ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49027
E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-49, fax (056) 377-38-63
УХВАЛА
про зупинення провадження у справі
14.02.2024м. ДніпроСправа № 904/563/24
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий дім Промдеталь" (49170, м. Дніпро, вул. Генерала Пушкіна, буд. 26Б, кв. 31; ідентифікаційний код 44983040)
до CHENGDU JINBIN TRADE CO., LTD (610036 China, Chengdu, District, Jin Niu, Jin Feng Avenue Number 6)
про стягнення 5 019,00 доларів США, що в гривневому еквіваленті на дату подачу позову (09.02.2024) за офіційним курсом НБУ гривні до долару США становить 188 567 грн. 35 коп.
Суддя Загинайко Т.В.
Без участі представників сторін
ВСТАНОВИВ:
Позивач - Товариство з обмеженою відповідальністю "Торговий дім Промдеталь" звернувся до Господарського суду Дніпропетровської області з позовною заявою (вх.№545/24 від 09.02.2024) про стягнення з CHENGDU JINBIN TRADE CO., LTD 5 019,00 доларів США, що в гривневому еквіваленті на дату подачу позову (09.02.2024) за офіційним курсом НБУ гривні до долару США становить 188 567 грн. 35 коп. (5 019,00 доларів США х 37,5707) - частини заборгованості за непоставлений твар за контрактом від 18.07.2023 №CJB/2023/W02502.
Також просить судові витрати покласти на відповідача.
Ухвалою Господарського суду Дніпропетровської області від 14.02.2024 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі, постановлено розгляд справи здійснювати за правилами загального позовного провадження та призначено підготовче засідання, яке відбудеться 31.07.2024 о 16:00 год.
При цьому, при прийнятті до розгляду позовної заяви, судом встановлено, що відповідач у справі є нерезидентом, який не має свого представництва на території України.
Як вбачається з позовної заяви місцезнаходженням відповідача є: 610036 China, Chengdu, District, Jin Niu, Jin Feng Avenue Number 6.
За приписами статті 3 Господарського процесуального кодексу України судочинство в господарських судах здійснюється відповідно до Конституції України, цього Кодексу, Закону України "Про міжнародне приватне право", Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", а також міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України. Якщо міжнародним договором України встановлено інші правила судочинства, ніж ті, що передбачені цим Кодексом, іншими законами України, застосовуються правила міжнародного договору.
Відповідно до статті 3 Закону України "Про міжнародне приватне право" якщо міжнародним договором України передбачено інші правила, ніж встановлені цим Законом, застосовуються правила цього міжнародного договору.
Іноземні особи мають такі самі процесуальні права та обов`язки, що і громадяни України та юридичні особи, створені за законодавством України, крім винятків, встановлених законом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України (стаття 365 Господарського процесуального кодексу України).
Відповідно до статті 366 Господарського процесуального кодексу України підсудність справ за участю іноземних осіб визначається цим Кодексом, законом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України.
Згідно зі статтею 367 Господарського процесуального кодексу України у разі якщо в процесі розгляду справи господарському суду необхідно вручити документи, отримати докази, провести окремі процесуальні дії на території іншої держави, господарський суд може звернутися з відповідним судовим дорученням до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави (далі - іноземний суд) у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України. Судове доручення надсилається у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України, а якщо міжнародний договір не укладено - Міністерству юстиції України, яке надсилає доручення Міністерству закордонних справ України для передачі дипломатичними каналами.
Як вбачається, порядок вручення судових та позасудових документів на території Китайської Народної Республіки регулюється Договором між Україною та Китайською Народною Республікою про правову допомогу у цивільних та кримінальних справах від 31.10.1992 (ратифікований Верховною Радою України 05.02.1993; дата набрання чинності: 19.01.1994) (надалі - Договір).
Відповідно до статті 2 Договору При зверненні з проханнями про надання правової допомоги з цивільних і кримінальних справ суди та інші компетентні установи Договірних Сторін зносяться між собою через свої центральні установи, якщо цим Договором не встановлено інше. До центральних установ, згаданих в п.1 цієї статті, відносяться: з боку України - Міністерство юстиції України, Верховний Суд України і Генеральна прокуратура України; з боку Китайської Народної Республіки - Міністерство юстиції КНР, Верховний Суд КНР і Верховна Народна прокуратура КНР.
Згідно зі статтею 3 Договору правова допомога охоплює виконання доручень про вручення документів і проведення інших процесуальних дій з цивільних та кримінальних справ, передбачених цим Договором; визнання й виконання рішень судів та арбітражних органів; інша допомога, що визначається даним Договором.
Відповідно до статті 4 Договору в дорученні про надання правової допомоги має бути вказано: 1) найменування запитуючої установи; 2) найменування запитуваної установи; 3) найменування справи, з якої запитується правова допомога; 4) імена та прізвища сторін, обвинувачених, підсудних чи засуджених, потерпілих, їх громадянство, заняття і постійне місце проживання чи місцеперебування, для юридичних осіб - їх найменування та місцезнаходження; 5) прізвища та адреса їх уповноважених; 6) зміст доручення, а з кримінальних справ також опис фактичних обставин скоєного злочину та його юридична кваліфікація. Доручення та інші документи повинні бути підписані запитуючою установою Договірної Сторони і засвідчені його печаткою.
Статтею 7 Договору визначено, що при наданні правової допомоги кожна з Договірних Сторін користується державною мовою своєї країни з доданням завіреного перекладу всіх документів на державну мову іншої Сторони або на англійську мову.
Відповідно до пункту 2.3. Інструкції про порядок виконання міжнародних договорів з питань надання правової допомоги в цивільних справах щодо вручення документів, отримання доказів та визнання і виконання судових рішень, затвердженої Наказом Міністерства юстиції України, Державної судової адміністрації України від 27.06.2008 №1092/5/54 (далі - Інструкція) документи, що підлягають врученню згідно з дорученням суду України, складаються мовою запитуваної держави чи іншою мовою, передбаченою міжнародним договором України, або супроводжуються завіреним перекладом на таку мову.
Переклад здійснюється фахівцем, запрошеним до відповідного суду України згідно з статтею 75 Цивільного процесуального кодексу України, або засвідчується уповноваженим перекладачем, або нотаріально.
З огляду на викладене, та приймаючи до уваги, що спірний Контракт складено українською та англійською мовами, суд вважає за необхідне зобов`язати позивача надати до суду нотаріально засвідчений переклад на англійську мову ухвали суду від 14.02.2024 про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі, ухвали суду від 14.02.2024 про зупинення провадження у справі, доручення про вручення за кордоном судових або позасудових документів, виклику (повідомлення) про день судового засідання, підтвердження про вручення документа.
Відповідно до пункту 2.1. Інструкції у разі, якщо при розгляді цивільної справи в суду України виникне необхідність у врученні документів або отриманні доказів, у проведенні окремих процесуальних дій за кордоном, суд України складає доручення про надання правової допомоги за кордоном.
Доручення складається судом України, який розглядає цивільну справу, і повинно містити інформацію та документи, передбачені міжнародним договором України. Доручення адресується компетентному суду запитуваної держави (пункт 2.1.1. Інструкції)
При цьому, судом враховано, що конституційне право на участь у судовому розгляді, у тому числі, бути належним чином повідомленим про дату судового розгляду, не може вважатися формальним (постанова Верховного Суду від 02.06.2020 у справі № 910/17792/17).
Згідно з пунктом 2.2. Інструкції про порядок виконання міжнародних договорів з питань надання правової допомоги в цивільних справах щодо вручення документів, отримання доказів та визнання і виконання судових рішень у разі надіслання судом України доручення для виконання за кордоном цивільна справа, у зв`язку з якою складається доручення, призначається до розгляду з урахуванням розумних строків пересилання документів та виконання направленого доручення за кордоном. У разі можливості, судом України призначається дата наступного судового засідання, на яке може прибути особа, що викликається.
Відповідно до пункту 4 частини 1 статті 228 Господарського процесуального кодексу України суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадку звернення із судовим дорученням про надання правової допомоги або вручення виклику до суду чи інших документів до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави.
Судове доручення - це процесуальна дія, що передбачає передачу повноважень суду іншому компетентному органу на вчинення певних процесуальних дій, і саме вона є підставою такого зупинення провадження у справі.
Провадження у справі зупиняється у випадках, встановлених пунктом 4 частини першої статті 228 цього Кодексу - до надходження відповіді від іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави на судове доручення про надання правової допомоги, вручення виклику до суду чи інших документів (пункт 8 частини 1 статті 229 Господарського процесуального кодексу України).
Оскільки суд зобов`язаний забезпечити належне повідомлення відповідача - CHENGDU JINBIN TRADE CO., LTD про відкриття провадження у справі, у суду є необхідність звернення із судовим дорученням в рамках Договору між Україною та Китайською Народною Республікою до Центрального органу Китайської Народної Республіки з метою вручення документів.
Враховуючи вказане, суд дійшов висновку про необхідність зупинення провадження у справі №904/563/24 до надходження відповіді від компетентного органу запитуваної Держави - Китайської Народної Республіки на судове доручення Господарського суду Дніпропетровської області.
Керуючись статтями 228, 229, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -
УХВАЛИВ:
1. Зобов`язати позивача в строк до 14.03.2024 подати через канцелярію Господарського суду Дніпропетровської області перекладені англійською мовою й нотаріально засвідчені такі документи у 3 примірниках:
- ухвалу Господарського суду Дніпропетровської області від 14.02.2024 про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі №904/563/24;
- ухвалу Господарського суду Дніпропетровської області від 14.02.2024 про зупинення провадження у справі №904/563/24;
- доручення про вручення за кордоном судових або позасудових документів;
- виклик (повідомлення) про дату судового засідання;
- підтвердження про вручення документа.
2. Південному міжрегіональному управлінню Міністерства юстиції (м. Одеса) (49027, м. Дніпро, пр. Яворницького Дмитра, буд. 21А; ідентифікаційний код 43315529) забезпечити направлення до Центрального органу Китайської Народної Республіки - Ministry of Justicethe People's Republic of China (No. 33, Pinganli Xidajie Xicheng District, BEIJING 100035, People's Republic of China) документів:
- ухвали Господарського суду Дніпропетровської області від 14.02.2024 про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі №904/563/24;
- ухвали Господарського суду Дніпропетровської області від 14.02.2024 про зупинення провадження у справі №904/563/24;
- доручення про вручення за кордоном судових або позасудових документів;
- виклику (повідомлення) про дату судового засідання;
- підтвердження про вручення документа.
для подальшого вручення відповідачу - CHENGDU JINBIN TRADE CO., LTD (610036 China, Chengdu, District, Jin Niu, Jin Feng Avenue Number 6).
3. Зупинити провадження у справі №904/563/24 до надходження відповіді від іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави на судове доручення про надання правової допомоги, вручення виклику до суду, але не пізніше дня судового засідання.
4. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання - 14.02.2024.
Ухвала може бути оскаржена в частині зупинення провадження у справі в порядку та строки, передбачені статтями 256, 257 Господарського процесуального кодексу України.
Повідомити учасників справи про можливість одержання інформації у справі зі сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою суду: http://dp.arbitr.gov.ua/sud5005/spisok/csz\.
Суддя Т.В. Загинайко
Суд | Господарський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 14.02.2024 |
Оприлюднено | 16.02.2024 |
Номер документу | 116983267 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Загинайко Тетяна Володимирівна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Загинайко Тетяна Володимирівна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Загинайко Тетяна Володимирівна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Загинайко Тетяна Володимирівна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Загинайко Тетяна Володимирівна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Загинайко Тетяна Володимирівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні