козельщинський районний суд Полтавської області у складі:
головуючої судді ОСОБА_1 ,
за участю:
секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
прокурора ОСОБА_3 ,
потерпілого ОСОБА_4 ,
представника органу пробації ОСОБА_5 ,
захисника обвинуваченого ОСОБА_6 адвоката ОСОБА_7 ,
обвинуваченого ОСОБА_6 ,
обвинуваченого ОСОБА_8 ,
- розглянувши у підготовчому судовому засіданні в залі суду об`єднані кримінальні провадження: № 12023170520000550 від 13.07.2023 та № 12023170520000174 від 06.03.2023,
- за обвинуваченням ОСОБА_6 та ОСОБА_8 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 246, ч. 2 ст. 271 Кримінального кодексу України (КК України),
УСТАНОВИВ:
У провадженні Козельщинського районного суду Полтавської області перебувають об`єднані кримінальні провадження: № 12023170520000550 від 13.07.2023 та № 12023170520000174 від 06.03.2023 за обвинуваченням ОСОБА_6 та ОСОБА_8 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 246, ч. 2 ст. 271 КК України.
У об`єднаних кримінальних провадженнях захист обвинуваченого ОСОБА_6 здійснює захисник - адвокат ОСОБА_7 .
Обвинуваченим під час досудового розслідування запобіжний захід не обирався.
Потерпілими у об`єднаному кримінальному провадженні є Козельщинська селищна рада та ОСОБА_4 .
У судовому засіданні учасники об`єднаного кримінального провадження прохали призначити судовий розгляд об`єднаного кримінального провадження у відкритому судовому засіданні.
Суд, вислухавши думку учасників судового засідання встановив таке.
Вищезазначене об`єднане кримінальне провадження підсудне Козельщинському районному суду Полтавської області.
Під час підготовчого судового засідання не встановлено підстав для прийняття рішень, передбачених пп.1-4 ч. 3 ст. 314 КПК України.
Судом вирішено питання, які пов`язані з підготовкою до судового розгляду.
Визначено склад осіб, які братимуть участь у судовому розгляді об`єднаного кримінального провадження.
Відповідно до ч. 1 ст. 316 КПК України після завершення підготовки до судового розгляду суд постановляє ухвалу про призначення судового розгляду.
Отже суд уважає, що вищезазначене об`єднане кримінальне провадження підлягає призначенню до судового розгляду.
Також суд уважає, що з метою забезпечення суду інформацією, що характеризує обвинувачених, а також прийняття судового рішення про міру покарання необхідно доручити представнику органу пробації скласти досудову доповідь на обвинувачених ОСОБА_6 та ОСОБА_8 .
Крім того, начальником Козельщинського відділу Глобинської окружної прокуратури ОСОБА_3 в інтересах держави в особі Козельщинської селищної ради до відповідачів ОСОБА_8 та ОСОБА_6 подано позовну заяву про відшкодування збитків, завданих кримінальним правопорушенням, у якій прокурор просив суд:
- розглянути вказаний позов разом зі кримінальним провадженням №12023170520000550 від 13.07.2023;
- позов задовольнити;
- стягнути з обвинувачених ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (проживає за адресою: АДРЕСА_1 ; реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ) та ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 (проживає за адресою: АДРЕСА_2 ; реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2 ) солідарно на користь Козельщинської селищної ради (ідентифікаційний код: 21063513) збитки, завдані злочином, в сумі 71 666 гривень 55 копійок.
У підготовчому судовому засіданні прокурор просив розглянути позовну заяву в інтересах держави одночасно зі кримінальним провадженням.
Інші учасники не заперечували.
Здійснюючи перевірку цивільного позову, суд дійшов таких висновків.
Відповідно до ч. 1-4 ст. 128 КПК України особа, якій кримінальним правопорушенням або іншим суспільно небезпечним діянням завдано майнової та/або моральної шкоди, має право під час кримінального провадження до початку судового розгляду пред`явити цивільний позов до підозрюваного, обвинуваченого або до фізичної чи юридичної особи, яка за законом несе цивільну відповідальність за шкоду, завдану діяннями підозрюваного, обвинуваченого або неосудної особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння.
Цивільний позов в інтересах держави пред`являється прокурором. Цивільний позов може бути поданий прокурором у випадках, встановлених законом, також в інтересах громадян, які через недосягнення повноліття, недієздатність або обмежену дієздатність неспроможні самостійно захистити свої права.
Прокурор, який пред`являє цивільний позов у кримінальному провадженні, повинен обґрунтувати наявність підстав для здійснення представництва інтересів громадянина або держави в суді, передбачених частиною четвертою статті 25 Закону України «Про прокуратуру». Для представництва інтересів громадянина в суді прокурор також повинен надати документи, що підтверджують недосягнення повноліття, недієздатність або обмежену дієздатність відповідного громадянина, а також письмову згоду законного представника або органу, якому законом надано право захищати права, свободи та інтереси відповідної особи, на здійснення ним представництва.
Форма та зміст позовної заяви повинні відповідати вимогам, встановленим до позовів, які пред`являються у порядку цивільного судочинства.
Частиною 5 ст. 128 КПК України визначено, що цивільний позов у кримінальному провадженні розглядається судом за правилами, встановленими цим Кодексом. Якщо процесуальні відносини, що виникли у зв`язку з цивільним позовом, цим Кодексом не врегульовані, до них застосовуються норми Цивільного процесуального кодексу України за умови, що вони не суперечать засадам кримінального судочинства.
Згідно зі ч. 1 ст. 61 КПК України цивільним позивачем у кримінальному провадженні є фізична особа, якій кримінальним правопорушенням або іншим суспільно небезпечним діянням завдано майнової та/або моральної шкоди, юридична особа, якій кримінальним правопорушенням або іншим суспільно небезпечним діянням завдано майнової шкоди, а також адміністратор за випуском облігацій, який відповідно до положень Закону України «Про ринки капіталу та організовані товарні ринки» діє в інтересах власників облігацій, яким кримінальним правопорушенням або іншим суспільно небезпечним діянням завдано майнової шкоди, та яка (який) в порядку, встановленому цим Кодексом, пред`явила (пред`явив) цивільний позов.
Права та обов`язки цивільного позивача виникають з моменту подання позовної заяви органу досудового розслідування або суду.
Цивільний позивач має права та обов`язки, передбачені цим Кодексом для потерпілого, в частині, що стосуються цивільного позову, а також має право підтримувати цивільний позов або відмовитися від нього до видалення суду в нарадчу кімнату для ухвалення судового рішення. Цивільний позивач повідомляється про прийняті процесуальні рішення в кримінальному провадженні, що стосуються цивільного позову, та отримує їх копії у випадках та в порядку, встановлених цим Кодексом для інформування та надіслання копій процесуальних рішень потерпілому.
У відповідності до норм ч. 1 ст. 62 КПК України цивільним відповідачем у кримінальному провадженні може бути фізична або юридична особа, яка в силу закону несе цивільну відповідальність за шкоду, завдану кримінально протиправними діями (бездіяльністю) підозрюваного, обвинуваченого або неосудної особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння, та до якої пред`явлено цивільний позов у порядку, встановленому цим Кодексом. Права та обов`язки цивільного відповідача виникають з моменту подання позовної заяви органу досудового розслідування або суду. Цивільний відповідач має права та обов`язки, передбачені цим Кодексом для підозрюваного, обвинуваченого, в частині, що стосуються цивільного позову, а також має право визнавати позов повністю чи частково або заперечувати проти нього. Цивільний відповідач повідомляється про прийняті процесуальні рішення в кримінальному провадженні, що стосуються цивільного позову, та отримує їх копії у випадках та в порядку, встановлених цим Кодексом для інформування та надіслання копій процесуальних рішень підозрюваному, обвинуваченому.
Згідно з ч. 1, ч. 3, ч. 4 ст. 23 Закону України «Про прокуратуру» представництво прокурором інтересів громадянина або держави в суді полягає у здійсненні процесуальних та інших дій, спрямованих на захист інтересів громадянина або держави, у випадках та порядку, встановлених законом. Прокурор здійснює представництво в суді законних інтересів держави у разі порушення або загрози порушення інтересів держави, якщо захист цих інтересів не здійснює або неналежним чином здійснює орган державної влади, орган місцевого самоврядування чи інший суб`єкт владних повноважень, до компетенції якого віднесені відповідні повноваження, а також у разі відсутності такого органу. Наявність такихобставин обґрунтовуєтьсяпрокурором упорядку,передбаченому частиноючетвертою цієїстатті,крім випадку,визначеного абзацомчетвертим цієїчастини. Наявність підстав для представництва має бути обґрунтована прокурором у суді.
Прокурор здійснює представництво інтересів громадянина або держави в суді виключно після підтвердження судом підстав для представництва.
Прокурор зобов`язаний попередньо, до звернення до суду, повідомити про це громадянина та його законного представника або відповідного суб`єкта владних повноважень. У разі підтвердження судом наявності підстав для представництва прокурор користується процесуальними повноваженнями відповідної сторони процесу. Наявність підстав для представництва може бути оскаржена громадянином чи її законним представником або суб`єктом владних повноважень.
Виключно з метою встановлення наявності підстав для представництва інтересів держави в суді у випадку, якщо захист законних інтересів держави не здійснює або неналежним чином здійснює суб`єкт владних повноважень, до компетенції якого віднесені відповідні повноваження, прокурор має право отримувати інформацію, яка на законних підставах належить цьому суб`єкту, витребовувати та отримувати від нього матеріали та їх копії.
Під час здійснення представництва інтересів громадянина або держави у суді прокурор має право в порядку, передбаченому процесуальним законом та законом, що регулює виконавче провадження: 5) подавати цивільний позов під час кримінального провадження у випадках та порядку, визначених кримінальним процесуальним законом (ч. 6 ст. 23 Закону України «Про прокуратуру»).
За вимогами ч. 2 ст. 175 ЦПК України позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником, або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.
Статтями 175, 177 ЦПК України встановлено вимоги до змісту позовної заяви.
Цивільний позов прокурора в інтересах держави в особі Козельщинської селищної ради вимогам ст. 175, 177 ЦПК України відповідає.
Суд уважає за можливе прийняти цивільний позов до розгляду у даному об`єднаному кримінальному провадженні та визнати Козельщинську селищну раду цивільним позивачем, а обвинувачених ОСОБА_6 та ОСОБА_8 - цивільними відповідачами, оскільки форма та зміст позовної заяви відповідають вимогам цивільного процесуального закону, та такий позов подано у строки, передбачені ч. 1 ст. 128 КПК України, а право прокурора на представництво інтересів належним чином обґрунтоване у позовній заяві положеннями ст. 131-1 Конституції України, п. 12 ч. 2 ст. 36 КПК України, ч. 3 ст. 128 КПК України, ст. 56 ЦПК України та бездіяльністю Козельщинської селищної ради. Крім того, жоден з учасників не заперечував проти розгляду цивільного позову в рамках об`єднаного кримінального провадження, право прокурора на представництво інтересів держави не спростовував.
На підставі викладеного, керуючись статтями 61-63, 128, 314, 315-317 КПК України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Призначити до судового розгляду у відкритому судовому засіданні об`єднані кримінальні провадження: № 12023170520000550 від 13.07.2023 та № 12023170520000174 від 06.03.2023, за обвинуваченням ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , та ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 246, ч. 2 ст. 271 КК України, на 28лютого 2024року о14годині 00хвилин у приміщенні Козельщинського районного суду Полтавської області, за адресою: Полтавська область, Кременчуцький район, селище Козельщина, вулиця Остроградського, буд. 75/15.
Розгляд кримінального провадження здійснювати суддею одноособово.
Прийняти до розгляду разом з кримінальним провадженням позовну заяву (цивільний позов) начальника Козельщинського відділу Глобинської окружної прокуратури ОСОБА_3 в інтересах держави в особі Козельщинської селищної ради про стягнення збитків, завданих злочином у сумі 71666,55 грн, з:
- ОСОБА_8 та ОСОБА_6 солідарно на користь Козельщинської селищної ради (ідентифікаційний код: 21063513).
Визнати у кримінальному провадженні:
- цивільним позивачем потерпілого Козельщинську селищну раду (ідентифікаційний код: 21063513);
-цивільними відповідачами обвинуваченого ОСОБА_8 таобвинуваченого ОСОБА_6 .
Установити цивільним відповідачам (обвинуваченим) строк для подання відзиву на позовну заяву - до початку судового розгляду. У зазначений строк цивільний відповідач має право надіслати суду відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам ст. 178 ЦПК України, і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), що підтверджують заперечення проти позову. Відповідно до вимог ч. 4 ст. 178 ЦПК України одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду, копія відзиву та доданих до нього документів повинна бути надіслана іншим учасникам справи. У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами (ч. 8 ст. 178 ЦПК України).
Установити цивільному позивачу п`ятиденний строк з дня отримання відзиву для подання відповіді на відзив, копія якої одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана відповідачу.
Установити цивільним відповідачам (обвинуваченим) п`ятиденний строк з дня отримання відповіді на відзив для подання заперечення, копія якого одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана позивачу.
Відповідач повинен подати суду докази разом з поданням відзиву. Копії доказів (крім речових доказів), що подаються до суду, заздалегідь надсилаються або надаються особою, яка їх подає, іншим учасникам справи. Суд не бере до уваги відповідні докази у разі відсутності підтвердження надсилання (надання) їх копій іншим учасникам справи, крім випадку, якщо такі докази є у відповідного учасника справи або обсяг доказів є надмірним, або вони подані до суду в електронній формі, або є публічно доступними.
Доручити Кременчуцькому районному сектору № 2 філії Державної установи «Центр пробації» в Полтавській області скласти та подати суду у строк до 28лютого 2024року досудову доповідь щодо обвинувачених ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , та ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_4 .
Роз`яснити обвинуваченим, що їм надається можливість брати участь у підготовці досудової доповіді. Участь особи у підготовці досудової доповіді полягає у наданні персоналу органу пробації інформації, необхідної для підготовки такої доповіді.
Копію ухвали вручити особам, які приймають участь у справі.
Копію ухвали надіслати Кременчуцькому районному сектору № 2 філії Державної установи «Центр пробації» в Полтавській області для виконання.
Здійснити судовий виклик у судове засідання учасників провадження.
Роз`яснити учасникам кримінального провадження, що вони відповідно до ст. 317 КПК України мають право після призначення справи до розгляду ознайомитися з матеріалами кримінального провадження, якщо вони про це заявлять клопотання. Під час ознайомлення мають право робити з матеріалів виписки та копії.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та оскарженню не підлягає.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Козельщинський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 14.02.2024 |
Оприлюднено | 15.02.2024 |
Номер документу | 116972390 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти довкілля Незаконна порубка лісу |
Кримінальне
Козельщинський районний суд Полтавської області
Козир В. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні