Рішення
від 26.01.2024 по справі 390/2408/23
КІРОВОГРАДСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 390/2408/23

Провадження №2/390/1005/23

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"26" січня 2024 р.Кіровоградський районний суд Кіровоградської області у складі:

головуючого судді Гершкул І.М.,

при секретарі Лазаренко А.С.,

розглянувши у місті Кропивницький за правиламиспрощеного позовногопровадження безповідомлення (виклику)сторін цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ДП ''Східний гірничо-збагачувальний комбінат'' Інгульська шахта про стягнення грошових коштів не виплачених при звільненні,

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до ДП ''Східний гірничо-збагачувальний комбінат'' Інгульська шахта про стягнення грошових коштів не виплачених при звільненні. В обґрунтування позовних вимог зазначено, що у період із 30.10.2019 року по 12.09.2022 року перебувала у трудових відносинах з ДП ''Східний гірничо-збагачувальний комбінат'' Інгульська шахта. 12.09.2022 року позивач звільнилася. При звільненні розрахунку по нарахованій заробітній платі з позивачем проведено не було. Згідно довідки відповідача від 05.12.2023 №168 загальна сума заборгованості становить 45927,70 грн., а тому позивач звернулася до суду. Крім того, у зв`язку з тим, що відповідач не провів повний розрахунок при звільненні, а з моменту звільнення до моменту звернення до суду пройшло 328 робочих днів, позивач просить також стягнути середній заробіток за час затримки розрахунку в сумі 173813,76 грн.

Сторонам направлено копію ухвали про відкриття провадження, заперечень щодо розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження не надійшло.

Відповідачем подано відзив у якому відповідач просить відмовити в задоволенні позовних вимог у повному обсязі. В обгрунтуванні зазначають, що вважають позов безпідставним і необгрунтованим, не заперечують, що перебували у трудових відносинах із позивачем і мають заборгованість перед позивачем у сумі 45927,70 грн., проте заперечують щодо стягнення середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні, оскільки позивачем не наведено жодного розрахунку компенсації середнього заробітку, а також не вказано за який період потрібно зробити стягнення. Крім того, зазначають, що позивачем при поданні позову не сплачено судовий збір за позовну вимогу про стягнення середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні, оскільки стягнення середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні не входить до структури заробітної плати.

Дослідивши матеріали справи суд вважає, що позов підлягає частковому задоволенню, виходячи з таких підстав.

Судом встановлено, що 28.10.2019 року наказом ДП ''Східний гірничо-збагачувальний комбінат'' Інгульська шахта №498 о/с ОСОБА_1 прийнято з 30.10.2019 року на посаду розподілювач робіт Автотранспортного господарства по 6 розряду, з погодинною системою оплати праці ІП тарифної сітки, годинна ставка 47 грн. 87 коп. (а.с.5).

12.09.2022 року наказом ДП ''Східний гірничо-збагачувальний комбінат'' Інгульська шахта №229 о/с звільнено ОСОБА_1 з посади розподілювач робіт з 12.09.2022 року за власним бажанням, ст.38 КЗпП (а.с.9).

Згідно довідки ДП ''Східний гірничо-збагачувальний комбінат'' Інгульська шахта №168 від 05.12.2023 року станом на 05.12.2023 року заборгованість по заробітній платі ОСОБА_1 , яка працювала на Інгульській шахті ДП ''Східний гірничо-збагачувальний комбінат'' на посаді розподілювач робіт, складає 45927,70 грн. (а.с.8).

Згідно ст.47ч.1КЗпП України роботодавець зобов`язаний у день звільнення видати працівникові копію наказу (розпорядження) про звільнення, письмове повідомлення про нараховані та виплачені йому суми при звільненні (стаття 116) та провести з ним розрахунок у строки, визначеністаттею 116 цього Кодексу, а також на вимогу працівника внести належні записи про звільнення до трудової книжки, що зберігається у працівника.

Відповідно ст.116КЗпП України при звільненні працівника виплата всіх сум, що належать йому від підприємства, установи, організації, провадиться в день звільнення. Якщо працівник в день звільнення не працював, то зазначені суми мають бути виплачені не пізніше наступного дня після пред`явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок. Про суми, нараховані та виплачені працівникові при звільненні, із зазначенням окремо кожного виду виплати (основна та додаткова заробітна плата, заохочувальні та компенсаційні виплати, інші виплати, на які працівник має право згідно з умовами трудового договору і відповідно до законодавства, у тому числі при звільненні) роботодавець повинен письмово повідомити працівника в день їх виплати.

При цьому, відсутність фінансово-господарської діяльності або коштів у роботодавця не виключає його вини в невиплаті належних звільненому працівникові коштів та не звільняє роботодавця від відповідальності, передбаченоїст. 117 КЗпП України.

Відповідно ст.233 ч.2 КЗпПіз заявою про вирішення трудового спору у справах про звільнення працівник має право звернутися до суду в місячний строк з дня вручення копії наказу (розпорядження) про звільнення, а у справах про виплату всіх сум, що належать працівникові при звільненні, - у тримісячний строк з дня одержання ним письмового повідомлення про суми, нараховані та виплачені йому при звільненні (стаття 116).

Враховуючи викладене, а також те, що позивач звернувся до суду в строк, визначенийст.233 КЗпП України, суд приходить до висновку, що позовні вимоги в частині стягнення заборгованості по заробітній платі підлягають задоволенню, оскільки з позивачем не проведений розрахунок по заробітній платі, що не оспорюється відповідачем.

Вирішуючи питання щодо стягнення середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні, то слід зазначити наступне.

Позивач просить стягнути з відповідача середній заробіток за весь час затримки розрахунку починаючи з 12.09.2022 року (день звільнення) і до моменту звернення до суду, тобто по 13.12.2023 року в розмірі 173813,76 грн.

Відповідно ст.117КЗпП України у разі невиплати з вини роботодавця належних звільненому працівникові сум у строки, визначеністаттею 116 цього Кодексу, при відсутності спору про їх розмір підприємство, установа, організація повинні виплатити працівникові його середній заробіток за весь час затримки по день фактичного розрахунку, але не більш як за шість місяців.

Відповідно ст27Закону України«Про оплатупраці» порядок обчислення середньої заробітної плати працівника у випадках, передбачених законодавством, встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Порядок здійснення розрахунків визначено Порядком обчислення середньої заробітної плати, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 08 лютого 1995 року №100.

Пунктом 8 даного Порядку передбачено, що нарахування виплат, що обчислюються із середньої заробітної плати за останні два місяці роботи, провадяться шляхом множення середньоденного (годинного) заробітку на число робочих днів/годин, а у випадках, передбачених чинним законодавством, календарних днів, які мають бути оплачені за середнім заробітком.

Згідно довідки ДП ''Східний гірничо-збагачувальний комбінат'' Інгульська шахта №167 від 05.12.2023 року про середньомісячну та середньоденну заробітну плату ОСОБА_1 станом на час звільнення 12.09.2022 року середньоденна заробітня плата становить 529,92 грн. (а.с.6).

Таким чином, оскільки позивач була звільнена з роботи 12.09.2022 року, то час затримки кінцевого розрахунку при звільненні за шість місяців, тобто станом на 12.03.2023 року, складає 130 робочих днів, отже стягненню підлягає середній заробіток за час затримки кінцевого розрахунку при звільненні в сумі 68889,60 грн. (529,92грн/день * 130 робочих днів).

Доводи відповідача викладені у відзиві не спростовують наведеного вище.

Таким чином суд вважає за необхідне стягнути з відповідача на користь позивача середній заробіток за час затримки кінцевого розрахунку при звільненні в сумі 68889,60 грн.

Вирішуючи питання щодо судових витрат суд вважає, що з відповідача на користь держави підлягає стягненню судовий збір пропорційно задоволеним позовним вимогам, а саме в сумі 1762,49 грн., що відповідає вимогам ст.141 ЦПК України.

Керуючись ст.ст.47, 116, 117, 233 КЗпП України, ст.ст.4, 12, 13, 76-81, 89, 141, 259, 263-265, 268, 279 ЦПК України, суд

У Х В А Л И В:

Позов ОСОБА_1 до ДП ''Східний гірничо-збагачувальний комбінат'' Інгульська шахта про стягнення грошових коштів не виплачених при звільненні задовольнити частково.

Стягнути з ДП ''Східний гірничо-збагачувальний комбінат'' Інгульська шахта на користь ОСОБА_1 заборгованість по заробітній платі 45927 грн. 70 коп.

Стягнути з ДП ''Східний гірничо-збагачувальний комбінат'' Інгульська шахта на користь ОСОБА_1 середній заробітокза часзатримки розрахункупри звільненнів сумі 68889 грн. 60 коп.

У задоволенні решти позовних вимог - відмовити.

Стягнути з ДП ''Східний гірничо-збагачувальний комбінат'' Інгульська шахта на користь держави судовий збір у сумі 1762 грн. 49 коп.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення до суду апеляційної інстанції. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення повного рішення суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

У порядку ст.265 ч.5 п.4 ЦПК України зазначаються наступні реквізити сторін та інших учасників справи:

позивач ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 ;

відповідач ДП ''Східний гірничо-збагачувальний комбінат'' Інгульська шахта, адреса: 27652, Кіровоградська область, Кропивницький район, с.Неопалимівка, ЄДРПОУ 14314239.

Суддя Кіровоградського районного суду

Кіровоградської області І.М. Гершкул

СудКіровоградський районний суд Кіровоградської області
Дата ухвалення рішення26.01.2024
Оприлюднено16.02.2024
Номер документу117005384
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них про виплату заробітної плати

Судовий реєстр по справі —390/2408/23

Постанова від 18.06.2024

Цивільне

Кропивницький апеляційний суд

Чельник О. І.

Постанова від 18.06.2024

Цивільне

Кропивницький апеляційний суд

Чельник О. І.

Ухвала від 23.04.2024

Цивільне

Кропивницький апеляційний суд

Чельник О. І.

Ухвала від 23.04.2024

Цивільне

Кропивницький апеляційний суд

Чельник О. І.

Ухвала від 25.03.2024

Цивільне

Кропивницький апеляційний суд

Чельник О. І.

Ухвала від 26.02.2024

Цивільне

Кропивницький апеляційний суд

Чельник О. І.

Рішення від 26.01.2024

Цивільне

Кіровоградський районний суд Кіровоградської області

Гершкул І. М.

Ухвала від 18.12.2023

Цивільне

Кіровоградський районний суд Кіровоградської області

Гершкул І. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні