Справа № 157/226/24
Провадження №2-о/157/21/24
УХВАЛА
іменем України
13 лютого 2024 рокумісто Камінь-Каширський
Суддя Камінь-Каширського районного суду Волинської області Антонюк О.В., вивчивши заяву ОСОБА_1 , заінтересована особа державний нотаріус Володимирської державної нотаріальної контори Хома Юлія Миколаївна, про встановлення факту батьківства,
встановив:
Заявник ОСОБА_1 , який проживає по АДРЕСА_1 , звернувся у суд із заявою (заінтересована особа - державний нотаріус Володимирської державної нотаріальної контори Хома Юлія Миколаївна), в якій просить встановити факт, що ОСОБА_2 , 1929 року народження, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , є його батьком.
Відповідно до ч. 3 ст. 294 ЦПК України справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду.
Подану ОСОБА_1 заяву про встановлення факту батьківства, належить залишити без руху, оскільки така заява не відповідає вимогам, встановленим ст. 318 ЦПК України.
Згідно зі ст. 318 ЦПК України у заяві про встановлення факту, що має юридичне значення повинно бути зазначено, зокрема, причини неможливості одержання або відновлення документів, що посвідчують факт, який заявник просить встановити; докази, що підтверджують факт. До заяви додаються докази, що підтверджують викладені в заяві обставини, і довідка про неможливість відновлення втрачених документів.
Відповідно до ст. 130 СК України у разі смерті чоловіка, який не перебував у шлюбі з матір`ю дитини, факт його батьківства може бути встановлений за рішенням суду. Заява про встановлення факту батьківства приймається судом, якщо запис про батька дитини у Книзі реєстрації народжень вчинено відповідно до частини першої статті 135 цього Кодексу.
Відповідно до ст. 126 СК України походження дитини від батька визначається за заявою жінки та чоловіка, які не перебувають у шлюбі між собою. Така заява може бути подана як до, так і після народження дитини до органу державної реєстрації актів цивільного стану.
Статтею 128 СК України встановлено, що за відсутності заяви, право на подання якої встановлено статтею 126 цього Кодексу, батьківство щодо дитини може бути визнане за рішенням суду. Підставою для визнання батьківства є будь-які відомості, що засвідчують походження дитини від певної особи, зібрані відповідно до Цивільного процесуального кодексу України.
Тобто, у разі смерті чоловіка, який не перебував у шлюбі з матір`ю дитини, факт його батьківства може бути встановлений за рішенням суду, і при цьому заява про встановлення факту батьківства приймається судом, якщо запис про батька дитини у Книзі реєстрації народжень вчинено відповідно до частини першої статті 135 цього Кодексу. У разі ж вчинення запису про батька дитини відповідно до ст. 126 СК України, встановлення (визнання) батьківства за рішенням суду не вимагається. В такому випадку, у разі відмови суб`єкта владних повноважень у прийнятті відповідного рішення, така відмова може бути оскаржена до суду в порядку адміністративного судочинства.
Заявник ОСОБА_1 до заяви не додав документів, що стосуються вчинення запису про його батька відповідно до частини першої статті 135 СК України (копію актового запису про своє народження, витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про своє народження, що надаються відділом державної реєстрації актів цивільного стану незалежно від місця проживання громадянам за їх заявою), а також не надав доказів про неможливість отримання ним таких відомостей у Камінь-Каширському відділі державної реєстрації актів цивільного стану у Камінь-Каширському районі Волинської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції.
Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення заяви без руху.
Отже, заяву ОСОБА_1 належить залишити без руху та надати строк для усунення вищевказаних недоліків 5 днів з дня вручення ухвали про залишення заяви без руху, а саме заявнику до заяви потрібно додати копію актового запису про народження або витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію народження із зазначенням відомостей про батька відповідно до частини першої статті 135 Сімейного кодексу України.
Керуючись ст. ст. 175, 185, 294, 316, 318, 352 ЦПК України, -
постановив:
Заяву ОСОБА_1 , заінтересована особа державний нотаріус Володимирської державної нотаріальної контори Хома Юлія Миколаївна, - залишити без руху.
Для усунення недоліків заяви заявнику надати строк п`ять днів з дня вручення ухвали.
Ухвалу про залишення заяви без руху надіслати заявнику ОСОБА_1 .
У разі невиконання вимог у строк, встановлений судом, заява вважатиметься неподаною та буде повернута.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею і оскарженню окремо від рішення суду не підлягає.
Суддя: О.В. Антонюк
Суд | Камінь-Каширський районний суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 13.02.2024 |
Оприлюднено | 16.02.2024 |
Номер документу | 116994032 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:. |
Цивільне
Камінь-Каширський районний суд Волинської області
Антонюк О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні