Ухвала
від 14.02.2024 по справі 580/1458/24
ЧЕРКАСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про прийняття позовної заяви до розгляду

та відкриття спрощеного позовного провадження в адміністративній справі

14 лютого 2024 року справа № 580/1458/24м. Черкаси

Суддя Черкаського окружного адміністративного суду Руденко А. В., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Черкаського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

09.02.2024 до Черкаського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 (далі позивач) з позовною заявою до Черкаського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки (відповідач), в якій просить:

- визнати протиправною бездіяльність відповідача, який відмовився виключити з військового обліку позивача по тій причині, що позивач є іноземець, який ще 18 червня 1998 отримав паспорт громадянина Російської Федерації № НОМЕР_1 відділом внутрішніх справ Удороського району Республіки Комі Російської Федерації;

- зобов`язати відповідача вчинити певні дії, а саме виключити позивача з військового обліку, як іноземця.

Також просить у відповідності до вимог, які передбачені ст. 49 КАС України, залучити у адм. процес третю особу, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, а саме Центрально-південне міжрегіональне управління Державної міграційної служби.

Спір виник із публічно-правових відносин, належить до юрисдикції адміністративних судів та має розглядатись у порядку адміністративного судочинства.

Позовна заява відповідає вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 Кодексу адміністративного судочинства України, подана особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність та у строк, установлений законом. Підстави для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі відсутні.

Згідно зі статтею 12 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного). Спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.

Згідно з пунктом 3 частини 6 статті 12 Кодексу адміністративного судочинства України для цілей цього Кодексу справами незначної складності є справи щодо оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.

Згідно з частиною 1 статті 257 Кодексу адміністративного судочинства України за правилами спрощеного позовного провадження розглядаються справи незначної складності.

Заявлений позов є справою незначної складності, тому підлягає розгляду у спрощеному позовному провадженні без повідомлення сторін.

Згідно частини 5 статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

Згідно з частиною 1 статті 260 Кодексу адміністративного судочинства України питання про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі.

Згідно з частиною 1 статті 261 Кодексу адміністративного судочинства України відзив подається протягом п?ятнадцяти днів з дня вручення відповідачу ухвали про відкриття провадження у справі.

Згідно з частиною 2 статті 261 Кодексу адміністративного судочинства України позивач має право подати до суду відповідь на відзив, а відповідач - заперечення протягом строків, встановлених судом в ухвалі про відкриття провадження у справі.

Крім того, в позовній заяві позивач просить залучити до участі у справі третю особу, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, а саме Центрально-південне міжрегіональне управління Державної міграційної служби, оскільки рішення суду може вплинути на його права та обов`язки, адже виникає потреба внесення у правоустановчі документи відповідні зміни.

Щодо залучення Центрально-південне міжрегіональне управління Державної міграційної служби як третю особу, суддя зазначає таке.

Згідно з статтею 49 Кодексу адміністративного судочинства України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов`язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням учасників справи. Якщо адміністративний суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до судового розгляду встановить, що судове рішення може вплинути на права та обов`язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору (частина друга).

У заявах про залучення третіх осіб і у заявах третіх осіб про вступ у справу на стороні позивача або відповідача зазначається, на яких підставах третіх осіб належить залучити до участі у справі (частина четверта).

Про залучення третіх осіб до участі у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначає, на які права чи обов`язки такої особи та яким чином може вплинути рішення суду у справі. Ухвала за наслідками розгляду питання про вступ у справу третіх осіб окремо не оскаржується. Заперечення проти такої ухвали може бути включено до апеляційної чи касаційної скарги на рішення суду, прийняте за результатами розгляду справи (частина п`ята).

За змістом наведеної норми, залучення до участі в справі третіх осіб можливе у разі, коли рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов`язки.

Разом з тим, у позовній заяві позивач вказує, що рішення суду впливає на права та обов`язки Центрально-південного міжрегіонального управління Державної міграційної служби, адже виникає потреба у внесенні у правоустановчі документи відповідних змін. При цьому, позивач не вказує, які саме зміни можуть бути внесенні у правоустановчі документи в разі прийняття судом відповідного рішення. Також позивач не зазначає, на яких підставах третю особу належить залучити до участі у цій справі та яким чином рішення у цій справі може вплинути на права, свободи, інтереси або обов`язки зазначеної особи.

Тому, суд не вбачає підстав для залучення Центрально-південного міжрегіонального управління Державної міграційної служби третьою особою у цій справі.

Враховуючи зазначене, суддя дійшов висновку про відсутність підстав для залучення Центрально-південного міжрегіонального управління Державної міграційної служби до участі у справі в якості третьої особи.

Крім того, згідно із ч 4 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України докази суду надають учасники справи. Суд може пропонувати сторонам надати докази та збирати докази з власної ініціативи, крім випадків, визначених цим Кодексом.

Суддя дійшов висновку про необхідність витребування у Центрально-південного міжрегіонального управління Державної міграційної служби відомостей про те, чи посвідка на постійне місце проживання серії НОМЕР_2 , видана ОСОБА_2 (РНОКПП НОМЕР_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ), є дійсною та чи не отримував ОСОБА_2 паспорт громадянина України.

Частинами 1 та 4 ст. 9 КАС України визначено, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості. Суд вживає визначені законом заходи, необхідні для з`ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи.

Згідно з ч. 1 ст. 72 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

З метою офіційного з`ясування фактичних обставин, які мають значення для вирішення справи, суд дійшов висновку про необхідність надання Центрально-південним міжрегіональним управлінням Державної міграційної служби зазначених вище відомостей.

Керуючись статтями 12, 49, 243, 248, 257, 260, 261, 262 Кодексу адміністративного судочинства України,

УХВАЛИВ:

Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити спрощене позовне провадження.

У залученні третьої особи Центрально-південного міжрегіонального управління Державної міграційної служби відмовити.

Розпочати розгляд справи по суті з 16.03.2024 без виклику учасників справи.

Копію ухвали направити особам, які беруть участь у справі.

Витребувати у Центрально-південного міжрегіонального управління Державної міграційної служби відомості про те, чи посвідка на постійне місце проживання серії НОМЕР_2 , видана ОСОБА_2 (РНОКПП НОМЕР_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ), є дійсною та чи не отримував ОСОБА_2 паспорт громадянина України.

Письмові докази надати до Черкаського окружного адміністративного суду (18000, м. Черкаси, бул. Шевченка, 117) у п`ятиденний строк від дати отримання цієї ухвали.

Запропонувати відповідачу надіслати у строк протягом п`ятнадцяти днів з дня отримання копії ухвали про відкриття провадження у справі: до суду - відзив на позовну заяву і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), що підтверджують фактичні обставини та докази надіслання їх копій позивачу.

Позивачу - встановити строк п`ять календарних днів від дати отримання відзиву для надання відповіді на відзив до суду та відповідачу.

Відповідачу - встановити строк до початку судового засідання для розгляду справи по суті для надання заперечень на відповідь на відзив до суду та позивачу.

Попередити відповідача, що у разі ненадання відзиву у встановлений судом строк без поважних причин спір буде вирішено за наявними матеріалами справи.

Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію у справі, що розглядається: http://court.gov.ua/fair/.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.

СуддяАлла РУДЕНКО

СудЧеркаський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення14.02.2024
Оприлюднено16.02.2024
Номер документу116991558
СудочинствоАдміністративне
КатегоріяІнші справи

Судовий реєстр по справі —580/1458/24

Постанова від 20.03.2025

Адміністративне

Шостий апеляційний адміністративний суд

Бєлова Людмила Василівна

Ухвала від 14.01.2025

Адміністративне

Шостий апеляційний адміністративний суд

Бєлова Людмила Василівна

Ухвала від 25.12.2024

Адміністративне

Шостий апеляційний адміністративний суд

Бєлова Людмила Василівна

Ухвала від 31.10.2024

Адміністративне

Шостий апеляційний адміністративний суд

Бєлова Людмила Василівна

Рішення від 17.09.2024

Адміністративне

Черкаський окружний адміністративний суд

Алла РУДЕНКО

Ухвала від 22.08.2024

Адміністративне

Черкаський окружний адміністративний суд

Алла РУДЕНКО

Ухвала від 14.02.2024

Адміністративне

Черкаський окружний адміністративний суд

Алла РУДЕНКО

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні