Герб України

Ухвала від 13.02.2024 по справі 461/9801/23

Галицький районний суд м.львова

Новинка

ШІ-аналіз судового документа

Отримуйте стислий та зрозумілий зміст судового рішення. Це заощадить ваш час та зусилля.

Реєстрація

Справа № 461/9801/23

Провадження № 2/461/457/24

У Х В А Л А

про зупинення провадження у справі

13.02.2024 року м. Львів

Галицький районний суд м. Львова у складі:

головуючого судді Кітова О.В.,

за участю секретаря судового засідання Согор А.Н.,

представника позивача ОСОБА_1 ,

представника відповідача ОСОБА_2 ,

представника третьої особи Процик І.І.,

розглядаючи у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Львові за правилами спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом Галицької районної адміністрації Львівської міської ради до ОСОБА_3 , треті особи, що не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача: Львівське комунальне підприємство «Старий Львів», Львівська міська рада про виселення із самовільно зайнятого жилого приміщення,

встановив:

У провадженні Галицького районного суду м. Львова знаходиться цивільна справа за позовом Галицької районної адміністрації Львівської міської ради до ОСОБА_3 , треті особи, що не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача: Львівське комунальне підприємство «Старий Львів», Львівська міська рада про виселення із самовільно зайнятого жилого приміщення.

У позовній заяві позивач просить виселити ОСОБА_3 з квартири АДРЕСА_1 .

20.11.2023 року відкрито провадження у справі та вирішено здійснювати її розгляд за правилами спрощеного позовного провадження.

У судовому засіданні представник відповідача заявила клопотання про зупинення провадження у справі. Обґрунтовуючи заявлене клопотання, зазначила, що у провадженні Галицького районного суду м. Львова розглядається справа №461/5075/23 за позовом ОСОБА_3 до Львівської міської ради про визнання права власності за набувальною давністю. У позовній заяві Позивачка ОСОБА_3 просить суд визнати за нею право власності за набувальною давністю на спірну квартиру АДРЕСА_1 , з якої її намагаються виселити. Ухвалою судді Галицького районного суду м. Львова від 29.06.2023 р. відкрито провадження по вищевказаній справі. Виходячи з наведеного, вважає, що розгляд даної справи слід зупинити з підстав, визначених п. 6 ч. 1 ст. 251 ЦПК України до набрання законної сили судовим рішенням в справі №461/5075/23, оскільки від вирішення цивільної справи №461/5075/23 залежить вирішення даної цивільної справи, більше того, у разі задоволення позову у справі 461/5075/23 про визнання права власності за набувальною давністю це унеможливлює задоволення позову про виселення з житлового приміщення та навпаки, розгляд справи про виселення неможливий до вирішення справи про визнання права власності на майно.

Представник позивача Галицької районної адміністрації Львівської міської ради - Ковалишин Н.О. та представник третьої особи Львівської міської ради Процик І.І. в судовому засідання у вирішенні клопотання представника відповідача про зупинення провадження у справі поклались на розсуд суду.

Представник третьої особи Львівського комунального підприємства «Старий Львів» в судове засідання не з`явився, подав до суду клопотання про розгляд справи за його відсутності.

Заслухавши пояснення учасників справи, дослідивши матеріали справи, оцінивши заявлене клопотання, суд приходить до наступного висновку.

Згідно п. 6 ч.1ст. 251 ЦПК України, суд зобов`язаний зупинити провадження у справі у разі об`єктивної неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного провадження, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі; суд не може посилатися на об`єктивну неможливість розгляду справи у випадку, коли зібрані докази дозволяють встановити та оцінити обставини (факти), які є предметом судового розгляду.

Визначаючи наявність підстав, за яких провадження у справі підлягає обов`язковому зупиненню, суд повинен, враховувати, що така підстава для зупинення провадження у справі, як неможливість розгляду цивільної справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного, цивільного, господарського, кримінального чи адміністративного судочинства, застосовується у тому разі, коли в цій іншій справі можуть бути вирішені питання, що стосуються підстав, заявлених у справі вимог, чи умов, від яких залежить можливість розгляду.

Так, судом встановлено, що у провадженні Галицького районного суду м. Львова розглядається справа №461/5075/23 за позовом ОСОБА_3 до Львівської міської ради про визнання права власності за набувальною давністю. У позовній заяві Позивачка ОСОБА_3 просить суд визнати за нею право власності за набувальною давністю на спірну квартиру АДРЕСА_1 . Ухвалою судді Галицького районного суду м. Львова від 29.06.2023 р. відкрито провадження по вищевказаній справі. Виходячи з наведеного, вважає, що розгляд даної справи слід зупинити з підстав, визначених п. 6 ч. 1 ст. 251 ЦПК України до набрання законної сили судовим рішенням в справі №461/5075/23, оскільки від вирішення цивільної справи №461/5075/23 залежить вирішення даної цивільної справи, більше того, у разі задоволення позову у справі 461/5075/23 про визнання права власності за набувальною давністю це унеможливлює задоволення позову про виселення з житлового приміщення та навпаки, розгляд справи про виселення неможливий до вирішення справи про визнання права власності на майно.

Таким чином, з урахуванням вищенаведеного, існує вмотивований зв`язок між предметом судового розгляду у справі, яка розглядається судом, з предметом доказування у конкретній іншій справі, що розглядається в порядку цивільного судочинства, чим обумовлюється об`єктивна неможливість розгляду цієї справи.Отже, існує об`єктивна неможливість розгляду цієї справи до вирішення справи №461/5075/23, у якій судом встановлюються обставини, що впливають на збирання та оцінку доказів у цій справі, зокрема факти, що мають преюдиційне значення, та які не можуть бути з`ясовані та встановлені у цій справі, але мають значення для правильного вирішення спору.

Враховуючи наведене, суд вбачає достатні законні підстави вважати, що має місце об`єктивна неможливість розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, а тому приходить до висновку про доцільність зупинення провадження у справі.

З урахуванням вищенаведених доводів та мотивів,керуючись принципами верховенства права, пропорційності у цивільному судочинстві, з метою виконання завдань та основних засад цивільного судочинства, здійснення ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, а також фактичних обставин справи, зважаючи на обставини встановлені в ході розгляду клопотання, суд приходить до висновку про наявність законних підстав зупинити провадження у справі.

Керуючись ст. ст. 251, 353 ЦПК України, суд, -

постановив:

Клопотанняпредставника відповідача ОСОБА_3 - адвоката Цап Альони Романівни задовольнити.

Зупинити провадження у цивільній справі №461/9801/23 за позовом Галицької районної адміністрації Львівської міської ради до ОСОБА_3 , треті особи, що не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача: Львівське комунальне підприємство «Старий Львів», Львівська міська рада про виселення із самовільно зайнятого жилого приміщення до набрання законної сили рішенням у справі №461/5075/23 за позовом ОСОБА_3 до Львівської міської ради про визнання права власності за набувальною давністю.

Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи можуть отримати інформацію щодо справи за веб-адресою: http://gl.lv.court.gov.ua/sud1304/.

Головуючий суддя Олександр КІТОВ

СудГалицький районний суд м.Львова
Дата ухвалення рішення13.02.2024
Оприлюднено15.02.2024
Номер документу116979695
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із житлових відносин, з них

Судовий реєстр по справі —461/9801/23

Ухвала від 20.05.2025

Цивільне

Галицький районний суд м.Львова

Кітов О. В.

Ухвала від 14.04.2025

Цивільне

Галицький районний суд м.Львова

Кітов О. В.

Ухвала від 04.03.2025

Цивільне

Галицький районний суд м.Львова

Кітов О. В.

Ухвала від 13.02.2024

Цивільне

Галицький районний суд м.Львова

Кітов О. В.

Ухвала від 16.01.2024

Цивільне

Галицький районний суд м.Львова

Кітов О. В.

Ухвала від 20.11.2023

Цивільне

Галицький районний суд м.Львова

Кітов О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні